49 találat a(z) jegyzőkönyv cimkére
Pénztárgép összegének javítása Kérdés
Kedves Szakértő! Miután ellentétes híreket hallottunk kereskedőktől a pénztárgép-használattal kapcsolatban, szíveskedjenek az alábbiakban a segítségünkre lenni. Tévesen ütünk be például 5000 forint összeget a pénztárgépbe. Ezt azonnal korrigáljuk, töröljük, még a végső rögzítés előtt. Az összes bevételben ez a tétel nem jelenik meg, csak a pénztárgép szalagon szerepel, hogy sztornó: 5000 forint. Kell-e nekünk ezt az összeget jegyzőkönyvezni? Véleményünk szerint csak azt, amit már kitörölhetetlenül beütöttünk, és a bevételben is benne szerepel. Köszönjük a megnyugtató válaszukat .
Tévhitek: mit kell tennünk, ha kapunk egy adóellenőrzést Cikk
Gyakran találkozunk ilyen mondatokkal az adóhatósági jegyzőkönyvekben, határozatokban: „adózó nem bizonyította hitelt érdemlően, hogy …”. Az esetek többségében rosszkor, rossz helyen használja a NAV ezt a szövegrészt. Ez a fogalom meghatározás az okirati bizonyítékok elsődlegességét támasztja alá az adóügyekben. A hitelt érdemlő adatot meg kell különböztetni a hitelt érdemlő bizonyítástól.
Helyszíni szemle, avagy hogyan öntsünk tiszta vizet az APEH poharába? Cikk
Az adóhatóság az áfa-ellenőrzés folytatásaként ismételt nyilatkozattételre idézte be adózót. A revizornak jegyzőkönyvben rögzítette, hogy az adózónak műszaki végzettsége van, miközben fogalma sincs a számlában szereplő tevékenység műszaki tartalmáról, csakúgymint a tevékenység elvégzéséhez szükséges eszközökről. Hol hibázott az APEH és mi az a helyszíni szemle?
APEH-ellenőrzésen készült jegyzőkönyvek: tanulságok és tanácsok Cikk
Az ellenőrzési jegyzőkönyvben foglaltakra akkor tegyünk észrevételt, ha abban esetleg tévedést tapasztalunk, vagy az abban foglaltak ellenkezőjét bizonyítani tudjuk. Ezért nagyon fontos az ellenőrzési jegyzőkönyv alapos tanulmányozása, értelmezése. Nézzünk most néhány olyan témát, amit ellenőrzési jegyzőkönyvek tartalmaztak!