124 találat a(z) munkaviszony megszűnése cimkére

Munkavállalói rendes felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk dolgozója munkavállalói rendes felmondással akarja megszüntetni a munkaviszonyát. Kérte a felmondási idő teljes idejére a munkavégzés alóli felmentését. Ha a munkáltató ezt elfogadja, akkor a munkaviszony megszűnésének napja a felmondási idő utolsó napja vagy a felmondás napja? Ez a felmondás a Mt. szerint még munkavállalói rendes felmondásnak minősül, vagy esetleg már közös megegyezés?

Táppénz munkaviszony megszűnése esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy egy bt.-ben a munkavállaló táppénzen van és tartósan ott is lesz előreláthatóan 2017 februárjáig. Ha a bt.-t a cég ügyvezetője megszünteti szeptemberben, akkor a munkavállalót ki kell jelenteni. A munkavállaló jogosult lesz még továbbra is táppénzre, vagy a kijelentés után már nem fog táppénzt kapni? Ha jogosult lesz táppénzre, akkor van-e valami kilépéstől számított idő, amíg jogosult a táppénzre?

Határozott idejű munkaszerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződés esetén, ha az alkalmazott terhes lesz, automatikusan megszűnik-e a munkaviszonya, amikor letelik a szerződési határidő? Ha a szerződés megszűnése előtt megszületik a baba, a munkaviszony automatikusan megszűnik a szerződés lezárulásakor? Köszönöm válaszát. F.Á.

Járulékfizetési kötelezettség Kérdés

Kft. egyik tagja, aki nem személyesen vesz részt a vállalkozásban, eddig heti 36 órás munkaviszony mellett volt a társas vállalkozás tagja. Ennek megfelelő jogviszonykóddal volt bejelentve. Májusban hirtelen megszűnt a munkaviszonya. A munkaügyi központ nyilvántartásba vette. A kérdésem: mivel a kft.-ben a tagsága megmaradt, viszont továbbra sem vesz részt személyesen a kft. munkájában, milyen járulékkötelezettség keletkezik utána? Egyáltalán kell-e bármilyen járulékot bevallani és fizetni utána? Milyen jogviszonykóddal jelentsem be ebben az új helyzetben? Várom válaszukat.

Efo és munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem arra irányul, hogy, ha a munkaviszonya megszűnik a munkavállalónak közös megegyezéssel, de később kisegítene – emberhiány miatt – egy-két alkalommal, lehet-e egyszerűsített foglalkoztatottként alkalmazni? Köszönettel: Halász Gizella

Biztosítás megszűnése csed alatt Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kismama július hónaptól csedet igényelt. A csed alatt október hónapban megszűnt a munkaviszonya, és más biztosítási jogviszonya sincs jelenleg. Kérdéseink: 1. Jogosult-e gyedre, ha egyébként rendelkezik korábbi 365 nap biztosítással? 2. Éri hátrány amiatt, hogy csed alatt megszűnt a biztosítási jogviszonya (gondolok itt a gyed összegének számítására)? Vagy ilyenkor is megkaphatja az utolsó szerződés szerinti bérének (200 ezer forint volt a szerződéses bére) a 70 százalékát?

Kockázati biztosítás Kérdés

Cégünk 10 éves lejáratú életbiztosítást kötött egyik munkavállalója javára. Három év után a munkaviszony megszűnt, és a biztosítás folytatásáról a volt munkavállaló nem gondoskodott. (Kedvezményezettként a munkavállaló, illetve a családja volt megjelölve.) A biztosító 6 hónap elteltével megszüntette a biztosítási szerződést, és cégünknek visszautalta a szerződés szerinti visszavásárlási értéket. Kérdésem: hogyan történjen ezen összeg számviteli elszámolása, illetve van-e a cégnek elszámolási kötelezettsége a volt munkavállalóval?

Munkaviszony megszűnése Kérdés

Munkaviszonyom 2015. 11. 02-án megszűnt, az új munkáltató 2015. 11. 09-ével jelentett be. A helyzetet bonyolítja, hogy másodállású vállalkozó vagyok. Kérdésem: átmegyek-e főállású vállalkozóba, amit nem szeretnék? Kiesett időre kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnem? Köszönettel: Piroska

Álláskeresési járadék igényelhető-e szüneteltetés alatt? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem arra vonatkozik, hogy, ha egy tevékenységét szüneteltető munkaviszonyos vállalkozónak megszűnik a heti 40 órás munkaviszonya, igényelhet-e álláskeresési járadékot, vagy csak akkor, ha megszünteti a vállalkozó tevékenységet?

Biztosítási jogviszony felszámolás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ellen megindult a felszámolási eljárás 2015. 06. 24-én. A cég magáról a felszámolásról értesítést a felszámoló cégtől a mai napig nem kapott, a cégközlönyből értesült az eljárás megindításáról. A volt ügyvezető megbízási szerződéssel végezte ügyvezetői feladatát, mellette heti 40 órás munkaviszonyban piackutató tevékenységet végzett. A felszámolási eljárás megindulásakor ügyvezetői megbízatásának lejártát bejelentette a NAV felé, a heti 40 órás munkaviszonya megmaradt. A felszámoló a 08-as bevallásokat nullás adattartalommal nyújtotta be a NAV felé, a heti 40 órás fennálló munkaviszonyt (piackutató munkakörben) nem vette figyelembe. A cég telefonon felvette a kapcsolatot a felszámolóval, aki a mai nap folyamán utasította a tulajdonost hogy 06. 23-áig visszamenőleg szüntesse meg a piackutató munkaviszonyt. Jogszerű ez az eljárás? Nem a felszámolónak kellene a munkaviszonyt megszüntetni azzal a nappal, amikor észlelte a munkaviszony fennállását? Megteheti a volt ügyvezető, hogy most, majdnem másfél hónappal a felszámolási eljárás elindulása után visszamenőlegesen, 06.23-ai dátummal bejelenti a munkaviszony megszűnését? Hiszen a munkáltatói jogokat 2015. 06. 24-étől már a felszámoló gyakorolja. Köszönettel: Reményi Győzőné

Pótszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaviszony megszűnése esetén az arányosan járó szabadságot ki kell fizetni a munkavállalónak. Érvényes ez a gyermekek után járó pótszabadságra is?

Kiküldetés szja Kérdés

Kérem szíveskedjen az alábbi kérdésemre miekőbb válaszolni. Magyar székhelyű cég német telephelyére két évre kiküldött dolgozók itthon a minimálbér után fizetik a járulékot. Németországban adóznak. A 1408-as bevallás melyik sorában kell a magyar jövedelmüket bevallani? A kilépó adatlapon melyik sorban szerepel a bérük? Ha betegek lesznek, a betegállományból hol, és hogyan fognak adózni? Ha mégsem maradnak kint két évig, mert megszűnik a munkaviszonyuk, akkor hogyan adóznak? Köszönöm.

Katás vállalkozó jövedelemigazolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás vállalkozásomat október 15-étől szüneteltetni kívánom. A szünetelés alatt főállású munkaviszonyt létesítek. A leendő munkáltatóm az alábbi dokumentumokat kéri: – Munkáltatói igazolás munkaviszony megszűnésekor – Adatlap munkáltatótól származó jövedelemről és az adóelőlegek levonásáról – Jövedelemigazolás az egészségbiztosítási ellátás megállapításához Honnan szerezhetem be ezeket? Köszönettel: Kiss Imre Péter

Letiltás munkaviszony megszűnése esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan kell a letiltást alkalmazni ki, illetve belépés esetén, ha az adott hónapban csak pár napot dolgozott az illető, és így a havi nettó bére nem éri el a 28 500 forintot? És mi a teendő gyermektartás levonásakor, ha nincs százalék, csak fix összeg megadva? Mondjuk a levonandó havi 28 000 forint, de a kilépés miatt csak 21 000 a nettó bér. Mennyit vonhatok le, vonhatok-e egyáltalán? Válaszát előre is köszönöm. Nyer Péterné

Munkaviszony megszűnésekor pótszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha megszűnik egy munkavállaló munkaviszonya, mondjuk január 31-én, akkor arányosítani kell a szabadságát, amit vagy kivesz, vagy kifizetünk. De mi a teendő a gyerekek után járó pótszabadsággal? Azt is ki kell adni, vagy továbbviheti? Válaszát köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Garázs bérbeadása

Nagy Norbert

adószakértő

Képernyő előtti munkavégzés

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink