5 találat a(z) katás jövedelem cimkére

Ingatlanértékesítés, katás jövedelem Kérdés

Kata – szünetelés Kérdés

40 éves munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! A nők kedvezményes nyugdíjba vonulásánál például a 6 órás munkaviszony ugyanolyan idővel jár, mintha 8 órás munkaviszonya lenne, természetesen a 6 órás munkaviszony bére eléri a minimálbér összegét. S ha valaki 6 órás munkaviszonyos 195 000 forint bruttó bérrel, s mellette katás egyéni vállalkozó, ahol fizeti az 50 000 forint katát, akkor mi lesz neki a nyugdíjalap? A 195 000 forint + 98 500 forint? És az évei hogy alakulnak 1 év egy évnek felel meg?

2017-től milyen szabályok vonatkoznak a II. fokú rokkantra? Kérdés

Dolgozhat-e/vállalkozhat-e a másodfokú, véglegesen 100 százalékos rokkantnak nyilvánított, rokkantsági ellátásban részesülő személy? Van-e valamilyen (kereseti, jövedelem) korlátozás e tekintben? Beszámít-e a kereseti/jövedelemi korlátba az osztalékként vagy a katás jogviszonyban szerzett jövedelem? Kérem, hogy a válaszadásra kijelölt/felkért szakértő a válaszát/álláspontját támassza alá a hatályos jogszabályok idevágó részének jelzésével, leírásával is.

Katás jövedelem ismét Kérdés

Tisztelt Szakértő! Még mindig a katás jövedelemmel kapcsolatban kérdezek. Korábban feltett kérdésemre (kell-e a nem személyesen közreműködő, kisadózónak be nem jelentett tulajdonosnak is jövedelmet juttatni?) a NAV ezt írta:"A személyesen közreműködő tagok és a (be nem jelentett) a tulajdonosok részére járó jövedelmet a társasági szerződés alapján kell megállapítani, illetve felosztani." Ön egyetért ezzel? A 2012. évi CXLVII. törvény 10. § (3):... a kisadózó jövedelmének a kisadózó vállalkozás utolsó, a megszerzett bevételről tett nyilatkozatában feltüntetett bevételének 60 százaléka, több tag esetén annak fejenként egyenlő része, de legalább a minimálbér minősül. Ezt kiszámoltam, a 6 milliós bevételből, ezzel a módszerrel bent marad egy rész pénz, ami a ténylegesen kifizetett költségek és a 60 százalék jövedelem levonása utána marad az összbevételből. Azzal mi van? Nem vehetjük ki? Azt értem meg nehezen, ha bevételi nyilvántartásra kötelezett a kisadózó vállalkozás, akkor hogyan állapít meg nyereséget? Számomra keveredik a pénzforgalmi és az eredmény szemlélet, illetve nem tiszta továbbra sem, hogyan állapítom meg a nem kisadózó tagra jutó nyereséget? A NAV hivatkozik a bizonylatmegőrzési kötelezettségre, de véleményem szerint, az nem ugyanaz, mint az eredmény-levezetési kötelezettség, eredménymegállapítás. Mi a véleménye? Mekkora a kockázata annak, ha nem juttatunk jövedelmet a nem kisadózó, nem közreműködő tagnak? Lépjen ki a társaságból? Köszönettel: km

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink