7 találat a(z) szállítói számla cimkére

Hiányzó szállítói számlák Kérdés

Késve kiállított számlák – mutatjuk, mi a helyes könyvelési, számlázási gyakorlat Cikk

Olvasónkban felmerült a kérdés, hogy késve beérkező szállítói számla, illetve a vevőik részére késve kiállított számla esetében mi minősül tényleges teljesítésnek könyvelés során? Mi a helyes könyvelési, számlázási gyakorlat? A kérdésre Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.

Árfolyam beszerzéskor Kérdés

Nonprofit kft. áfa levonhatósága II. Kérdés

Elkésett "mínuszos" szállítói számla Kérdés

Havi áfabevallók vagyunk. Állandó szállítónk üdítőitalokat szállít nekünk göngyöleggel együtt minden hónapban. A gondunk az, hogy a szállítói számlát mindig egy hónap csúszással állítja ki felénk, előző havi teljesítéssel és keltezéssel. Mikorra megkapjuk a számlát, már elment az a havi bevallás, így állandóan önrevízióznunk kell, ha a számla mínuszos. Van-e arra lehetőség, hogy a később megkapott, előző havi teljesítésű és előző havi keltezésű, mínusz előjelű számlát ne önrevízióval rendezzük, hanem a következő hónapban könyveljük le és szerepeltessük áfabevallásunkban, így elkerülve az állandó önrevíziót?

Szállítói számla rögzítése Kérdés

A 2016-ban kiállított, áfatörvény szerint és a fizetési határidő szerint is 2016. évi teljesítésű vevő/szállítói számlákat abban az esetben a megelőző időszaki vevő/szállítói számlatartozásként kell nyilvántartani/könyvelni, ha csak és kizárólag előző időszaki (2015. évi) bevételeket/költségeket tartalmaz. Ilyen esetben az áfa 2015. évben "eltérő időszaki áfa", 36-os főkönyvi kartonon jelenik meg. Melyik évben kell szállítói tartozásként könyvelni, ha a számlakiállítás 2015. évi, de az áfateljesítés és a fizetési határidő is 2016-os, és csak és kizárólag 2016-os költséget tartalmaz? 2015-ben nem kell rögzíteni a kiállítás keltétől függetlenül, csak 2016-ban? Vagy 2015-ben rögzíteni kell szállítói tartozásként, és a tartalmát el kell határolni?

Szállítói számlán göngyöleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szállítói számlán szereplő göngyöleget külön kell könyvelni az árutól? A bejövő számlát nem bontjuk meg árura és göngyölegre, hanem a számla végösszegét 814-re könyveljük. Helyes ez így, vagy meg kellene bontani a számlát? Ha meg kell bontani, akkor a beszerzett göngyölegnek melyek a könyvelési tételei? Vendéglátással foglalkozunk. Nagyon köszönöm a válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Üzemi baleset

Széles Imre

tb-szakértő

Gyógytorna

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink