4 találat a(z) jegyzett főke cimkére
Üzletrész eladása Kérdés
Fióktelep Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe esetén hogyan kell értelmezni a Ptk. alábbi rendelkezéseit? "Az ügyvezető késedelem nélkül köteles összehívni a taggyűlést vagy annak ülés tartása nélküli döntéshozatalát kezdeményezni a szükséges intézkedések megtétele céljából, ha tudomására jut, hogy a) a társaság saját tőkéje veszteség folytán a törzstőke felére csökkent; b) a társaság saját tőkéje a törzstőke törvényben meghatározott minimális összege alá csökkent;" Fióktelep esetén nincs törvényben meghatározott minimális törzstőke, így a b) pontot értelmezésem szerint nem kell figyelembe venni (és így a Ptk. 3:133. § (2) bekezdésében leírtakat sem). Azonban ha veszteség folytán a jegyzett tőke fele alá csökken a saját tőke, mi a teendő, van-e egyáltalán bármilyen teendő a tőke visszapótlásával kapcsolatban? Válaszát előre is köszönöm!
Konferencián kiosztott jegyzet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tudományos konferencián felkérték előadónak az egyik központi költségvetési szerv alkalmazottját. A központi költségvetési szerv mint közhatalmi szerv nem áfaalany. Az előadó kiosztja az előadása jegyzetét, amelynek előállítási értéke – központi költségvetési szerv állította elő – meghaladja a csekély összegű ajándék értékét. Keletkezik-e a központi költségvetési szervnél bármilyen adófizetési kötelezettség? Köszönettel.
Forintban jegyzett tőkére befizetett devizás összeg Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozás jegyzett tőkéjének összegét a cégbírósági bejegyzés szerinti forintösszegben kell könyvelni. A befizetés teljesítése devizában történik deviza számlára. A számviteli politikában rögzített, választott árfolyamon veszem nyilvántartásba a deviza számlára befizetett jegyzett tőkét. Így a tőkére befizetett összeg eltért, azaz több lett, mint a bejegyzett összeg. Ebben az esetben a tulajdonosok dönthetnek úgy, hogy lemondanak a többletről? Természetesen írásba foglalva. A társasági szerződésben nem rendelkeztek a tulajdonosok a többlet sorsáról, például visszafizetnék, vagy tőketartalékba helyeznék. Ha lemondanak a többletről, akkor még 2015-ben a rendkívüli bevételek között elszámolható a különbözet? Válaszukat előre is köszönöm.