32 találat a(z) szabadnap cimkére
Fizetett nap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Dönthet-e a munkáltató úgy, hogy a munkavállalóknak egy nap nem kell dolgozni, és azt a napot kifizeti a munkavállalóknak? (A munkavállalók rendes szabadságát nem érinti). A vállalat 5. évfordulója alkalmából történne az engedélyezett fizetett nap. Válaszát előre is köszönöm.
Magyar város, ahol plusz szabadnap jár a nemdohányzó önkormányzati dolgozóknak Cikk
Egy napnyi plusz szabadság jár azoknak a szentesi önkormányzati intézménynél vagy gazdasági társaságnál dolgozóknak, akik nem dohányoznak.
Mezőgazdasági idénymunka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk spárgatermesztéssel foglalkozik. A spárga szedésére 120 napra idénymunkásokat alkalmaz. Abban szeretném a segítségét kérni, hogy idénymunka esetén is ki kell adni a hétvégi pihenőidőt? Vonatkozik rájuk az 5 munkanap+2 szabadnap? Ha igen, ezeknek feltétlenül hétvégére kell esnie? Szabadság jár nekik erre az időre? Van-e valami különleges esete a munkában töltött idő után járó munkaközi szünetnek? Vagy 6 órát meghaladja a munkaidő, akkor elég a 20 perc munkaközi szünet? Köszönöm: Jakus Tünde
Új éca: segít leszokni a dohányzásról Cikk
Évente hat plusz szabadnapot kapnak egy japán marketingvállalkozás nemdohányzó munkatársai.
Szabadnap lesz-e végül december 24-e? Cikk
Bár a párt szerint az emberek, a családok érdekét szolgálja december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítása, az MSZP egyelőre kivár.
Úti baleset-e? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik munkavállalónk megbeszélte a kapcsolattartókkal, hogy on-site alkalmával kimegy a gyár területére átvenni a SZÉP-kártyáját. Ez a nap azonban a munkavállaló rendes szabadnapjára esett, beosztásban nem volt. A menetrend szerinti céges buszjárattal utazott. A kártya átvétele után visszafelé menet megcsúszott, és balesetet szenvedett. A gyár kapuján már kiment. Mivel a rendes szabadnapján történt a baleset, ez minősíthető-e úti balesetnek? Nem volt munkavégzés, de a munkahelyére ment be. Köszönettel: Nagy Klaudia társadalombiztosítási ügyintéző
Részmunkaidő esetén szabadság kiadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Sportegyesületünk az edzőket részmunkaidőben foglalkoztatja (most júniustól, eddig egyszerűsített foglalkoztatottak voltak), munkaidejük havi 40 illetve egy esetben 48 óra. A munkavégzés napja hétköznapra (edzések) és vasárnapra (bajnoki fordulók) is esik. A napi munkaidő 4 óra, munkavégzés esetén. Az, hogy mennyi szabadnap jár nekik, azt az Mt. alapján meghatároztuk. Szeretném kérdezni, hogy ebben az esetben hogyan kell pontosan kiadni a szabadnapokat, illetve jár-e a normál fizetésen kívül valamilyen további díj a szabadság idejére (távolléti díj)? A fentieken túlmenően kérdezem továbbá, hogy ha a havi 48 óra munkavégzést munkaidőkeret keretében kívánjuk meghatározni, akkor annak megfelelő módja-e, hogy az adott tárgyhónap előtt 10 nappal írásban közöljük a munkavállalóval az edzések és mérkőzések időpontját, helyszínét? Válaszát előre is köszönöm.
Munkavállaló szabadsága Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy olyan kérdésem lenne, hogy az egyik munkavállalónknak rengeteg szabadsága van. Mi,mint munkáltató szabadságra akarjuk küldeni, de ő mégis aznap megjelenik az irodában és dolgozik. Milyen indokkal tudjuk szabadságra küldeni, hogy a szabadnapjai fogyjanak? Előre is köszönöm a válaszukat!
Szabadnap áthelyezése Kérdés
Tisztelt Cím! A termelőüzemben áramszünet lesz hétfőn, a munkáltató szombaton akarja ledolgoztatni. Milyen feltételekkel lehet? Egyszerűen csak szabadnap-áthelyezés? Köszönöm megtisztelő válaszát előre is.
Szabadnap kiadása Kérdés
40 órás munkaviszonyban alkalmazza a munkáltató a dolgozót úgy, hogy havonta két alkalommal, két szombaton 4-4 órát dolgozik, ezért kap egy szabadnapot. Kérdésem hogy az osztott munkaidő-beosztással jogszerűen jár-e el a munkáltató?
Dupla, tripla bér munkaszüneti napra? Így lehetséges Cikk
Mennyit köteles fizetni a munkáltató a munkaszüneti napon végzett munkáért? Kiváltható-e bérpótlék szabadnappal? Összefoglaltuk.
Táppénz betegszabadságot követően Kérdés
Tisztelt Szakértő! "Betegszabadság és táppénz: most megtudhatja, mi a különbség", 2016. 06. 08-ai cikkükben írják a következőt: A táppénz naptári napokra jár. Ha a biztosított betegszabadságra jogosult, akkor a táppénz kizárólag a betegszabadság lejártát követő naptól jár. Tudni kell azt is, hogy nem jár a táppénz a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha az azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) a keresőképtelenség már nem áll fenn. Kérdésem, hogy az utolsó információ milyen joghelyről vagy tájékoztatóból származik? Válaszát előre is köszönöm..
Munkaidő – szabadnap Kérdés
Egy kereskedelmi kft. alkalmazottja bolti eladóként dolgozik. Munkaszerződésében heti 44 óra munkaidő szerepel. A bolt hétfőtől szombatig nyitva van, és az eladó minden nap dolgozik. Kell-e szabadnapot adni, vagy valamilyen pótlékot fizetni, ha a heti munkaidőkeretet nem lépte túl a tényleges munkaideje?
Szabadnap vagy pihenőnap? Kérdés
Mi a különbség egyenlőtlen munkaidő esetén a szabadnap és a pihenőnap között? Ki dönti el, hogy az adott nap szabadnap, vagy pihenőnap? A dolgozó a hét minden napján vagy dolgozik, vagy pihen, vagy stb.
Rendkívüli munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném a segítségét: kereskedelmi üzlet hétfő-szombati napokon tart nyitva. Az üzlet munkavállalói korábban a szombati napokon végzett rendkívüli munkavégzések után szabadnapot kaptak. Ezt a munkáltató 2015. évben úgy kívánja módosítani, hogy a munkavállalóival egyeztetve a szombati napokon végzett rendkívüli munkavégzés után 50 százalékos pótlékot fizet. Kérdésem az lenne, hogy helyes-e ez a gyakorlat, hogy figyelve az évi 250 óra rendkívüli munkaórák maximális számára, és az 50 százalékos pótlék kifizetésére a munkáltató elrendelheti-e valamennyi szombatra a rendkívüli munkavégzést munkavállalói számára velük egyeztetve és kölcsönösen elfogadva a megállapodást? Köszönettel: Borsosné Pál Ildikó