793 találat a(z) tárgyi eszköz cimkére

Tárgyieszköz-értékesítés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Közérdekű jellegére tekintettel adómentes tevékenységhez (humán egészségügyi ellátás) beszerzett tárgyi eszköz (orvosi) értékesítésénél kell-e áfát felszámítani? A cég áfa alanyi mentes is egyben. A tárgyi eszköz beszerzésére vonatkozó számla áfát tartalmazott, de a cég természetesen ezt nem helyezte levonásba. Kérdésem még kiterjedne arra az esetre is, hogy ha az értékesítésre kerülő tárgyi eszköz nem orvosi eszköz, hanem személygépkocsi (magánszemélytől vásárolt). Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Kukla Lászlóné

Tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Tisztelt szakértő! Áfa hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó, egy 1994-ben vásárolt egyéb építményként nyilvántartott eszközt értékesít, nyilvántartási érték alatt. Keletkezik-e áfafizetési kötelezettsége az eladási érték és nyilvántartási érték különbözete után? Az eszköz beszerzésekor az áfa levonásra került.

Egyszeres könyvvitel térítés nélküli átvétel Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy egyesület magánszemély tagjaitól és más magánszemélyektől eszközöket kap adományba. Az eszközök között van kisértékű és van 100 ezer forint feletti értékű is. Az egyesület egyszeres könyvvitel vezet. Hogyan kell könyvelni a tárgyi eszközök átvételét, azok további értékcsökkenését, hiszen az egyszeres könyvvitelben nincs időbeli elhatárolás? Mikor mutatom ki bevételként és költségként? Az eszközök között nincs például gépkocsi, ezek testépítő eszközök. Van-e valamilyen adó, illetékfizetési kötelezettsége ezután a tagnak vagy az egyesületnek? Köszönöm!

Tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozói személyi jövedelemadózást alkalmazó egyéni vállalkozó 2018.01.01-től szünetelteti vállalkozását, egyúttal 2018.01.01-től az áfa alanyi mentességet választotta. 2008-ban 2 000 ezer Ft + áfa összegért vásárolt tárgyi eszközét (teherautóját) a szünetelés időszaka alatt 2018 szeptemberében értékesíti. A tárgyi eszköz beszerzési értéke a korábbi években amortizációs költségként elszámolásra került, nettó értéke 0 Ft. 1.) A szünetelés alatt állíthat-e ki számlát, illetve számlaadási kötelezettsége ugyanúgy fennáll-e? A tárgyi eszköz értékesítésére fel kell-e számolnia az áfát jelen áfa alanyi adómentes időszakában? 2.) A tárgyi eszköz értékesítés adózását a vállalkozói személyi jövedelem adózás, az önálló tevékenység szerinti adózás vagy az ingó értékesítés szerinti adózás szerint állapítja meg a szünetelő vállalkozó? Válaszát előre is köszönöm!

Tárgyi eszköz kivezetésekor fizetendő áfa Kérdés

Egy általam könyvelt kft. 2005-ben bérelt ingatlanon felújítást végzett. Ezt a kft. tárgyi eszközként tartja nyilván. A bérbeadó 2018. 09. 30-ával felmondta a bérletet. A tárgyi eszköz kivezetésekor alkalmazni kell-e a 240 hónapos figyelési időt, és így keletkezik-e áfafizetés?

Német számla II. Kérdés

Tisztelt adószakértő! A lent elküldött levelemre a válasz nem egyértelmű számomra, a kérdésem a következő: az áfabevallásban hogyan kell szerepeltetni, ha a cég nem kérte vissza az áfa értékét? A tárgyi eszközök között milyen értékben kell nyilvántartásba venni? Egy társaság ügyvezetője eldöntötte, hogy interneten Németországból rendeli meg a hegesztőgépet, amely a magyarországi ár feléből megszerezhető. A vételár magyar forinttal lett kifizetve. A németül kiállított számlán fel van tüntetve a magyar forint összege és az átváltott euró is. Az összeg 178 880 forint, az 554,20 euró a számlán feltüntetve 19 százalék áfa 88,49 euró. A kérdésem a számlával kapcsolatban: hogyan számolhatom el, illetve a könyvelés menetét, az áfa elszámolását valójában a teljes könyvviteli, pénzügyi elszámolására kérek tanácsot. Üdv: Katalin Saját kérdés

Katás egyéni vállalkozás megszüntetése II. Kérdés

Kérdést tettem fel a katás egyéni vállalkozás megszüntetésével kapcsolatban. Válaszukban a katatörvény 25. pragrafusának előírására hivatkozva azt közölték, hogy a megszüntetéskor a katás záró bevallásban bevételként kell szerepeltetni az szja-ról történő áttéréskor meglévő készletek értékét. A kata alatti működés idején már értékesítettem az áthozott tételeket és a tárgyi eszközök értékesíthető részét. A bevételt szerepeltettem a katabevallásomban és az áfát is bevallottam, illetve megfizettem. Kérdésem: 1.) Szükséges-e a fenti tény ismeretében a záró katabevallásban szerepeltetni az áthozott tételeket? 2.) A meglévő, kis értékű (100 ezer forint alatti) tárgyi eszközökkel mi a teendő, hisz azokat nem tudom értékesíteni – jelenleg is a tulajdonomban vannak –, a beszerzésük 2011 előtt történt, jórészük még 2009-es évben. Válaszukat köszönöm. Üdv.: Marika

Tárgyi eszközök: kiva előtt, alatt és kiva után Cikk

Cikkünkben a tárgyi eszközökkel kapcsolatos gazdasági események hatását mutatjuk be a kiva adózás alatt és a társasági adó hatálya alá történő visszatérést követően. Példákkal szemléltetjük a társasági adózás időszakában használatba vett eszközökkel kapcsolatos döntések hatását a kiva alól a tao hatálya alá történő visszatérést követően.

Családi gazdaság lízing Kérdés

Családi gazdaság lízingel (zárt végű lízing ) egy permetezőt 3 évre. Költségként hogyan számolhatja el? A családi gazdaságnak lehetősége van egyösszegben elszámolni a tárgyi eszközeinek az értékét, de ebben az esetben, amikor még nem fizette ki, elszámolhatja minden évben, amit kifizetett, vagy pedig ilyen esetben csak értékcsökkenési leírásként, %-osan?

Tárgyi eszköz értékesítés áfakötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfaalany egyéni vállalkozó tárgyi eszközt értékesít azzal a feltétellel, hogy a vételár tíz éven keresztül, részletekben kerül kifizetésre, amit szerződésben rögzítenek. Mikor keletkezik áfafizetési kötelezettsége? A szerződés alapján annak aláírásakor, a teljes összegre vagy az évente kiállított részszámlák teljesítésekor?

Tárgyi eszköz kivezetése – melyik dátummal Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk egyik személygépkocsiját értékesíti. Szeretném megkérdezni, hogy a kimenő számlán szereplő dátumok közül melyikkel kell a nyilvántartásunkból kivezetni az eszközt? A teljesítés dátuma: 08. 31., a számla kelte: 08. 30., a fizetés esedékessége: 09. 08. Szíves válaszát köszönöm.

Tárgyi eszköz Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tárgyi eszköz nyilvántartásával kapcsolatban kérdezném, hogy a 100 000 Ft alatti, 2019-től pedig a 200 000 Ft alatti tárgyi eszközöket, ha éven túl nem szolgálják a vállalkozót, akkor ezeket a tárgyakat egyéb anyagköltségként 513 főkönyvi számra le lehet könyvelni? Vagy ezeket is a 161 főkönyvi számon keresztül kell vezetni és az 1 számlaosztályba sorolni?

Tárgyi eszköz értékesítése EU-ba Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk tárgyi eszközt értékesít a Közösség területén belülre. A tárgyi eszköz rendeltetésszerű használatba vételének hónapjától számított 60 hónapon belül értékesítjük. A 1865 bevallás 01.,43., különbözetet a 31. sorban kell bevallani? Illetve kell-e a A60 jelentésben jelenteni? Köszönöm előre is a válaszát!

Értékcsökkenési leírás szja-s adózóknál Cikk

Az értékcsökkenési leírás elszámolása jelentős tétel a költségek között. A gépek, berendezések, felszerelések esetében többféle választási lehetőség van az általános szabály helyett, miközben az újonnan vásároltaknál általános esetben is gyorsított értékcsökkenési leírást lehet alkalmazni.

Tagok adózása cégből kivont vagyon után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy végelszámolás alatt lévő cégnek három tulajdonosa van. Hogyan kellene adózniuk a kivitt vagyon után, ha ketten lemondanának a részükről a harmadik javára (tárgyi eszköz nincs)?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

USA adószám alatt utólagos engedmény

Bunna Erika

adótanácsadó

Társasház

Pölöskei Pálné

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink