16 találat a(z) társasági szerződés módosítás cimkére
Ügyvezető jogállása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni a következő szakmai kérdés megoldásához. Két kft.-nek ugyanaz a magánszemély az ügyvezetője. Mindkét kft.-ben tag is. A jelenlegi kialakult helyzetben megoldásként alkalmazható-e, hogy az egyik kft.-ben, ahol munkaviszony keretében látja el a feladatait fizetés nélküli szabadságra megy, mert semmi munkavégzés nincs sajnos. A másik kft.-ben, ahol eddig megbízásos jogviszonyban látta el a feladatokat, módosítják a társasági szerződést, ahol rögzítik, hogy ebben a kft.-ben is munkaviszonyban fogja ellátni a feladatokat mondjuk napi 2 órában, és 2 órás munkavégzés után fizeti meg a járulékokat. Abban a kft.-ben, ahol fizetés nélküli szabadságra megy, ott meg kell-e fizetni a egészségügyi szolgáltatási járulékot az ügyvezető után? Alkalmazható-e ez az eljárás, hogy minkét kft-ben munkaviszonyos lesz és nem kell megfizetni a minimálbér után a járulékokat egyik cégben sem? Válaszukat nagyon szépen köszönöm!
Kft. ügyvezetője – minimum járulék Kérdés
Egy kft. ügyvezetője jelenleg az egyéni vállalkozásában teljesíti a minimum járulékfizetési kötelezettségét, az ügyvezetésért jövedelmet nem vesz fel. Egyéni vállalkozását a vészhelyzetre tekintettel szüneteltetni kívánja. Kérdésem: ha egyéni vállalkozás mellett társas vállalkozóként biztosított, hogyan kerülhető el, hogy a garantált bérminimum után meg kelljen fizetnie a járulékot, ha az egyéni vállalkozása szünetel? Hogyan módosítható a biztosítási státusza, kell-e hozzá társaságiszerződés-módosítás és ügyvéd? Köszönöm.
Ingatlan piaci értéke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély vásárolt egy ingatlant, aminek az adásvételi szerződés szerinti értéke 18 millió forint. A magánszemély pár hónappal később apportálta egy cégbe az ingatlant, ugyanezen az értéken, jegyzett tőkeként. Az ingatlanon értéknövelő beruházás nem történt. Az adóhatóság vizsgálta az illetékkiszabás alapját, a vizsgálatot követően 20,5 millió forintban állapította meg az ingatlan piaci értékét. Kérdésem az lenne, hogy a NAV határozata alapján kell-e a társasági szerződést/törzstőkét módosítani? Valamint a magánszemélynek keletkezik-e adófizetési kötelezettsége a megállapított különbözet miatt? Válaszát előre is köszönöm!
Cég tőkeemelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2015. év márciusában 500 ezer forint alaptőkés cégnél cégmódosítás volt (cégnév, cégtulajdonosok, ügyvezető, székhelyváltozás). Az ügyvéd azt mondta, tőkeemelés nélkül ez lehetséges. A cégbíróság a cég változásait bejegyezte. A kérdés az lenne, hogy a cégbírósági bejegyzés alapján 2016. 03. 15-éig kell majd a cég tőkeemelését végrehajtani? Válaszukat előre is köszönöm.
Bt.-k, kkt.-k cégmódosítása Kérdés
Érdeklődnék, hogy dr. Szeiler Nikolett fenti tárgyban irt cikke (január 25-én)mennyiben nem érvényes már? Csak pontositani szeretném, hogy tényleg kötelező-e a módositás, vagy sem, nem mindegy a cégeknek, így év elején, hogy mennyi a kiadásuk. Konkrétan: ha csak a Gt., illetve a Ptk.-ra való hivatkozás miatt kell módositani, akkor megvárható a következő tényleges változás miatti módositás, vagy mindenképp kötelező ezt megejteni? Ha jól tudom, akkor a határidőt kitolták április 14-éig, ezt egy ügyvéd tájékoztatásából hallottam. Viszont az ügyvéd azt mondja, hogy mindenképpen kötelező a módosítás most. Már szédülök, és nem tudom, mit mondjak az ügyfeleimnek! Válaszukat előre is köszönöm: Császár Judit
Osztalékkifizetés Kérdés
Tisztelt Adószakértő! Az lenne a kérdésem, hogy egy kft., amelynek még nem történt meg a társaságiszerződés-módosítása, így a jegyzett tőkéje 500 ezer forint, fizethet-e idén osztalékot, ha emiatt a saját tőkéje a 3 millió forint alá csökkenne? Magyarán neki még az 500 ezer forintos korlátja van? Köszönöm válaszát!
Bt.-beltag új Ptk szerint Kérdés
Tisztelt Szakértő! Bt. beltag eddig tagi jogviszonyban, társas vállalkozóként látta el a vezető tisztségi feladatát 2006. óta. Az új Ptk szerinti társasági szerződésben ügyvezetői feladatát megbízási jogviszony alapján látja el. A jogviszony kezdete a módosítás napja. Úgy gondolom, tb-jogállás szerint továbbra is társas vállalkozónak minősül. Kell-e a T1041-en bármiféle változást bejelenteni az új társasági szerződés miatt? Köszönettel Tóth Zsuzsa
Bt. beltag 36 órán túli munkaviszonnyal Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szíves segítségét kérném az alábbiakban. Adott egy bt. egy beltaggal, egy kültaggal, mindketten tagok a betéti társaságban, és mindketten rendelkeznek más munkáltatónál 36 órán túli munkaviszonnyal. A jelenlegi társasági szerződés szerint a beltag az üzletvezetésre jogosult. Az üzletvezetést ellátja és nulla forint díjazás mellett személyesen is közreműködik, 36 órán túli munkaviszonya mellett. A kültag a más munkáltatónál meglévő 36 órán túli munkaviszonya mellett a bt.-ben is heti 10 órás munkaviszonyban dolgozik. Az új Ptk. szerint hogyan módosítsák a társasági szerződést, a beltag jogviszonyát hogyan jelöljék meg úgy, hogy a beltag végezhesse továbbra is az ügyvezetést és a személyes közreműködést nulla forint ellenében? Köszönettel.
Bt. ügyvezetője munkaviszonyban Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2015. 03. 15-ei módosítás kapcsán kérdezem, ha a bt. beltagja munkaviszonyban van, ő az ügyvezető is, de a bt. tevékenységet nem folytat már több éve, tehát munkabérfizetés nincs, akkor is kell-e járulékot fizetnie, ha van 36 órát meghaladó munkaviszonya? Vagy milyen jogviszonyt kellene választani, ahol nincs járulékfizetési kötelezettség, mert jövedelem sincs? Akkor kell-e társasági szerződést módosítani, ha ezen a jogviszonyon nem kíván a bt. változtatni, és a kültag nem ügyvezető? Válaszát köszönve, tisztelettel: Gubányiné Szalai Katalin
Bt.-k társasági szerződés módosítása Kérdés
Tisztelt Szakértő(k)! Az új Ptk. miatti 2015. 03. 15-ig teljesítendő betéti társaságokra vonatkozó társaságiszerződés-módosítás kapcsán szeretnék kérni tájékoztatást, iránymutatást: hogyan tudjuk megállapítani, hogy egy bt. esetén szükséges-e a társasági szerződés ügyvéd általi módosítása? Ebben a témában nagyon nehéz eligazodni egyrészt a jogszabály, másrészt a megjelent szakmai cikkek, vélemények között. (Például olvastam arról, hogy amely cégnek még a Gt. szerinti szerződésmintával készült a társasági szerződése, annak most el kell készítenie a Ptk. szerintit.) Több könyvelő kollegával beszélve az a problémánk, hogy mivel a vállalkozások emiatt nem akarnak ügyvédhez fordulni tanácsadásért, emiatt az amúgy nem jogász végzettségű könyvelőiket kérdezik, és nehéz helyes választ adnunk. Köszönöm előre is a segítséget!
Kft. kötelező törzstőkeemelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. tagváltozást és ügyvezetőváltást szeretne bejelenteni a cégbíróság felé, melyhez szükséges a társasági szerződés módosítása is. Kérdésem lenne, hogy megteheti ezt 2016. március 15-e előtt a kötelező törzstőkeemelés nélkül, vagy emelni kell egyidejűleg a törzstőkét is a kötelező 3 millió forintra? Válaszát előre is köszönöm. Szabóné Sós Ildikó
Tgyás és gyed Kérdés
Tisztelt Szakértő! Többes jogviszonnyal kapcsolatban lenne kérdésem. Munkavállaló heti 40 órás munkaviszonyban dolgozik. Mellette egyéni vállalkozó és egyszemélyes kft. ügyvezető tulajdonosa. A társas vállalkozásból jövedelmet nem vesz fel, járulékfizetés nem történik (társas vállalkozás munkaviszony mellett), egyéni vállalkozásban katás, havi 25 ezer forintot fizet. 2015-ben felkérték a munkavállalót még egy állás betöltésére. Közben kiderült, hogy várandós, így a törvényt olvasva, a csecsemő-gondozási díjra 180 naptári napot néznek vissza. Tehát ez azért fontos, mert a jelenlegi munkaviszonyát semmi esetre ne szakítsa meg, mert az új munkaviszonyban nem lesz meg neki a 180 napja a szülésig. – Ha a jelenlegi 8 órás munkaviszony mellett 4 órás munkaviszonyt létesítene, akkor a csecsemő-gondozási díjba beleszámít, de a gyedbe már nem, mert ott az előző év jövedelmeit nézik? – Az ügyvezetői feladatokat társaságiszerződés-módosítással megszüntetni feltétlenül szükséges, hiszen a csecsemőgondozási díj és a gyed alatt személyes közreműködés nem történhet? Kérem szíves válaszukat! Köszönettel: Szabó Anita
Tevékenységi körtől eltérő gazdasági tevékenység folytatása Kérdés
Tisztelt Hölgyem /Uram! Kérdésem, hogy mi a tapasztalat, és az adóhivatal hogyan minősíti azon gazdasági eseményeket, amikor egy gazdasági társaság 1) olyan számlát fogad be, 2) vagy olyan tevékenységet folytat, és erről állít ki számlát, amelyre a számla kiállítójának tevékenységi köre alapján nem „jogosult”? Például meghatározott termék értékesítése egy kereskedelemmel nem foglalkozó cégnél, vagy ingatlan bérbeadás egy kereskedő cégnél, stb. További kérdésem, hogy mely időponttól nem szükséges a tevékenységi kör miatt a társasági szerződés módosítása? Közreműködését előre is köszönöm.
Tag járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. egyik tagja eddig munkaviszonyban dolgozott 8 órában a társaságban, ezért a minimálbért kapta, az ügyvezetői feladatait díjazás nélkül végezte. Most elmenne egy másik céghez 8 órás munkaviszonyban dolgozni, de ott még nem jelentették be, mert a vendéglátóhely kialakítása még folyamatban van. Viszont abban a társaságban, ahol eddig dolgozott és tag is, ténylegesen már nem dolgozik. Lehetséges-e, hogy ha a társasági szerződést úgy módosítjuk, hogy személyesen nem közreműködik és az ügyvezetői feladatokat kizárólag a másik tag látja el, akkor nem kell a minimálbér után megfizetnie a társaságnak a közterheket? Sehol máshol, semmilyen jogviszonya nincs. Válaszát köszönöm!
Eltűnt tag törlése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egy kétszemélyes kft. egyik tagja ismeretlen helyre távozott, nem fellelhető. Szükségessé vált a társasági szerződés módosítása, és az akadályt jelentő tag kiléptetése. Sajnos mivel csak két tagja van a cégnek, a kizárási per nem jöhet szóba és a tag eltűnésére tekintettel az üzletrész-átruházás sem. Kérem szíves tájékoztatásukat arra nézve, hogy milyen módon tudjuk a kft.-ből az eltűnt tagot kiléptetni, a cégjegyzékből töröltetni, illetve az üzletrészét a meglévő egyetlen tagra "átruházni". A tagnak küldött megkeresések a lakcímnyilvántartó által megadott újabb címről is ismeretlen jelzéssel érkeznek vissza. Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: K. Ildikó