12 találat a(z) társas vállalkozás tagja cimkére

AKG támogatás tagnak kifizetése Kérdés

Táppénz számítása társas vállalkozó esetén Kérdés

Jogviszony – pontosítás Kérdés

Társas vállalkozás tagja, nem működik személyesen közre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem szíves állásfoglalását, hogy társas vállalkozás tagjának, ha nem működik személyesen közre és nincs sehol biztosítási jogviszonya, kell-e járulékot fizetnie tagként a vállalkozásban.

Katás egyéni vállalkozó gazdasági társaság tagja, ügyvezetője Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdések merültek fel: 1. Katás egyéni vállalkozónak, ha mellette gazdasági társaság (kft.) tulajdonosa és egyben ügyvezetője is, nincs lehetősége arra, hogy főállású katás egyéni vállalkozóvá váljon havi 75 ezer forint tételes adó megfizetésével sem? 2. Gazdasági társaság (kft.) tulajdonosa ügyvezetést nem lát el, de személyesen közreműködik napi 2 órás munkaviszonyban a gazdasági társaságban. Megteheti-e, hogy katás egyéni vállalkozóként főállásúvá váljon és megfizeti a 75 ezer forint tételes katát, a gazdasági társaságban pedig napi 2 órás munkabér járulékait fizeti meg? 3. Amennyiben főállású katás- egyéni vállalkozó lesz, a gazdasági társaságban tulajdonosként személyesen közreműködik megbízási jogviszonyban, de ezért nem vesz fel díjazást, ügyvezetést nem lát el. Megteheti-e, hogy a gazdasági társaságban nem fizet járulékot, illetve amennyiben megbízási díjban részesül akkkor csak ennek a járulékát fizeti meg? A társasági okiratnak kell-e tartalmaznia azt, hogy a megbízási jogviszony ellenérték nélkül látja el?

Érdemes katásnak lennem? (Járulék szempontból.) Kérdés

Két családi kft.-ben vagyok tulajdonos, az egyikben 40 órás munkaviszonyban vagyok bejelentve. A másik kft. evás, onnan csak osztalékkivét van, innen könyvelési, tanácsadási tevékenységet számlázok. Szüleinktől örököltünk egy bt.-t, beltag a testvérem (40 órás munkaviszony alapján biztosított máshol), én kültag vagyok. Szeretném a munkaviszonyomat felmondani és a kata alatt működni tovább. Egyik opció a bt.: jól gondolom, hogy itt elég utánam fizetni a katát, a testvérem után nem kellene? Mivel van a bt.-ben vagyonnövekmény, és nem szeretném most az áttérés miatt leadózni, felmerült bennem az egyéni vállalkozás is. Valahol azt olvastam, hogy ha egyidejűleg társas vállalkozó valaki és katás egyéni vállalkozó is, a társas vállalkozása alapján köteles megfizetni a járulékot, és csak kiegészítő katás egyéni vállalkozó lehet. Ez így van? Mi van akkor, ha a bt. lesz katás? Az is társas vállalkozás, én onnan vállalnám az emelt összegű kata fizetését. Ha valamire még figyelnem kell, megköszönöm, ha felhívják rá a figyelmem.

Járulékfizetési kötelezettség Kérdés

T. Szakértő! Nem kiegészítő tevékenységű személy társas vállalkozás tagja, ugyanakkor egyéni vállalkozó is, ahol főállású katásként fizette meg az 50 ezer forint katát. 2014. évtől a jogszabály hogyan rendelkezik, mely vállalkozás a főállása, hol kell megfizetni a járulékokat? Válaszát nagyon köszönöm!

Kiegészítő tevékenységet végző katás vállalkozó Kérdés

Tisztelt Cím ! Katás egyéni vállalkozó vagyok nyugdíj mellett. Kérdésem, hogy a bevétel alapján a nyugdíjkorlátnál hogyan kell számolni a jövedelmet? A katás bevétel hány százaléka a jövedelem? Társas vállalkozás tagja is vagyok, de alkalmazottként vagyok ügyvezető. Ha tagként díjazás nélkül végezném az ügyvezetői tevékenységet, akkor milyen fizetési kötelezettségeim keletkeznek? Mi a jobb, ha maradok alkalmazott csekély összeggel alkalmazott vagy tagként díjazás nélkül látom el a teendőket? Köszönöm válaszát: Zsuzsa

Végelszámoló járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Adózóna! Azt szeretném kérdezni, hogy kft. végelszámolása esetén a végelszámolás időszaka alatt kell-e járulékot fizetni a társas tag végelszámolónak abban az esetben, ha főállású katás? A végelszámoló jövedelmet nem vesz fel, a végelszámolás alatt álló társaság semmiféle tevékenységet nem folytat. Másként megközelítve lehet-e főállású katás az, aki egyben a társaság vállalkozás tagja volt, és jelenleg ott ő a végelszámoló, de jövedelmet ott nem vesz fel? Üdvözlettel: Péter Zsuzsanna

Tag személyes közreműködése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Először is hivatkoznék a cikkre, amiben erről a témáról van szó: http://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/Munkaviszony_tagi_jogviszony_btben_kftben_m_UABY4Y A kérdésem ezzel kapcsolatban csak az lenne, hogy ha a társas vállalkozás tagja munkaviszonyban vesz részt a vállalkozás tevékenységében, akkor attól függetlenül ugyanúgy vonatkozik-e rá a munka törvénykönyve összes szabálya, mint ha nem is lenne tag? "Ellenben, ha a társaság munkaviszonyt létesít a saját tagjával, alkalmaznia kell az Mt. előírásait. " - tehát a jelenléti ív vezetésére, a túlórák, pótlékok elszámolására és az egyéb kötelező feladatokra, úgymint üzemorvos és hasonlók. Mert ebben az esetben szerintem az ügyvédek és a bérszámfejtők másképp gondolkodnak. A kérdésem, főleg társadalombiztosítási szempontból, hogy másképp kell-e kezelni egy olyan munkavállalót, aki a társas vállalkozás tagja is vagy sem? Köszönöm!

Csed, gyed számítása társas vállalkozónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! A magánszemély 2012. december 1-jével kezdődően a társas vállalkozás tagjaként napi 4 órás jogviszonyban biztosított egészen 2015. 03. 15-ig. 2015. 03. 16-tól heti 40 órás munkaviszonyt létesít, társas vállalkozóként ezután nem fizet járulékot, mert nincs kivét a vállalkozásból. Az magánszemély várandós, a szülés várható időpontja 2015. október 8. Hogyan számoljuk a csedet és a gyedet abban az esetben, ha a magánszemély munkaviszonya megszűnik 2015. április 30-án, és 2015. május 1-jétől ismét a saját vállalkozásában lesz biztosított napi 8 órában? Köszönöm válaszát!

Társas vállalkozás tagja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem, szíveskedjen az alábbi esetre megnyugtató választ adni. A 2010-ben 3 taggal alakult (kereskedelmi tevékenységet folytató) kft. tönkrement, a megszüntetésről még nincs döntés. A társasági szerződés nem tesz említést a tagok személyes közreműködéséről. A tagok közül ketten ügyvezetők, amíg volt munka, ők végezték el. A harmadik tagnak volt és van is heti 36 órát meghaladó főállású munkaviszonya, a vállalkozásban nem tevékenykedett. „A” ügyvezető (és tag) már 1 éve külföldön vállalt munkát, jelenleg is ott dolgozik. „B” ügyvezető az alakulás óta munkaviszonyban látja el a cégben a feladatait, mely feladatok a valóságban már nincsenek, ő a vállalkozásból, mint tag, ki fog lépni. Üzletrészét „A” ügyvezető veszi át. Kérdésem: A történések után „A” ügyvezető (és tag) – aki magánszemélyként vállalt munkát Angliában – a Tbj. szerint biztos, hogy nem minősíthető társas vállalkozónak? A cég alapításával egy időben (2010. év) mindhárman tagi kölcsönt nyújtottak, hogy a vállalkozást be tudják indítani. Ez valós tagi hitel volt. A kilépni szándékozó „B” ügyvezetőnek (és tagnak) bennragad a vállalkozásban körülbelül 1 millió forintja. Ezzel mi a teendője a könyvelőnek? (Nyugdíjas vagyok, és már csak ezt az egy céget könyvelem.) Tisztelettel Sz. Zs. nyugdíjas

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink