11 találat a(z) több jogviszony cimkére

Egy munkáltatónál több jogviszony Kérdés

Többes jogviszony: egyéni vállalkozó a heti 36 órát több munkaviszonyból is összehozhatja? Cikk

Jár-e bármiféle hátránnyal rám nézve (pl. táppénz, nyugdíj), ha egy heti 40 órás főállású munkaviszony helyett négy munkáltatónál létesítek munkaviszonyt, és a négy munkahely együttesen teszi ki a heti 40 órás bejelentést (25+5+5+5 óra)? A négy munkaviszony bruttó munkabére megegyezne a mostani, egy munkahely bruttó bérével. Egyéni vállalkozóként a járulékmentességhez szükséges heti 36 órát elérő munkaviszony egyszerre több jogviszonyból is összeadódhat? Az Adózóna oldalán érkezett olvasói kérdéseket dr. Radics Zsuzsanna jogász, társadalombiztosítási szakértő válaszolta meg.

Ekho adózás több jogviszony esetén Kérdés

Két jogviszony egy munkáltatónál Kérdés

Több jogviszony ugyanannál a munkáltatónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy általunk számfejtett kft. targoncás munkakörben, 8 órában foglalkoztatott munkavállalóját gondnoki feladatok ellátásával szeretné megbízni a munkáltató. Milyen lehetőségek vannak a munkáltató részéről, hogy mindkét feladat ellátása megoldott legyen az említett dolgozóval? Köszönöm válaszukat! Tisztelettel: Homó Blanka

Azonos munkáltatónál több jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal tisztában vagyok, hogy lehet több jogviszonyom ugyanannál a munkáltatónál. A kérdésem az, hogy okozhat-e (erre nem találtam semmilyen előírást) problémát, hogy részmunkaidős foglalkoztatásban adminisztrátor, kereskedelmi ügyintéző lennék a férjem cégében. Viszont a cég könyvelését megbízási szerződéssel végezném, azt nem szeretné, hogy alkalmazottként végezzem. Előre is köszönöm válaszukat! Üdvözlettel:

Lehet-e egyszerre több munkaviszony? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft.-t alapítana egy ismerősöm. Jelenleg 8 órás munkaviszonya van. Az első 3-4 hónapban a vállalkozási tevékenységet munkaviszony mellett szeretné végezni, amíg a vállalkozás úgy beindul, hogy fenn tudja magát tartani. Cukrászati termékek gyártásával akar foglalkozni. A kérdésem az, hogy a 8 órás munkaviszony mellett lehet-e a vállalkozásában is munkaviszonyba bejelentve? Ezt a társasági szerződésbe alapítói okiratban fel kell-e tüntetni? Vagy amíg munkaviszonya van, addig legyen társas vállalkozó a kft.-ben, és utána legyen munkaviszonyos vállalkozó? És amíg megvan a főállású munkaviszonya, lehet-e, hogy a kft.-ben nem vesz ki jövedelmet, így nem lesz járulékfizetési kötelezettsége? Köszönöm: Burián Tamásné

Nem működő cég tagjának tb-je Kérdés

Tisztelt Szakértő! Amennyiben egy egyszemélyes kft. tagja 0 Ft-os megbízásos ügyvezető is, ám a cég nem működik egyáltalán, így a tag nem működik személyesen közre és mint ügyvezető sincs semmilyen tennivalója, úgy kell-e bármilyen járulékot fizetnie társas vállalkozóként? (csupán egy katás egyéni vállalkozói tevékenysége van, ami nem számít ilyen szempontból). Amennyiben ügyvezetőként levelet kell átvennie, akkor az számít-e a tb megítélése szempontjából? Ha igen, akkor megteheti-e, hogy az ügyvezetést átruházza egy "egyszerű" meghatalmazással (két tanúval hitelesítve) bárki másra, amikor pl. levelet kell átvennie? (Egyébként egy most alakult kft., mely csak ősztől tervezi elkezdeni a tevékenységet, ám az alanyi adómentes értékhatár növelése céljából már most megalapították, de mint kezdő alvó cég, nem lesz semmi tevékenysége őszig. Amikor "beindul", akkor az ügyvezetést 36 órás munkaviszonyban fogja ellátni a tag, így nem fog társas vállalkozóként emelt járulékokat fizetni. Így a köztes időszak áthidalása érdekében így lett megoldva. A kérdés, hogy jó-e?) Köszönöm a választ!

Munkabér Kérdés

T. Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy kft.-tulajdonos rokkantsági nyugdíj mellett dolgozhat-e heti néhány órát (5 óra irodai munkát) díjazás nélkül? Segítségét köszönöm, Ildi

Táppénz két jogviszonyban veszélyeztetett terhesség esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bár lehetőség van arra, hogy a több jogviszonyban lévő dolgozó esetén csak az egyikben legyen táppénzen a dolgozó, nekem mégis gyanús, és ezért megerősítést kérek. Tehát adott esetben ha egy dolgozó két munkakört lát el és az orvos veszélyeztetett terhes állományba veszi, törvényes-e, hogy csak az egyik munkakörében (például felszolgáló) megy el táppénzre, a másik munkakörében (például hostess) tovább folytatja a munkát? Maga a veszélyeztetett terhesség kizárja-e bármilyen jellegű fizikai munkakör végzését? Hostessként is fizikai munkakört látna el – vendégek fogadása, asztalhoz kísérése – viszont nem kellene emelgetnie a tányérokat.

Szükséges-e munkáltatói igazolás a további jogviszony létesítésekor? Cikk

Az Munka törvénykönyve értelmében, ha a munkavállaló a munkaviszonyának fennállása alatt további munkaviszonyt vagy munkavégzésre irányuló jogviszonyt létesít, köteles azt a munkáltatójának bejelenteni.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kiva, elhatárolt veszteség

Pölöskei Pálné

adószakértő

Munkaruha áruházi dolgozóknak

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Lakáscélú munkáltatói kölcsön

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink