11 találat a(z) személyi adókedvezmény cimkére

Személyi adókedvezmény 2024 Kérdés

Így változtak a személyi adókedvezmény szabályai 2021-ben Cikk

Idén január 1-jétől a személyi kedvezmény is az összevont adóalap terhére érvényesíthető adóalap kedvezménnyé vált, melynek mértéke jogosultsági hónaponként a minimálbér egyharmada szerinti összeg, száz forintra kerekítve – hívja fel a figyelmet a honlapján közzétett tájékoztatójában a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Vegye igénybe a személyi adókedvezményt, majd' 100 ezer forintot spórolhat! Cikk

Bővült azoknak a betegségeknek a köre, amelyek miatt igénybe vehető a személyi adókedvezmény. A súlyosan fogyatékos magánszemélyek idén havonta 8050, éves szinten 96 600 forinttal csökkenthetik az összevont adóalapjuk adóját – hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Személyi adókedvezmények bővülése, önrevízió Kérdés

A 287/2018. kormányrendelettel – az egyes daganatos betegségek utáni kedvezményekről – kapcsolatban konkrét kérdésem, hogy az önrevízió hány éves időszakot ölel fel, melyik az a legrégebbi év, amelyre igényelhető a kedvezmény? (Az interneten megjelenő egyik cikk 7 éves időszakot ível át, ami szerintem nem valós.) Válaszukat tisztelettel köszönöm! Bényi Józsefné

Személyi adókedvezmény endokrin betegségnél Kérdés

Tisztelt Szakértő! Tudna abban segíteni, hogy az az emésztőrendszeri betegségek – endokrin betegségbe a Hashimoto-thyreoiditis betegség is beletartozik? Hivatkozott cikk: https://adozona.hu/2019_es_valtozasok/Oket_illet_meg_iden_90_ezer_forint_szemelyi_F3WCU5 Válaszát előre is köszönöm.

Jó hír a PM-ből: visszamenőlegesen is jár a személyi adókedvezmény Cikk

Megerősítette a Pénzügyminisztérium az Adózóna.hu kérdésére, hogy az ötéves elévülési időn belül visszamenőlegesen is lehet érvényesíteni a személyi kedvezményre való jogosultságot a 335/2009. kormányrendelet mellékletébe 2019. január 1-jétől beiktatott betegségek esetében.

Ne hagyjon veszni 90 ezer forint személyi adókedvezményt! Cikk

Az átmeneti vagy végleges fogyatékosságban szenvedők a nehezített életvitellel járó többletköltségeikre tekintettel, adókedvezményre jogosultak, amelynek évközi érvényesítése érdekében még a januári fizetés számfejtése előtt érdemes erről a kifizető számára nyilatkozatot adni. Ha a kedvezményre jogosultságot esetleg több adóévet érintően utólag állapítják meg, a fogyatékos állapot kezdő napjától (a mindenkori minimálbér figyelembe vételével) az 5 éves elévülési időn belül, önellenőrzéssel visszamenőleg is érvényesíthető.

Személyijövedelemadó-bevallás önellenőrzése súlyos fogyatékosság miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Elévülési időn belül szeretnénk feleségem személyijövedelemadó-bevallását önellenőrizni, súlyos fogyatékosság miatt. Az orvosi igazolás rendelkezésünkre áll. Szeretnék kérni egy megerősítő szakvéleményt, hogy jól értelmezem-e a jogszabályt? Gyermekünk 2011 decemberében született, feleségem a szülést követően tgyásra, majd gyedre ment. Közben, 2012 februárjában megszűnt a munkaviszonya, és "passzív" ellátásban részesült. Ha jól tudom, akkor a személyi kedvezmény igénybevétele esetén nem a munkaviszony, hanem az összevont jövedelem számít, annak adóját csökkenti a kedvezmény összege. Tekintettel arra, hogy a tgyásból, illetve a gyedből is vonnak adóelőleget, véleményem szerint ezekre az időszakokra is érvényesíthető a személyi kedvezmény. Várom megtisztelő válaszát! Üdvözlettel

Súlyos fogyatékosság személyi kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértők! Új munkavállalónk 2003-ban motorbalesetben elveszítette a bal lábát térd alatt. Kérdésem, hogy végtaghiány miatt szakorvosi igazolással igénybe vehetem-e esetében az szja-kedvezményt (minimálbér 5 százaléka)? Várom megtisztelő válaszukat! Köszönettel: Szabó Anita

Adókedvezmény, amiről sokan nem hallottak – Megtévesztő a törvény Cikk

Itt az idő, hogy a személyi adókedvezményről is nyilatkozzanak az érintett magánszemélyek a munkáltatójuknak. A törvény szövege félrevezető, mivel úgy fogalmaz, hogy a súlyosan fogyatékos magánszemélyek jogosultak erre az adókedvezményre, holott a vonatkozó rendeletekben felsorolt betegségek sokkal tágabb kört ölelnek fel, mint amit a köznyelvben súlyos fogyatékosságnak nevezünk. Több mint 370 ezer forinthoz juthatnak azok, akik most tudják meg, hogy már 2009-ben is jogosultak lettek volna az adókedvezményre, de azt az elmúlt években nem vették igénybe.

Szja-bevallás önellenőrzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magánszemélynek 2005. évben volt egy érrendszeri műtéte. A műtét után minden évben kettő alkalommal vissza kell menni kontroll vizsgálatra, élete végéig. A szóban forgó magánszemély utánajárása következtében kiderült, hogy a betegsége az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevétele szempontjából súlyos fogyatékosságnak minősül. A szakorvos kiállított neki az idén egy orvosi igazolást, melyen szerepel a 335/2009. (XII.29.) Korm.rendeletben meghatározott betegség és a hozzá tartozó BNO kód. A 2013. évi bevallásában már szerepeltette a súlyos fogyatékos kedvezményt. A kérdésem az lenne, hogy ezen orvosi igazolás szerint benyújtható-e önellenőrzés az szja-evallásokra visszamenőleg? Ha igen, melyik évekre? 2009. évig egy másik rendelet határozta meg a kedvezményeket és tudomásom szerint ebben a SZEM rendeletben ez az érrendszeri betegség nem szerepel. Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink