54 találat a(z) készpénzfizetés cimkére

Pénzmosás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nemrég olvastam a "Pénzmosási Szabályzat árukereskedőknek" kérdést és a hozzátartozó szakértői választ. Én csak egy kis pontosítás felől szeretnék érdeklődni. A 2 500 000 forintos limit egy készpénzfizetésről szól vagy egy éves viszonylatban összesen egy partnertől? Ez számomra nem volt egyértelmű. Köszönöm a választ. Üdvözlettel: Tímea

Pénzmosási szabályzat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk építőanyag-árukereskedelemmel foglalkozik. Kérdésem, hogy a 2017. évi LIII. törvény a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvényben szereplő 300 ezer forintot elérő vagy meghaladó készpénzes értékesítési limithatár kire/mely árukereskedőkre vonatkozik? Az új törvényi hivatkozások a gyakorlatban mit jelentenek, és amennyiben magánszemély vevőnktől 2 millió 500 ezer forintot meghaladó készpénzes fizetést fogadunk el, azzal kapcsolatosan milyen teendők vannak? Segítő válaszát köszönöm előre is! Tisztelettel!

1,5 milliós készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő, Cégünk élelmiszer-vegyiáru nagykereskedelemmel foglalkozik. Román partnerünk személyesen szállítaná el az árut, és az ellenértéket készpénzzel azonnal kiegyenlítené. Ez meghaladja 1,5 millió forintos korlátot. Ebben az esetben van-e bejelentési kötelezettségem a NAV felé? Köszönöm.

Készpénzkifizetés bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ingatlant bérel magánszemély tulajdonosától, aki a bérbeadási tevékenységet nem vállalkozóként végzi és nem is áfakörös. A bérleti díj összege 3 millió Ft/hó. Be kell jelenteni a NAV felé a készpénzkifizetést? A magánszemély bérbeadó tulajdonos és a kft. kapcsolt vállalkozásnak minősül?

Készpénzes vásárlás 1,5 millió forint felett Kérdés

2017. október 18-án bruttó 1 millió 651 ezer forint értékben vásároltunk egy tehergépkocsit készpénzért. Mivel a vásárlás az esti órákban történt, már nem volt mód az átutalásos fizetésre. Mivel az Art. 17. § (9) bekezdésében előírt 2 millió forintos készpénzfizetési korlátot nem éri el a számla, a 40-es nyomtatványt nem lehet benyújtani. De az Art. 38. § (3a) bekezdése 1,5 millió forint feletti készpénzkifizetés tilalmáról is rendelkezik, a 1,5 millió forinton felüli részre 20% mulasztási bírságot kell fizetni. Kérdésem, hogy mi ilyenkor a teendő, milyen módon fizessük be a mulasztási bírságot, és hogyan, milyen módon jelentsük ezt az adóhivatalnak? Szeretnénk elkerülni, hogy egy esetleges jövőbeni revízió feltárja ezt, és akkor a mulasztási bírság mellett még késedelmi kamat is terheljen minket. Válaszukat megköszönve: Kovács-Horváth Adrienn

1 500 000 Ft készpénz fizetése Kérdés

7 800 000 forintos átutalási számla több részletben készpénzben kerül kifizetésre. 1 500 000 Ft felett lett a 3 részletfizetés egy hónap alatt. Megoldható-e a részletfizetés e módon?

Készpénzfizetési számla és időszakos elszámolású szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! A következő ügylet áfaszemponból való megítélésében kérem a segítségüket. A szituáció: időszakos elszámolású szolgáltatásról készpénzfizetési számlát állít ki a vállalkozó, aminek van áfatartalma is. A számla kiállítása minden tárgyhavi teljesítésre a követő hó 10-e. A kérdés: melyik havi áfabevallásban kell szerepelnie a számla áfájának? Lehet, hogy a válasz nagyon egyszerű, de mégis kérem a segítségüket, amit előre is köszönök.

Készpénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy ingatlant kíván eladni, a vevő a foglalót készpénzben teszi le, ami 2 500 000 Ft. Kérdésem: milyen bírság vagy büntetés sújthat bennünket, ha az 1 500 000 Ft készpénzhatárt túlhaladjuk, illetve ezt az ingatlan ladásnál nem kell figyelembe venni? Várom mielőbbi válaszukat. Üdvözlettel: Klenovszkiné Szépvölgyi Terézia

Készpénzforgalom cégek között Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kft. között kölcsönszerződés van, ami alapján most 9 millió forintot szeretnének törleszteni belőle. A kérdésem, hogy megtehetik egy pénztárbizonylattal is, hogy készpénzben fizetik vissza a 9 milliót, vagy erre is érvényes a 1,5 milliós határ, ami a cégek közötti készpénzfizetésre vonatkozik? Ebben az esetben bankból kell utalni, vagy az is megfelel, ha befizeti az adós fél a pénzt a hitelező bankszámlájára? Várom válaszukat.

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó közötti szerződésről van szó. Egyéni vállalkozó kft. részére zöldborsó-gyomlálást végez. A vállalkozói díjat naponta kéri, készpénzben. Júniusban két számlája volt 800 ezer forint értékben, két napon végzett munkát. Júliusban is két számlája volt, akkor is két napot dolgozott, 900 ezer forint értékben. A készpénzfizetési korlátról szóló jogszabály alapján össze kell-e adni a számlák összegét, vagy csak havonta kell nézni? Köszönettel: Nagyné Erika

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben egy házaspár 50-50%-ban tulajdonosok, és egyben a kft. munkaviszonyos munkavállalói. Minden évben készpénzben befizetett (fejenként 1,5 millió forint) tagi kölcsönt nyújtanak a kft. részére, amit a kft. a megadott határidőre vissza is fizet a tulajdonosok felé. Kapcsolt vállalkozásnak minősül ez a felállás? Ha igen, hogyan kell a NAV felé való bejelentést visszamenőlegesen megtenni, és milyen szankciók várhatóak az elmaradt bejelentésért? Érinti-e az ipa és a társasági adó számítását? Válaszát előre is köszönöm!

Készpénzfizetési korlát külföldi cég (adózó) befizetésekor Kérdés

Tisztelt Szakértő! A http://adozona.hu/adozas_rendje/Ki_adhat_kinek_milliokat_keszpenzben_YWRO91 linken olvasható cikküket továbbgondolva kérdezem, hogy ha külföldi adózó fizet be a pénztárunkba ellenértékként valutát, arra is vonatkozik-e a készpénzfizetési korlát, valamint a bejelentési kötelezettség? Köszönettel: Polácsek György

Katás egyéni vállalkozó – MNB-árfolyam bejelentése a NAV-hoz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni. Alanyi adómentes katás egyéni vállalkozó, időnként külföldi pénznemben számláz külföldi illetőségű magánszemélynek. A szolgáltatás részben a bejelentett telephelyén, de interneten keresztül is történik. Helyesen gondolom-e, hogy utalás esetén a számlán történő tényleges jóváírás napján, készpénzfizetéskor a számla kiállításakor (átvételkor) érvényes MNB hivatalos árfolyamon számolom át a bevételt forintra? Alanyi adómentesként be kell-e jelenteni a NAV-nak az MNB-árfolyam alkalmazását? A katatörvény 2. § 12. pont f) bekezdés alapján az én értelmezésem szerint nem kell jelenteni, hiszen a törvény kötelezően írja elő az alkalmazását, de lehet, hogy tévedek, és ebben az esetben görcsölhetek. Megtisztelő válaszát előzetesen is megköszönöm. .

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az 1,5 millió forintos készpénzfizetési korlát hogyan értelmezhető-e az alábbi esetben? Építőipari vállalkozó kb.3-4 millió forint értékben vállal munkát. A szerződésben minden munka, amelyet a vállalkozó végez, fel van sorolva, de a teljesítésigazolás és a számla több ütemben kerül kiállításra. Ahogy az adott munka elkészül, azonnal teljesítésigazolás, számla stb. például külön a betonozás, külön a szigetelés stb. Ebben az esetben az ügylet egy munkának értelmezhető vagy ahány teljesítés, annyiszor egy számla, és annyiszor értelmezhető a készpénzfizetési korlát? Előre is köszönöm. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Készpénzfizetés korlátozása, mulasztási bírság Kérdés

Tisztelt szakértő! Egyik kft. a másik (nem kapcsolt) kft.-től 1 900 000 forint bruttó értékben vásárolt készpénzért árut. A készpénzfizetés korlátozása szerint 1,5 millió forint feletti rész után 20 százalék mulasztási bírságot kell fizetni mind az eladónak, mind a vevőnek. A kérdésem, hogy ez technikailag hogyan történik? Jelen esetben a vevőnek csak át kell utalnia a mulasztási bírságot, vagy csak egy NAV ellenőrzés kapcsán derül rá fény? Mi a teendő ezzel kapcsolatban? Válaszát előre is köszönöm

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!

Kérdések és válaszok

Végelszámoló személye

Dr. Szeiler Nikolett

ügyvéd, adótanácsadó

Egyéni vállalkozó általi egyszemélyes kft. alapítása 2.

Dr. Szeiler Nikolett

ügyvéd, adótanácsadó

Végelszámolás

Dr. Szeiler Nikolett

ügyvéd, adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2020 szeptember
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
hirdetés

exit_to_app Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

close