59 találat a(z) készpénzfizetés cimkére

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben egy házaspár 50-50%-ban tulajdonosok, és egyben a kft. munkaviszonyos munkavállalói. Minden évben készpénzben befizetett (fejenként 1,5 millió forint) tagi kölcsönt nyújtanak a kft. részére, amit a kft. a megadott határidőre vissza is fizet a tulajdonosok felé. Kapcsolt vállalkozásnak minősül ez a felállás? Ha igen, hogyan kell a NAV felé való bejelentést visszamenőlegesen megtenni, és milyen szankciók várhatóak az elmaradt bejelentésért? Érinti-e az ipa és a társasági adó számítását? Válaszát előre is köszönöm!

Készpénzfizetési korlát külföldi cég (adózó) befizetésekor Kérdés

Tisztelt Szakértő! A http://adozona.hu/adozas_rendje/Ki_adhat_kinek_milliokat_keszpenzben_YWRO91 linken olvasható cikküket továbbgondolva kérdezem, hogy ha külföldi adózó fizet be a pénztárunkba ellenértékként valutát, arra is vonatkozik-e a készpénzfizetési korlát, valamint a bejelentési kötelezettség? Köszönettel: Polácsek György

Katás egyéni vállalkozó – MNB-árfolyam bejelentése a NAV-hoz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni. Alanyi adómentes katás egyéni vállalkozó, időnként külföldi pénznemben számláz külföldi illetőségű magánszemélynek. A szolgáltatás részben a bejelentett telephelyén, de interneten keresztül is történik. Helyesen gondolom-e, hogy utalás esetén a számlán történő tényleges jóváírás napján, készpénzfizetéskor a számla kiállításakor (átvételkor) érvényes MNB hivatalos árfolyamon számolom át a bevételt forintra? Alanyi adómentesként be kell-e jelenteni a NAV-nak az MNB-árfolyam alkalmazását? A katatörvény 2. § 12. pont f) bekezdés alapján az én értelmezésem szerint nem kell jelenteni, hiszen a törvény kötelezően írja elő az alkalmazását, de lehet, hogy tévedek, és ebben az esetben görcsölhetek. Megtisztelő válaszát előzetesen is megköszönöm. .

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az 1,5 millió forintos készpénzfizetési korlát hogyan értelmezhető-e az alábbi esetben? Építőipari vállalkozó kb.3-4 millió forint értékben vállal munkát. A szerződésben minden munka, amelyet a vállalkozó végez, fel van sorolva, de a teljesítésigazolás és a számla több ütemben kerül kiállításra. Ahogy az adott munka elkészül, azonnal teljesítésigazolás, számla stb. például külön a betonozás, külön a szigetelés stb. Ebben az esetben az ügylet egy munkának értelmezhető vagy ahány teljesítés, annyiszor egy számla, és annyiszor értelmezhető a készpénzfizetési korlát? Előre is köszönöm. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Készpénzfizetés korlátozása, mulasztási bírság Kérdés

Tisztelt szakértő! Egyik kft. a másik (nem kapcsolt) kft.-től 1 900 000 forint bruttó értékben vásárolt készpénzért árut. A készpénzfizetés korlátozása szerint 1,5 millió forint feletti rész után 20 százalék mulasztási bírságot kell fizetni mind az eladónak, mind a vevőnek. A kérdésem, hogy ez technikailag hogyan történik? Jelen esetben a vevőnek csak át kell utalnia a mulasztási bírságot, vagy csak egy NAV ellenőrzés kapcsán derül rá fény? Mi a teendő ezzel kapcsolatban? Válaszát előre is köszönöm

Készpénzforgalom Kérdés

Tisztelt Szakértő! Zöldségkereskedő a nagybani piacon nagy tételben vásárol árut, ami annyit jelent, hogy akár egy eladótól havi szinten 2-3 millió forintért, egy-egy alkalommal pár százezer forint értékben. A kérdés, hogy ebben az esetben vonatkozik-e rá a havi 1,5 millió forint feletti készpénzforgalom-korlátozás? Jelenteni kell-e? A piacról nem tudja másként elhozni az árut... Válaszát köszönöm!

Készpénzforgalom jelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan kell értelmezni 1 millió 500 ezer forintos készpénzforgalmi korlátot és annak jelentési kötelezettségét? Ha külön szerződések vannak, mentesülünk-e a jelentési kötelezettség alól? Hány napon belül, és kell-e mindkét félnek jelenteni a készpénzforgalmat? Horváthné Kovács Marietta

Valutában fizetett osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magánszemély tagok a 2015. évi eredmény terhére hagynak jóvá osztalékot, amit 2016-ban vennének fel, de euróban. Mikor kell meghatározni, hogy a forintban jóváhagyott összeg mennyi eurónak felel meg? Elegendő akkor, amikor döntenek a kifizetésről, vagy a jóváhagyáskor ezt is meg kell határozni? Számolhatnak-e a számviteli politikában rögzített árfolyammal (ami a napi MNB árfolyam)? Bankszámláról felvesznek eurót a házipénztárba, és valutában fizetnek a tagoknak. Az összeg átlépi az 1,5 millió forintos korlátot, de mivel magánszemélyek a tagok, szerintünk nincs akadálya, hogy készpénzben fizessen a társaság. Erre a kifizetésre nem vonatkozik semmilyen bejelentési kötelezettség sem. Köszönettel.

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk 5 millió forint értékben vásárolna – nem adószámos – magánszemélytől egy tárgyi eszközt. A szerződés szerint az ellenérték 3 hónap alatt, 3 egyenlő részletben kerülne kifizetésre készpénzben, bankot az ügylet nem érint. Kérdésem az lenne, hogy jelen esetben a havonta kifizetésre kerülő 1 666 666 forintra vonatkozik-e az Art. 17. § (9) bekezdése? Feltételezem, hogy az Art. 38. § (3a) bekezdése szerinti 1,5 millió forintos készpénzfizetési korlát a fent említett ügyletre nem vonatkozik Válaszukat előre is köszönöm.

Bankba érkező előre utalás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy szabályos annak a bankszámlára érkező összegnek a könyvelése, amelyet egy rendezvényszervező cég előre utalással kér bankszámlájára befizetni a résztvevőktől a belépő jegyekért? A belépő jegyeket a rendezvény helyszínén adja át. Kell-e ezekről az összegekről előlegszámlát kiállítani – mivel azokat a teljesítés előtt kifizetik –, majd végszámlát kiállítani magánembereknek, akik alapjáraton nem kérnek számlát a szolgáltatásról? Tulajdonképpen a belépő jegy árát készpénzben fizetnék, de a helyfoglalás miatt kényszerül a cég előre utalással azt elkérni. A bankba érkező összegeket készpénzbefizetésként átvezetési számlára könyvelem, és a pénztárban szerepeltetem a rendezvény összes bevételét áfásan. Szabályos ez így? Vagy minden összegről kell készüljön előleg-, illetve végszámla kimenő számlaként, és akkor a bankból kiegyenlítésre kerül, amikor befizették az összeget? Köszönöm a választ előre is!

PTGSZLAH nyomtatvány Kérdés

Tisztelt Cím! Segítségét szeretném kérni az alábbi kérdésben. Abban az esetben, ha OTP SZÉP-kártyával történik a szálláshely-szolgáltatás kiegyenlítése, akkor kell-e kiállítani készpénzfizetési számlát, mivel az összeg bankszámlára érkezik? Ez készpénzfizetésnek minősül-e, mert akkor küldeni kell a PTGSZLAH nyomtatványon? Ez vonatkozik-e az ingatlan-bérbeadásra és az őstermelői tevékenységre? Vagy ez csak a falusi szálláshely-szolgáltatásra vonatkozik? TEÁOR AZONOSÍTÓ: 5520 Várom válaszát.

07.01-jén életbe lépő folyamatos teljesítésű számla Kérdés

Hogyan kell eljárni abban a helyzetben, ha az ügyfél készpénzben fizet? A készpénzes számla jellegzetessége, hogy mindhárom dátum ugyanaz, vagyis a készpénzes fizetés napja. Nálam az ügyfelek általában így fizetnek, amikor átadják az anyagot. Hogyan járok el helyesen ebben az esetben?

Elektronikus számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem elektronikus számlával kapcsolatos. Cégünk április 1-jétől áttér az elektronikus számlázásra. Készíthet-e a cég elektronikus számlát készpénzfizetés esetén? Ha igen, akkor milyen feltételei vannak, konkrétabban ebben az esetben például kell külön kiállítani bevételi pénztárbizonylatot? Válaszukat előre is köszönöm: Asbóth Istvánné

Milliókat tart cége házipénztárában? Nagyon ráfaraghat Cikk

Mennyi pénz lehet egy magyarországi kft. házipénztárában, lehet-e ennek összege 10, vagy akár 20 millió forint is, ami nagyjából egy évig parkolna a cégnél? Ha igen, milyen körülmények között szükséges tárolni a pénzt, hogy azt az adóellenőrök is elfogadják? – kérdezte olvasónk. Pölöskei Pálné okleveles adószakértő és okleveles könyvvizsgáló szakértőnk válaszolt.

Mikor és kinek kell jelentenie a készpénzes értékesítést? Cikk

Bár régi szabály, hogy a készpénzes értékesítést, szolgáltatást jelenteni kell a NAV-hoz, időnként felmerül a kérdés, hogy ezt kinek és milyen esetben kell megtennie. Olvasói érdeklődésre dr. Verbai Tamás szakértőnk válaszolt.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink