28 találat a(z) közbenső mérleg cimkére

Beolvadásos kiválás Kérdés

Három oszlopos mérleg Kérdés

Osztalékelőleg Kérdés

Tőkeemelés Kérdés

Osztalékelőleg Kérdés

Osztalékelőleg, közbelső mérleg Kérdés

Osztalékelőleg felvétele Kérdés

Többszöri osztalékelőleg egy közbenső mérleg alapján Kérdés

Közbenső mérleg Kérdés

Osztalékfizetés a kisvállalati adó hatálya alatt II. – íme néhány példa Cikk

Cikksorozatunk első részében a kivás cégtől belföldi magánszemélynek fizetett osztalékkal kapcsolatos tudnivalókat foglaltuk össze, míg a második részben példákkal szemléltetjük milyen kérdések merülhetnek fel a kisvállalati adó hatálya alatt történő osztalékfizetéssel összefüggésben.

Kft. eladása Kérdés

Osztalékelőleg miatti közbenső mérleg közzétételi kötelezettsége Kérdés

Eltérő üzleti év – közbenső mérleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék érdeklődni, hogy milyen jogi dokumentumokra lenne szükség, valamint milyen nyomtatványon és milyen határidőn belül kell bejelenteni a pénzügyi év változását a NAV-hoz. Ami külön bonyolítja a helyzetet, hogy a pénzügyi év jelenleg június 30-áig szól, ezáltal, ha jól tudom, szükség lesz közbenső beszámolóra is, tekintettel arra, hogy 2019. december 31-én nem volt pénzügyi zárónap. Ezáltal 2019. június 30. és 2020. december 31. lesz a soron következő pénzügyi év – tudomásom szerint 1,5 éves nem lehet az üzleti év, a cél pedig az lenne, hogy január 1 és dec. 31. között legyen az üzleti év. Válaszát előre is köszönöm!

Jegyzett tőke emelése közbenső mérleg felhasználásával Kérdés

Tisztelt Pölöskei Pálné! Kérdésünkre válaszát (https://adozona.hu/kerdesek/2020_5_5_Jegyzett_toke_emelese_kozbenso_me_qjc) Ön arra alapozta, hogy „Ha negatív a saját tőke, akkor nem lehet olyan jegyzett tőkén felüli saját tőke, amely felhasználható jegyzett tőke emelésre.” De a kérdésben szerepelt, hogy: „A társaság új üzletágat indított el, amelynek alapján 2020. eddig eltelt időszakában is már nyereséges gazdálkodást folytat” amit továbbra is prognosztizál. Tehát egy közbenső mérlegben már pozitív eredményt fog tudni kimutatni. Jeleztük, hogy az elmúlt két év egyikében sem érte el a saját tőke a jegyzett tőke szintjét. A PTK szerint: "Ha egymást követő két üzleti évben a társaság saját tőkéje nem éri el az adott társasági formára kötelezően előírt jegyzett tőkét, a tagoknak a második év beszámolójának elfogadásától számított három hónapon belül a szükséges saját tőke biztosításáról gondoskodniuk kell." Véleményünk szerint nem megoldás, ha 2021-ben elfogadott 2020. évi beszámolóban rendeződik csak a tőkehelyzet. A társaság a törzstőkét a törzstőkén felüli vagyonból akkor emelheti fel, ha az előző üzleti év beszámolójának mérlege vagy a tárgyévi közbenső mérlege szerint rendelkezik olyan törzstőkén felüli vagyonnal, amely törzstőke emelésre fordítható. A Kft. 2020-ban évközi mérlegében kimutatott törzstőkén felüli vagyonból kívánja rendezni a tőkehelyzetét. Ehhez közbenső mérleget fog készíteni és elfogadni. Kérdéseink a közbenső mérlegre vonatkoztak, a kérdésünk 1., 2., és 3. pontja szerint.

Jegyzett tőke emelése közbenső mérleg alapján Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. saját tőkéje a 2019. évi beszámolójában negatív lett, illetve már 2018-ban sem érte el a jegyzett tőke szintjét. A társaság új üzletágat indított el, amelynek alapján 2020 eddig eltelt időszakában is már nyereséges gazdálkodást folytat. A saját tőke rendezését a jegyzett tőke emelésével kívánja megvalósítani, amelynek fedezetét a törzstőkén felüli vagyon képezné (a saját tőke rendezésének egyéb lehetőségei nem kivitelezhetőek). A Ptk. megfelelő rendelkezését figyelembe véve a tőkeemelés a tárgyévi közbenső mérleg alapján történne meg, melyhez kapcsolódnak kérdéseink: 1. A tőkeemelésre vonatkozó tulajdonosi döntés előtt a közbenső mérlegben szereplő adózott eredményt át kell-e vezetni az eredménytartalékba? 2. Ázsiós tőkeemelést ebben az esetben is lehet-e megvalósítani? 3. Közbenső mérleget elég a cégbíróságra beadni, vagy a tőkeemelés miatt közzé is kell tenni? 4. A közbenső mérleg készítésekor a főkönyvi és analitikus nyilvántartásokat nem zárjuk le, azonban a közbenső mérleg ebben az esetben sem keletkeztet új üzleti évet, azaz a 2020. évi beszámolóban majd az előző év adata a 2019. évi lesz? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EU-s számla áfásan

Bunna Erika

adótanácsadó

Magyar–Japán egyezmény

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink