44 találat a(z) kiskorú cimkére

Szja-bevallás Kérdés

Tisztelt Szakértők! Egy társaság végelszámolással megszűnt 2016. április hóban. Nagyértékű ingatlanvagyonnal rendelkezett a végelszámoláskor, ami három fő (egyikük kiskorú gyermek) tulajdona volt. A végleszámoláskor az ingatlan felbecsült éretékét a három tulajdonos üzletrészének arányában nevesítettük, és a 15 százalékos szja-t a társaság levonta, valamint be is fizette a NAV számlájára. Kérdésem a 2016. évi szja-bevallással kapcsolatos: 1. A földhivatali bejegyzés ezidáig nem történt meg. A 2016-os szja-bevallásban kell-e szerepeltetni ezt az összeget vagy sem? 2. A kiskorú gyermeknek is kell-e készíteni szja-bevallást? És azt ki írja alá? 3. A vagyon kiadásának van-e egészségügyihozzájárulás-fizetési kötelezettsége? Ha van, akkor azt mikor kell rendezni jelen esetben?

Családi gazdaság iparűzésiadó-bevallása Kérdés

Olvastam a 2017.02.19-ei hírlevélben a családi gazdaság iparűzési adó kötelezettségére vonatkozókat. http://adozona.hu/helyi_ado/Reszletesen_a_csaladi_gazdasag_tagjairol_ad_10VFOV 1.Véleményem szerint a családi gazdaság kiskorú, nem foglalkoztatott tagja után nem kell bevallást sem adni, mert nem lesz alanya az ipának a következők miatt (1990. évi C. tv.-ből): 35. § (2) 102 Az adó alanya a vállalkozó, továbbá a Polgári Törvénykönyvről szóló törvény szerinti bizalmi vagyonkezelési szerződés alapján kezelt vagyon. 52. § 26. 236 vállalkozó: a gazdasági tevékenységet saját nevében és kockázatára haszonszerzés céljából, üzletszerűen végző a) a személyi jövedelemadóról szóló törvényben meghatározott egyéni vállalkozó, b) 237 a személyi jövedelemadóról szóló törvényben meghatározott mezőgazdasági őstermelő, feltéve, hogy őstermelői tevékenységéből származó bevétele az adóévben a 600 000 forintot meghaladja, Mivel a kiskorú (akár 2 napos csecsemő) nem foglalkoztatott tagnál értelmezhetetlen a saját kockázatára kitétel, nem lesz az iparűzési adónak alanya még akkor sem, ha akármennyi bevételt osztanak rá. Ugyanígy nem lesz alanya bármely nem foglalkoztatott tag sem, kivéve, ha saját nevében értékesít és az 52. § 26. b) szerinti árbevételt meghaladja. A KJK Kerszöv Önkormányzat Hírlevél 2005. áprilisi szám. 3.2 pontját olvasva is ugyanerre a következtetésre juthatunk, ellentétben a 2017.02.19-én megjelent írással. A hírlevélre válaszként küldtem mai napon csatolva az Önkormányzat Hírlevél 2005. áprilisi számát.

Családi gazdaság adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi gazdaság vezetője részmunkaidőben dolgozik. Kell neki őstermelőként is mint a családi gazdaság vezetője járulékot fizetni, vagy elég az, hogy van egy teljesen más jellegű részmunkaidős munkája? Beléphet a családi gazdaságba egy másik településen élő kiskorú, aki a vezető gyermeke? Ha igen, iparűzési bevallás tekintetében hova kell a kiskorú nevében bevallást benyújtani, ahol él vagy ahol a többi tag él és ahol a földek is vannak? Tag kilépésekor a kilépés napja, amikor az elszámolás megtörténik a kilépésről vagy amikor ezt jóváhagyja az illetékes kormányhivatal és elküldi erről a határozatot? Iparűzési bevallást a kilépés évében vagy az utána következő évben kell beadnia a kilépő tagnak? Felnőtt családtag belépésekor hogyan kell az illetőnek járulékot fizetni, ha év közben lép be, tartós munkanélküli és a családi gazdaság egy főre jutó előző évi bevétele 8 millió alatti? Köszönettel: K.

Tulajdonjog-vásárlás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy haszonélvező szeretné megvásárolni az ingatlant, amiben él. A két tulajdonosból egy még kiskorú. Milyen úton tud elindulni a vásárlási szándékával? Válaszukat előre is köszönöm!

Eho-fizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Családi gazdaság kiskorú tagjára tekintettel (3 és 10 éves), nemleges nyilatkozat tétel esetén, kell-e fizetni százalékos ehót? Köszönöm a segítségét! Tisztelettel: Temesvári Éva

Elhunyt személy osztaléka Kérdés

Társaság tagjai a 2014. év mérlegének elfogadásakor osztalékfizetésről határoztak, mely nem került ifizetésre. Az egyik tulajdonos 2015. évben elhunyt, a részére járó jóváhagyott osztalék összegét ügyvédi letétbe helyezték. A hagyatéki eljárás lezárása után (3 kiskorú gyermek és a feleség az örökösök) miként kell adózniuk? Úgy tudom, hogy az adót akkor kell fizetni, ha a jövedelem is kifizetésre került. Mi a helyzet a kiskorúak örökségével?

Haszonélvezeti jog megosztása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lehetőség van-e a haszonélvezeti jog megosztására a haszonélvező és a tulajdonos között abban az esetben, ha az ingatlan tulajdonosa jelenleg kettő kiskorú? Az egyik szülő a haszonélvezeti jog birtokosa. Az egyik kiskorú márciusban már nagykorú lesz. A szülő, illetve a leendő nagykorú gyremek szeretné a haszonélvezeti jogot megosztani, mivel csak így lehet kedvezőbben az ingatlan-bérbeadásból származó jövedelmet megosztani. Kell-e ezt a földhivatali nyilvántartásba bevezetni? Előre is köszönöm a válaszát.

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy család áll a vállalkozó apából, biztosítási jogvszony nélküli anyából és két kiskorú gyermekből. Az apa vásárolt a gyermekek nevére egy ingatlant bérbeadás céljából. Az anyukának haszonélvezeti joga van rajta. Az apuka sehol nem szerepel. Ezt az Ingatlant hivatalosan bérbe kívánják adni. Kérdésem, hogy a kedvezőbb adózás végett kiadhatják-e külön-külön az ingatlant a két kiskorú gyermek és az anyuka? A kiskorú gyermekek miatt van-e valamilyen gyámhatósági engedélyre szükség? A költségeket ki számolhatja el közülük? Az értékcsökkenés elszámolható, ha igen, kinél? Együtt kell-e vagy külön-külön adózni? A családi házban összesen négy lakás lesz bérbeadva. Előre is köszönöm a segítségüket.

Járulékfizetési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy evás cég kültagja kiskorú (12 éves) általános iskolai tanuló. Jelenleg statiszta szerepet kap alkalmanként színházban, amelyre a cég ad ki számlát. Kérdésem, hogy jelen esetben a kiskorú, személyesen közreműködő kültagra milyen járulékfizetési és bejelentési szabály vonatkozik?

Kiskorúnak venne, ajándékozna ingatlant? Ilyen terheket vállal vele Cikk

Kiskorúak esetében mind vagyonszerzéskor, mind a vagyontárgy, ingatlan eladásakor szigorú szabályokat kell betartani. Gondoljunk csak bele, milyen problémákat vetne fel, ha a gyermek már kiskorában olyan ingatlant szerezhetne meg, amely tele van terhekkel, illetve úgy adhatnának el egy örökölt ingatlant a nevében, hogy a vételárat a szülő magára költi.

Kiskorú a családi gazdálkozásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó eredményes pályázata alapján 2010. évben fiatal gazda jövedelempótló támogatásban részesült. Az elnyert támogatás 90 százalékát folyósították 2010-ben, a fennmaradó 10 százalékot pedig 2014. évben. 2014. január elsejét megelőzően az addig folyósított támogatás több mint felét még nem használta fel. A fennmaradó rész felhasználására 2014. évben került sor. Az egyéni vállalkozó 2014. évben családi gazdálkodóként regisztráltatta magát, egy kiskorú (10 éves) gyermek taggal. A kérdéseim: 1. A kiskorú gyermek tesz-e adóbevallást (1453-12)? Meg kell-e osztani az egyéni vállalkozó családi gazdálkodó és a kiskorú tag között a családi gazdálkodásból származó jövedelmet? Jogosult-e kistermelői költségátalány igénybevételére a kiskorú tag, ha a megosztás alapján rá eső bevétel a 8 millió forintot nem éri el? 2. Az idei évben, illetve a korábbi évben folyósított fiatal gazda jövedelempótló támogatás felhasználása során az egyéni vállalkozás vagy a családi gazdaság bevételei között kell szerepeltetni a felhasznált összeget? Ha a családi gazdaság bevételei között, akkor fel kell osztani a kiskorú tag és az egyéni vállalkozó családi gazda között e bevételt? Előre is köszönöm válaszát. Szabó Kinga

Kiskorú munkavállaló Kérdés

Tisztelt Illetékes! Kinek kell aláírnia az szja bevallást, ha a dolgozó kiskorú volt? Köszönöm válaszát előre is!

Kiskorú örökös felelőssége a cégben Kérdés

Kiskorú gyermek örökölt egy kft.-t. A törvényes képviselője a hagyatéki eljárás után – mivel egyáltalán nem ért a céges dolgokhoz –, meg szeretné szüntetni végelszámolással. Ha a megszüntetés során a NAV-vizsgálatnál valamilyen szabálytalanság derülne ki, felelős-e anyagilag a kiskorú. Feltételezve például, ha a könyvelési anyagban fellelnek 100 000 forint értékű fiktív árubeszerzésről szóló számlát, és ez bírságalapot képez, megfizettetik-e az egyéb örökségből ezeket az összegeket, mivel a kft.-n kívül egyéb ingóságokat, lakást, garázst is örökölt. Köszönöm gyors válaszukat.

Gyermek megbízási díja Kérdés

Milyen adók és tbj. terheli a 9 éves gyermek színész megbízási díját. Köszönöm segítő válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink