15 találat a(z) munkaerőkölcsönzés cimkére

Hova számítanak a kölcsönbe adott munkavállalók? Kérdés

Iskolaszövetkezettől bérelt diák üzleti utazási költségei Kérdés

Külföldi kölcsönzés esetén bérfizetés határideje Kérdés

Munkaerőkölcsönzés és kölcsönvevő Kérdés

Külföldi kiküldetés költségének továbbszámlázása Cikk

Olvasónk a következőt kérdezte: Cégünk egy nemzetközi vállalatcsoport tagja. A csoporton belül van olyan telephely ahol munkaerőtöbblet, illetve van ahol -hiány lépett fel. Így, hogy senkit ne kelljen elküldeni, EU-n belüli országba küldenénk ki munkavállalókat várhatóan 30 napnál nem hosszabb időtartamra munkavégzésre, A1-es nyomtatvánnyal. Milyen jogszabályok vonatkoznak ennek a költségnek az áthárítására? Horváthné Szabó Beáta adószakértő válaszolt.

Kölcsönzött munkavállalók – egyre nagyobb kör érintett Cikk

A legutóbbi kötelező adatszolgáltatás szerint ma Magyarországon több mint 800 munkaerő-kölcsönző cég működik és több mint 150 000 fő munkavállaló dolgozott hosszabb-rövidebb ideig kölcsönzött munkavállalóként. Ez a 2017-es adat több mint 30 százalékkal magasabb, mint az előző évben, és várhatóan a 2018-as év statisztikái is hasonlóak lesznek. Egyre többen dolgoznak tehát kölcsönzötti státuszban az országban.

Németországban bevallott áfa és a magyar áfa bevallás Kérdés

Tisztelt Cím! Magyar székhelyű társaság, német telephelyén munkaerőkölcsönzést végez. A telephely német adószámmal rendelkezik, de Németországban nem önálló jogi személy. Az áfát a német szabályok szerint (19%) számítja fel és Németországban vallja be. (Németországi tevékenységével kapcsolatosan Németországban társasági adót és helyi adót is fizet.) A magyar áfabevallásában a kinti tevékenységet kell-e szerepeltetni?

Kölcsönzött munkavállalók részére nyújtott egyéb juttatások Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kölcsönbeadó és a munkáltató mint kölcsönbevevő munkaerő-kölcsönzésről szóló megállapodást kötöttek egymással. A kölcsönbeadó és a munkáltató megállapodtak egymással, hogy a munkavállaló a munkabéren kívüli juttatást közvetlenül a munkáltatótól kapja. A munkáltató egy külső szolgáltatóval (egészségpénztár) szerződést köt, amely alapján saját munkavállalói részére nyújt egyéb juttatást (pénztári hozzájárulás). Sérül az egyenlő bánásmód követelménye, ha a munkáltató nem nyújtja a fenti (egyéb) juttatást a kölcsönzött munkavállalók részére? Köszönettel.

12 órás munkarend Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaerőkölcsönzés keretében foglalkoztatunk munkavállalókat, s az egyik kölcsönbevevő gyártó cégünk úgy foglalkoztatja a munkavállalóink egy részét, hogy 3 napig 12 órában, majd 3 nap pihenőnapot ad ki részükre. Ezzel kapcsolatban tenném fel a kérdéseimet: – milyen munkaszerződéssel lehet ezt szabályosan megoldani? Elegendő-e, ha a teljes munkaidős szerződés mellé készítünk egy munkaidőbeosztás elrendelőt, melyet mindkét fél aláír? – esetlegesen ez csak munkaidőkeretben való foglalkoztatással oldható meg? – a pótlékokat hogyan érinti ez a foglalkoztatás? – felmerülő rendkívüli munkavégzés beosztásának milyen különös szabályai lehetnek? Előre is köszönjük válaszukat!

Munkaerő-kölcsönzés Kérdés

Egy magyar kft.-nek tulajdonrésze van egy német munkaerő-kölcsönzésre jogosult cégben. A magyar kft. szeretné a saját dolgozóit kölcsönözni német cégeknek. A magyar kft.-nek nincs engedélye munkaerő-kölcsönzésre. Kérdés: Azáltal, hogy tulajdonrésze van a magyar kft.-nek a német cégben, szerzett-e bármilyen jogosultságot arra, hogy ő is kölcsönözhesse a magyar cégben bejelentett dolgozókat. Válaszukat előre is köszönöm, Seprenyi Klára

Kölcsönzött munkavállaló? Jár az egyenlő bánásmód Cikk

A munkaerő-kölcsönzés alatt a munkavállaló számára biztosítani kell a kölcsönvevővel munkaviszonyban álló dolgozókra irányadó alapvető munka- és foglalkoztatási feltételeket. A kölcsönvevő kollektív szerződésében szabályozott egyes jogosultságok, kötelezettségek akkor vonatkoztathatók a kölcsönbeadónak munkaerő-kölcsönzés céljából kölcsönbe adott munkavállalójára, ha a kölcsönbeadó és munkavállalója közti munkaszerződés erre kiterjed – mondta ki ítéletében a Kúria.

Munkaerőköltség továbbszámlázása Kérdés

Tisztelt Szakértő! "A" cég megállapodott "B" céggel, hogy egyik munkavállalója augusztusban 5 napot B cégnél dolgozik, és az 5 napra jutó bért+járulékait "A" cég átterheli "B" cégre. A kérdésem az lenne, hogy teheti ezt meg? Kell ezen ügyletről számlát kiállítani? Szükséges lehet ebben az esetben áfát felszámítani? Köszönettel: Mónika

Munkaerő-kölcsönzés, terhes alkalmazott Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaerő-kölcsönzőn keresztül foglalkoztatott terhes nőnek felmondhat-e a bérbevevő cég vagy a kölcsönbeadó cég rendes felmondással? Vagy mindkét félnél védelem alatt áll?

Áfa továbbszámlázáskor Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaerő-kölcsönző cég vagyunk. A kölcsönvevő felé továbbszámlázzuk a munkavállalók szállásköltségét is. Kérdésem az lenne: mivel a szállás a kölcsönbe adott dolgozók szállásköltsége, ezt fordított áfásan kell-e számláznunk?

Munkaerő-kölcsönzők húzhatják le a rolót február végén Cikk

Több munkaerő-kölcsönző is befejezheti a tevékenységét egy tavaly decemberi kormányrendelet-módosítás következtében, amely szerint 2 millióról 5 millió forintra emelkedett a kötelező vagyoni biztosíték összege. A rendelet nemcsak a kölcsönző cégeket érintheti kedvezőtlenül, hanem azokat a vállalatokat is, amelyek munkaerő-kölcsönzéssel oldják meg a többletmunka elvégzését.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink