117 találat a(z) rezsiköltség cimkére
Több ingatlan bérbeadása Kérdés
Magánszemélyként több saját tulajdonú ingatlant adok bérbe. Az egyik ingatlant 2016-ban nem sikerült csak december hónapban kiadni, a másik folyamatosan ki volt adva. Kérdésem, hogy a ki nem adott időszakra felmerült rezsiköltségek, melyek meghaladják az egyhavi, ebből az ingatlankiadásból származó bevételt, a 2016. évben felmerült összes költségben szerepelhetnek-e? Köszönöm: Mikro
Lakás bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Használt lakást vásároltam, amit szeretnék bérbeadni. A közüzemi számlák a nevemre jönnek, melyeket aztán a bérlő kiegyenlít. Úgy gondolom, hogy a tételes költségelszámolást kellene választanom. Ezzel az adózási móddal kapcsolatban kérdezném, hogy ha az értékcsökkenési leírást elszámolhatnám költségként, akkor ezen felül még leírható a rezsiköltség és esetleges kisebb felújítási költség (például festés) is? Vagy az értékcsökkenés már magába foglal minden felmerülő kiadást? Ha ezt az ingatlant a későbbiekben eladnám, befolyásolja az adókötelezettség megállapítását az értékcsökkenés? Válaszát köszönöm.
Bérelt iroda rezsije Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk bérelt irodájának rezsiszámláit a bérbeadó állítja ki. Kérdésem az lenne, hogy nekünk a kiszámlázott víz- és áramdíjakat az 51-52 számlacsoportba, anyagként, illetve igénybe vett szolgáltatásként, vagy közvetített szolgáltatásként kell könyvelnünk? Válaszát előre is köszönöm!
Ingatlanértékesítés áfája – figyelési időszak Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. bérelt egy raktárat, amit támogatásból felújítottunk, a beruházást 2012. 07. 24-én aktiváltuk (idegen tulajdonon végzett beruházásként), majd 2013. 01. 05-én megvásároltuk. A felújítást le kellett selejtezni, mert az ingatlan visszakerült a bérbeadóhoz a bérleti szerződés megszűnésekor. Ekkor megállapították a bérbeadó által elismert beruházás értékét, mivel ezeket mi végeztettük el, csak a különbözetet kellett rendezni. Így egy felújított ingatlan került a könyveinkbe az áfamentes adásvétel után. Cégünk áfaköteles tevékenységet végez 100 százalékban. Az ingatlan bérleti díja áfás volt, ezt, és az elvégzett, később leselejtezett felújítás áfáját levontuk. Az eladó a vételárra nem számított fel áfát. A tulajdonszerzés után több beruházás nem volt, csak az értékcsökkenést és a rezsit számoltuk el/áfáját vontuk le. Az ingatlanértékesítésre nem kértünk a szokásostól eltérő áfa „alanyiságot”. Kérdéseim: – Amennyiben értékesítenénk a fenti ingatlant, annak eladási ára áfaköteles bevétel lenne-e a társaság számára? – Keletkezik-e fizetendő áfa, ha az ingatlant (a tulajdoni lapon is átvezetve) lakássá átminősítettjük? – Amennyiben így áfamentes értékesítés keletkezne, kell-e foglalkozni a korábban levonásba helyezett áfával (leselejtezett beruházás, rezsiköltségek áfája)? – Amennyiben itt is alkalmazni kell a megfigyelési időszakot az áfa tekintetében, kérem, szíveskedjenek levezetni, hogy egy 2016. szeptemberi értékesítés esetén hogyan kell azt pontosan elvégezni? Köszönöm! István
Egyéni vállalkozó székhelyének költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó a tevékenységét a lakásán végzi, irodát nem bérel. A lakás a vállalkozó és házastársa közös tulajdona 1/2-1/2 arányban. A lakás rezsiszámlái a házastárs nevére szólnak. A vállalkozó megteheti-e, hogy ebből a költségből az általa használt irodarészre jutó költséget elszámolja a vállalkozásban? Kell-e ezzel kapcsolatban valamilyen szerződést kötni a házastárssal, illetve van-e ennek valamilyen bérletidíj-fizetési kötelezettsége a házastárs felé? Köszönöm előre is a válaszát, üdvözlettel: Teca
Ingatlan-bérbeadás költségelszámolás Kérdés
Magánszemély saját ingatlanját adja bérbe más magánszemély részére. A tételes költségelszámolást választja. A rezsiszámlák a bérbeadó nevére szólnak, a rezsiköltséget a bérlő fizeti meg. A bérbeadó az szja-bevallásában a rezsiszámlákat is beleszámítja a költségek közé. Helyes ez? Köszönettel. SzJ
Rezsiköltségek elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású egyéni vállalkozó a saját lakásában tart fenn egy kis irodát. A rezsiszámlák a neje nevére érkeznek. Szeretném megkérdezni, hogy ebben az esetben is el lehetne-e számolni az arányos rezsiköltségeket az egyéni vállalkozói tevékenységében? És, ha igen, akkor az arányos rezsiköltségek áfáját (havi áfás) is vissza lehetne-e igényelni? Köszönöm a választ! Gy.
Rezsielszámolás II. Kérdés
Kedves Lea! A 2016.04.01-én azonos címmel feltett kérdést kérdezném tovább. Ha a magánszemély bérbeadja az ingatlant, akkor a rezsiköltséget elszámolhatja költségként a bérleti díjjal szemben? Ki lehet úgy kalkulálni a bérleti díjat, hogy a magánszemély ne adózzon? Szívességi használatként is átadhatja az ingatlant, vagy mindenképpen nyereségesen kell, hogy bérbe adja azt? Válaszát köszönöm:
Közös tulajdonú ingatlan bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy közös (férj, feleség) tulajdonában álló ingatlan meghatározott részét saját vállalkozásuk részére bérbe adnak. A bérleti szerződést csak a feleség köti és a vállalkozás is neki fizet. A bérleti díjon felül a rezsiköltségek meghatározott részét is megtéríti a vállalkozás, amit szintén a feleség kap meg. Viszont a rezsiszámlák egy része a feleség, a másik része a férj nevére szól. Elszámolhatja-e a feleség a bevétellel szemben költségként azon számlákat is, amelyek a férj nevére szólnak? Köszönettel.
Rezsiköltség elszámolása Kérdés
Közhasznú alapítvány óvodát és családi napközit üzemeltet. Az óvodát külön intézményként. Az alapítvány egy családi házban működik, melynek tulajdonosa 3 felnőtt testvér, haszonélvezők a szülők, ők az épület emeletén élnek. Szeretném megkérdezni, hogy a rezsi elszámolására milyen megoldásokat tudnak javasolni? Jelenleg a szülők nevére jön a számla, és százalékos arányban vették figyelembe, ezt nem tartom így helyesnek. Lehet-e olyan megoldást választani, hogy a nem tulajdonos szülők bérleti díjat és négyzetméterarányos rezsiköltséget számláznak ki az alapítványnak és az óvodának, vagy ezt csak a 3 tulajdonos teheti meg? Vagy esetleg mérőórákat kell felszerelni minden egységnek a megfelelő intézményre számlázva (ezt nem szeretnék)? Keresném a jó megoldást a magánszemélyek tekintetében és az intézmények szempontjából is. Köszönöm a segítségüket.
Rezsielszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azonos című kérdésemre adott válaszra szeretnék további kérdést feltenni. Jelenleg szívességi használatba van adva a kft.-nek a helyiség. A válasz alapján jól gondolom, hogy a rezsit ki kellene számláznia a tulajdonosnak a kft.-nek? Mivel ez egyben költség is számára, így az adóbevallásban az összeg 0 lenne? Köszönöm!
Rezsielszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy, ha a tulajdonomban lévő ingatlanban van egy irodahelyiségem, és egy tárgyaló helyiségem, amit téynlegesen üzleti célra használunk, és a kft. székhelye is ez az ingatlan, akkor a rezsiköltség négyzetméterarányos részét elszámolhatom a kft.-ben? Ha igen, akadálya-e az elszámolásnak, hogy a közüzemi számlák nem a kft., hanem a tulajdonos nevére szólnak? Köszönöm!
Bérbeadás áfája Kérdés
Egy kft. bérbe adja a fogorvosi rendelőjét. A bérbeadás a rendelőben található eszközökre – például sterilizáló készülékre, fogorvosi műszerkészletre, röntgenkészülékre, a külön helységben üzemelő kompresszorra és szívómotorra – is vonatkozik. Utóbbi kettő berendezés az ingatlanban kialakított, előre beépített csőhálózathoz kapcsolódik. A kft. ingatlan-bérbeadásra nem választott áfát. Kérdés: kezelhető-e egységesen áfamentesként az ingatlan bérbeadása, vagy az eszközöket külön, áfa felszámításával kell bérbeadni? Hogyan történik a rezsi továbbszámlázása a bérlő felé? Ha mentes a teljes bérleti díj, akkor a rezsi is az, mint járulékos szolgáltatás? Ha külön kezelendő az eszközök bérbeadása, akkor a rezsit meg kell osztani?
Üzlethelyiség bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély bérbe ad cégnek egy üzlethelyiséget. A rezsiköltség változatlan formában továbbszámlázható-e, vagy be kell építeni a bérleti díjba? Van-e olyan kitétel, hogy a rezsi összege nem lehet változó havonta? A mérőórák a bérbeadó nevén vannak. Köszönettel!
Bérleti díj számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk több helyiséget ad bérbe. A kérdésünk az lenne, hogy a bérleti díjnak tartalmaznia kellene-e a rezsi költségét vagy szabályosan járunk-e el, ha a bérleti díjról és a felmerült víz, villany...stb. költségről egy másik számlát állítunk ki? Vagy meg kellene határozni egy összeget, ami már tartalmazza a rezsiköltségeket, és csak ezt az egy összeget számlázni bérleti díj címén? Válaszát és munkáját előre is köszönöm!