39 találat a(z) munkaszerződés módosítása cimkére

Munkaszerződés-módosítással kapcsolatos kérdések Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakra szeretnék szakértői véleményt kérni: Cégünknél munkaszerződés-módosításokkal kapcsolatban felmerült egy kérdés, ez pedig a munkavégzés helyszíne. Az új Mt. szerint nem kötelező feltüntetni a munkaszerződésben a munkavégzés helyét, és megszűnt a változó munkahely fogalma is. Vannak olyan munkatársak, akik a munkaidejük kb. 80 százalékát a székhelyen töltik, 20 százalékban pedig budapesti helyszíneken vagy vidéken dolgoznak. Van, aki kifejezetten külső helyszínen való szerviztevékenységet lát el, nagyjából 70 százalékában a munkaidejének. Eddig minden munkaszerződésben ez szerepel: a munkáltató székhelye, illetve igény szerint további telephelyei. Véleménye szerint módosítsunk-e ezen? Számomra eléggé zavaros a rendelkezés, mivel ugyan a változó munkahely megnevezés helyett fel lehet tüntetni pl. megye szinten a mv. helyét. A munkavégzés helyszínének kérdése a munkáltatói felelősségbiztosítás kapcsán nagyon fontos, szeretnénk körültekintőek lenni. Köszönettel várjuk tanácsait.

Lazsál a dolgozója? Így fizethet ki kevesebb munkaidőt Cikk

Hogyan lehet jogszerűen csökkenteni a munkaidőt a munkaközi szünettel, hogyan kell módosítani a munkaszerződéseket és eleget tenni a bejelentési kötelezettségnek? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

Munkáltatói jogok Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunknál változik a munkáltatói jogok gyakorlójának személye. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben elég egy tájékoztatót írni a munkavállalók felé, hogy melyik naptól, ki az új munkáltatói jogok gyakorlója, vagy munkaszerződés-módosításokat kell készíteni minden munkavállalóra? Köszönöm válaszukat.

Minimálbér 2015 Kérdés

Tisztelt Adózóna! Garantált bérminimum 2015-ös változása esetén szükséges-e a munkaszerződés-módosítás? Előre is köszönöm válaszukat.

Munkaszerződés-módosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyedről-gyesről visszajött munkavállaló jelenleg fizetett szabadságát tölti, a munkaszerződése közös megegyezéssel módosítható-e a szabadság alatt, vagy csak a szabadság letelte után? Napi 8 órásról napi 4 órásra szeretnénk módosítani. Köszönöm szépen a válaszát! Matkóné

Tgyás és gyed Kérdés

Tisztelt Szakértő! Többes jogviszonnyal kapcsolatban lenne kérdésem. Munkavállaló heti 40 órás munkaviszonyban dolgozik. Mellette egyéni vállalkozó és egyszemélyes kft. ügyvezető tulajdonosa. A társas vállalkozásból jövedelmet nem vesz fel, járulékfizetés nem történik (társas vállalkozás munkaviszony mellett), egyéni vállalkozásban katás, havi 25 ezer forintot fizet. 2015-ben felkérték a munkavállalót még egy állás betöltésére. Közben kiderült, hogy várandós, így a törvényt olvasva, a csecsemő-gondozási díjra 180 naptári napot néznek vissza. Tehát ez azért fontos, mert a jelenlegi munkaviszonyát semmi esetre ne szakítsa meg, mert az új munkaviszonyban nem lesz meg neki a 180 napja a szülésig. – Ha a jelenlegi 8 órás munkaviszony mellett 4 órás munkaviszonyt létesítene, akkor a csecsemő-gondozási díjba beleszámít, de a gyedbe már nem, mert ott az előző év jövedelmeit nézik? – Az ügyvezetői feladatokat társaságiszerződés-módosítással megszüntetni feltétlenül szükséges, hiszen a csecsemőgondozási díj és a gyed alatt személyes közreműködés nem történhet? Kérem szíves válaszukat! Köszönettel: Szabó Anita

Munkaszerződés módosítása munkáltató névváltozása miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a munkáltató névváltozása esetén kell-e módosítanunk a munkaszerződéseket? Ha a társaság székhelye, a munkavégzés helye (telephely) és a munkáltatói jogkör gyakorlójának személye változik, elég-e a tájékoztatót újra kiadni? Köszönöm válaszát.

Felmondás nyugdíj előtt álló dolgozónak Cikk

Felmondhat védett korban lévő alkalmazottjának a munkáltató, illetve munkaszerződés-módosítással csökkentheti-e a munkaidejét? – tudakolta az Adózóna olvasója. Kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvéd, munkajogász szakértőnk válaszolt.

Gyesről visszatért dolgozó járandósága Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 1996. 05. 23-ától alkalmaz egy anyukát, határozatlan idejű munkaszerződéssel. 2000-ben született a második, 2006-ban a harmadik gyermeke. Dolgozónk ténylegesen 1996-2000. között végzett munkát, 2000. 02. 27-étől, második gyermeke születésétől 2014. 03. 25-éig otthon volt, a gyermekek 3 éves kora után beteg gyermekre tekintettel gyest kapott. Kérdéseink: – Amennyiben a munkáltató mond fel, a ténylegesen ledolgozott 4 év vagy a belépése óta eltelt 18 év után illeti meg a végkielégítés? – A felmondási idő hány nap? – Mennyi szabadság jár neki? Gyermekenként a szülési szabadságra és az azt követő 1 évre vagy az azt követő fél évre kell számolni? Elképzelhető a közös megegyezés. Ebben az esetben a dolgozó nem szabadságmegváltást, hanem fizetett szabadságot kér, ennek lejártakor szűnne meg a munkaviszonya. – Ebben az esetben megteheti a munkáltató, hogy a fizetett szabadság kezdetekor átmódosítja a munkaszerződést határozott idejűvé? A megszűnés dátuma a fizetett szabadság utolsó napja lenne. Vagy elegendő most kötni egy megállapodást a munkaviszony közös megegyezéssel történő megszüntetéséről, amelynek dátuma szintén a fizetett szabadság utolsó napja lenne? Köszönettel: Reményiné

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Hulladék fordított adózása

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Felszámolást megelőző zárómérleg, beszámoló

Pölöskei Pálné

adószakértő

NAV végrehajtási jog bejegyzés cégkivonatra

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink