117 találat a(z) munkaviszony megszűnése cimkére

Munkaviszony megszűnése Kérdés

Munkaviszonyom 2015. 11. 02-án megszűnt, az új munkáltató 2015. 11. 09-ével jelentett be. A helyzetet bonyolítja, hogy másodállású vállalkozó vagyok. Kérdésem: átmegyek-e főállású vállalkozóba, amit nem szeretnék? Kiesett időre kell-e egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnem? Köszönettel: Piroska

Álláskeresési járadék igényelhető-e szüneteltetés alatt? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem arra vonatkozik, hogy, ha egy tevékenységét szüneteltető munkaviszonyos vállalkozónak megszűnik a heti 40 órás munkaviszonya, igényelhet-e álláskeresési járadékot, vagy csak akkor, ha megszünteti a vállalkozó tevékenységet?

Biztosítási jogviszony felszámolás alatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ellen megindult a felszámolási eljárás 2015. 06. 24-én. A cég magáról a felszámolásról értesítést a felszámoló cégtől a mai napig nem kapott, a cégközlönyből értesült az eljárás megindításáról. A volt ügyvezető megbízási szerződéssel végezte ügyvezetői feladatát, mellette heti 40 órás munkaviszonyban piackutató tevékenységet végzett. A felszámolási eljárás megindulásakor ügyvezetői megbízatásának lejártát bejelentette a NAV felé, a heti 40 órás munkaviszonya megmaradt. A felszámoló a 08-as bevallásokat nullás adattartalommal nyújtotta be a NAV felé, a heti 40 órás fennálló munkaviszonyt (piackutató munkakörben) nem vette figyelembe. A cég telefonon felvette a kapcsolatot a felszámolóval, aki a mai nap folyamán utasította a tulajdonost hogy 06. 23-áig visszamenőleg szüntesse meg a piackutató munkaviszonyt. Jogszerű ez az eljárás? Nem a felszámolónak kellene a munkaviszonyt megszüntetni azzal a nappal, amikor észlelte a munkaviszony fennállását? Megteheti a volt ügyvezető, hogy most, majdnem másfél hónappal a felszámolási eljárás elindulása után visszamenőlegesen, 06.23-ai dátummal bejelenti a munkaviszony megszűnését? Hiszen a munkáltatói jogokat 2015. 06. 24-étől már a felszámoló gyakorolja. Köszönettel: Reményi Győzőné

Pótszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaviszony megszűnése esetén az arányosan járó szabadságot ki kell fizetni a munkavállalónak. Érvényes ez a gyermekek után járó pótszabadságra is?

Kiküldetés szja Kérdés

Kérem szíveskedjen az alábbi kérdésemre miekőbb válaszolni. Magyar székhelyű cég német telephelyére két évre kiküldött dolgozók itthon a minimálbér után fizetik a járulékot. Németországban adóznak. A 1408-as bevallás melyik sorában kell a magyar jövedelmüket bevallani? A kilépó adatlapon melyik sorban szerepel a bérük? Ha betegek lesznek, a betegállományból hol, és hogyan fognak adózni? Ha mégsem maradnak kint két évig, mert megszűnik a munkaviszonyuk, akkor hogyan adóznak? Köszönöm.

Katás vállalkozó jövedelemigazolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás vállalkozásomat október 15-étől szüneteltetni kívánom. A szünetelés alatt főállású munkaviszonyt létesítek. A leendő munkáltatóm az alábbi dokumentumokat kéri: – Munkáltatói igazolás munkaviszony megszűnésekor – Adatlap munkáltatótól származó jövedelemről és az adóelőlegek levonásáról – Jövedelemigazolás az egészségbiztosítási ellátás megállapításához Honnan szerezhetem be ezeket? Köszönettel: Kiss Imre Péter

Letiltás munkaviszony megszűnése esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan kell a letiltást alkalmazni ki, illetve belépés esetén, ha az adott hónapban csak pár napot dolgozott az illető, és így a havi nettó bére nem éri el a 28 500 forintot? És mi a teendő gyermektartás levonásakor, ha nincs százalék, csak fix összeg megadva? Mondjuk a levonandó havi 28 000 forint, de a kilépés miatt csak 21 000 a nettó bér. Mennyit vonhatok le, vonhatok-e egyáltalán? Válaszát előre is köszönöm. Nyer Péterné

Munkaviszony megszűnésekor pótszabadság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha megszűnik egy munkavállaló munkaviszonya, mondjuk január 31-én, akkor arányosítani kell a szabadságát, amit vagy kivesz, vagy kifizetünk. De mi a teendő a gyerekek után járó pótszabadsággal? Azt is ki kell adni, vagy továbbviheti? Válaszát köszönöm!

Végkielégítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Végkielégítés szempontjából melyik időpont az irányadó? A felmondás közlése vagy a munkaviszony megszűnésének időpontja? Előre is köszönöm a választ. Üdvözlettel.

Munkaviszony megszünésekor kiadandó dokumentumok Kérdés

Munkaviszony megszűnése esetén az Mt a következőkről rendelkezik: Mt. 80. § (2) A munkaviszony felmondással történő megszüntetésekor legkésőbb az utolsó munkában töltött naptól, egyébként legkésőbb a munkaviszony megszűnésétől számított ötödik munkanapon a munkavállaló részére ki kell fizetni a munkabérét, egyéb járandóságait, valamint ki kell adni a munkaviszonyra vonatkozó szabályban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.”A nemrég módosított Eb törvény végrehajtási rendelete pedig a következőkről rendelkezik:217/1997.(XII.1.) Korm.r. 37. § (1) A foglalkoztató a biztosítási jogviszony megszűnésekor az Igazolványba bejegyzi a megszűnést, valamint a „Jövedelemigazolás az egészségbiztosítási ellátás megállapításához” elnevezésű nyomtatvány (a továbbiakban: jövedelemigazolás) kiadásának tényét, és az Igazolványt a biztosítottnak a biztosítási jogviszony megszűnésének a napján átadja, aki az átvételt igazolja. Véleményem szerint a két jogszabály nincs igazán összhangban, másrészt ha valami csoda folytán a munkavállaló talál másik munkahelyet a felmentési időszak alatt nem tudja leadni a "Tb kiskönyvét", mert a többi igazolást kiadja a volt munkáltató a "kiskönyvet" viszont csak a munkaviszony megszűnés napjával adja ki. Kérem szíves véleményét a fentiekkel kapcsolatban, mi a helyes eljárás. Köszönettel!

Munkaviszony megszűnése és különbségek a teljes-, illetve a részmunkaidő között Cikk

Mekkora a könyvelőt ebben a státuszában milyen (anyagi) felelősség terheli az APEH felé, ha alkalmazotti státuszban van? Mi a különbség a 4, 6 illetve a 8 órás munkaviszony között? Olvasóink kérdéseire Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.

Munkaviszony megszűnése GYES, betegállomány Cikk

Mekkora anyagi felelősség terheli a könyvelőt, ha bejelentett alkalmazott? Mikor szűnik meg automatikusan a munkaviszony? Igényelhető-e Start Plusz kártya részmunkaidőben? Olvasói kérdésekre Horváth Linda, az Adózóna munkajogásza válaszol.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

1 2 3 4 5 6 7 8

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Családi gazdaság kilépő tagja

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Munkabért terhelő párhuzamosan több letiltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink