5 találat a(z) katás jövedelem cimkére
Ingatlanértékesítés, katás jövedelem Kérdés
Kata – szünetelés Kérdés
40 éves munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nők kedvezményes nyugdíjba vonulásánál például a 6 órás munkaviszony ugyanolyan idővel jár, mintha 8 órás munkaviszonya lenne, természetesen a 6 órás munkaviszony bére eléri a minimálbér összegét. S ha valaki 6 órás munkaviszonyos 195 000 forint bruttó bérrel, s mellette katás egyéni vállalkozó, ahol fizeti az 50 000 forint katát, akkor mi lesz neki a nyugdíjalap? A 195 000 forint + 98 500 forint? És az évei hogy alakulnak 1 év egy évnek felel meg?
2017-től milyen szabályok vonatkoznak a II. fokú rokkantra? Kérdés
Dolgozhat-e/vállalkozhat-e a másodfokú, véglegesen 100 százalékos rokkantnak nyilvánított, rokkantsági ellátásban részesülő személy? Van-e valamilyen (kereseti, jövedelem) korlátozás e tekintben? Beszámít-e a kereseti/jövedelemi korlátba az osztalékként vagy a katás jogviszonyban szerzett jövedelem? Kérem, hogy a válaszadásra kijelölt/felkért szakértő a válaszát/álláspontját támassza alá a hatályos jogszabályok idevágó részének jelzésével, leírásával is.
Katás jövedelem ismét Kérdés
Tisztelt Szakértő! Még mindig a katás jövedelemmel kapcsolatban kérdezek. Korábban feltett kérdésemre (kell-e a nem személyesen közreműködő, kisadózónak be nem jelentett tulajdonosnak is jövedelmet juttatni?) a NAV ezt írta:"A személyesen közreműködő tagok és a (be nem jelentett) a tulajdonosok részére járó jövedelmet a társasági szerződés alapján kell megállapítani, illetve felosztani." Ön egyetért ezzel? A 2012. évi CXLVII. törvény 10. § (3):... a kisadózó jövedelmének a kisadózó vállalkozás utolsó, a megszerzett bevételről tett nyilatkozatában feltüntetett bevételének 60 százaléka, több tag esetén annak fejenként egyenlő része, de legalább a minimálbér minősül. Ezt kiszámoltam, a 6 milliós bevételből, ezzel a módszerrel bent marad egy rész pénz, ami a ténylegesen kifizetett költségek és a 60 százalék jövedelem levonása utána marad az összbevételből. Azzal mi van? Nem vehetjük ki? Azt értem meg nehezen, ha bevételi nyilvántartásra kötelezett a kisadózó vállalkozás, akkor hogyan állapít meg nyereséget? Számomra keveredik a pénzforgalmi és az eredmény szemlélet, illetve nem tiszta továbbra sem, hogyan állapítom meg a nem kisadózó tagra jutó nyereséget? A NAV hivatkozik a bizonylatmegőrzési kötelezettségre, de véleményem szerint, az nem ugyanaz, mint az eredmény-levezetési kötelezettség, eredménymegállapítás. Mi a véleménye? Mekkora a kockázata annak, ha nem juttatunk jövedelmet a nem kisadózó, nem közreműködő tagnak? Lépjen ki a társaságból? Köszönettel: km