48 találat a(z) jegyzőkönyv cimkére

Adós, fizess azonnal! Külön törvény szigorításokkal az adóvégrehajtásról Cikk

Külön törvénybe kerülnek az adóvégrehajtásra vonatkozó rendelkezések az adózás rendjéről szóló törvény (Art.) újraszabályozásával. Jelentős szigorítás, hogy míg eddig az első fizetési kedvezmény benyújtásától az elbírálásáig szünetelt a végrehajtási eljárás, addig a tervezett módosítás szerint a jövőben ez csak akkor lenne így, ha a fizetési kedvezménnyel érintett tartozás még nem járt le, vagy maximum 8 napja járt le. Az adó-végrehajtási törvény szerint a munkáltatóknak informálniuk kellene az adóhatóságot az adós havonta letiltható jövedelméről, annak változásáról, a letiltást befolyásoló egyéb körülményeiről. Az ingó foglalások esetén – a korábbi szabállyal ellentétben – a lefoglalt ingóságot nem hagynák az adós őrizetében, azt a foglalást követően haladéktalanul elszállítanák.

Elvesztett számlatömb Kérdés

Adószámos magánszemély (aki a bérbeadásról számlát állít ki) elvesztette a számlatömbjét. Milyen kötelezettsége van, hova kell ezt bejelenteni? Elég, ha jegyzőkönyvet készít, és esetleg a másolatokat beszerzi a bérlőtől?

Iratselejtezési jegyzőkönyv tartalma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy az iratselejtezési jegyzőkönyvet milyen részletességgel kell elkészíteni. Például számlák selejtezésénél kell-e a számlaszám, kibocsátó és összeg, vagy elég annyit a jegyzőkönyvben feltüntetni, hogy ... db .... évi teljesítésű szállítói számla? Ha egyik sem jó, akkor pontosan hogyan kell eljárni? Köszönettel!

Osztalékelőleg Kérdés

T. Szakértő! A kft. tagja 2017. június hónapban osztalékelőleget szeretne felvenni. Jelenlegi (2017.01.01-05.31-ig.) adózás előtti eredmény 5 millió forint, saját tőke 20 millió, jegyzett tőke 3 millió, eredménytartalék 12 millió forint. 2 millió forint osztalékelőleget szeretnénk felvenni. 2017-ben ezt hogyan kell könyvelni és bevallani? Kell-e taggyűlési jegyzőkönyvet készíteni egyszemélyes kft.-nél? Az előleg mikor válik osztalékká? Mikor kell az szja-t és az ehót befizetni? Kérném a könyvelési menet leírását. Válaszát előre is köszönöm.

Taggyűlési jegyzőkönyv és az osztalék Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2016-os évről készült taggyűlési jegyzőkönyvben nem tudjuk, hogy a 2016. évre vonatkozó osztalék összegének szerepelnie kell-e, ha az csak 2017-ben lesz kifizetve. Gondolok itt arra, hogy az ügyvezetés elhatározza, osztalékot vesz fel, de a kifizetés 2017-ben történik, és az eredetileg elhatározott osztalék összege változik, például nincs annyi pénze a cégnek. Tehát kötelező elemként kell-e szerepelni az összegnek, vagy elég annyi, hogy a társaság elhatározza, osztalékot fizet tagjai számára? Előre is köszönöm. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Kártérítés munkavállalónak Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy takarító fővállalkozás egyik alvállalkozójának (kft.) alkalmazottja (munkavállalója) nagy értékű okos telefonját egy besurranó tolvaj a takarítási munkaterületről – munkaidőben – ellopta. A fővállalkozó szeretné a kárt megtéríteni. Milyen dokumentumokkal kell alátámasztani a kártérítést, amelyet készpénzben szeretnének kifizetni (például: rendőrségi feljelentés, jegyzőkönyv stb.)?

Teljesítési igazolással kapcsolatos szabályok Kérdés

Tisztelt Szakértők! Ügyfelem kéri azt a jogszabályt, ami előírja, hogy neki mikor, hogyan kell teljesítési igazolást, teljesítést igazoló jegyzőkönyvet kiállítani! Azt tudom, hogy a gyakorlatban mindenki használja, de ők nem, és egy ellenőrzésen a NAV kérte ezeket. Kerestem a jogszabályt, de nem találtam. Ebben szeretném a segítségüket kérni. Köszönöm szépen: Krcsik Eszter

Téves beütés a pénztárgépbe Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni a következő kérdésben. Egy pénztárgép alkalmazására kötelezett társaság (egyetemi büfét üzemeltet) alkalmazottja egy, a napi forgalomhoz képest jelentős összeget ütött be a pénztárgépbe, amit az aznap esti záráskor sem vett észre, tehát nem került sor a stornózására. Az észrevételkor jegyzőkönyv megírására került sor (ami alapján a téves beütés negatív összeggel került be a cég könyveibe). Kérdésem, hogy ezt helyesen tették-e? Megfelelő dokumentum a kézzel, utólag írott jegyzőkönyv? Nem probléma-e az, hogy ez a NAV-hoz befutó göngyölített bevételek között egyáltalán nem jelenik meg? Köszönöm segítségüket!

Tartozásátvállalás tagi kölcsön esetében Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az oldalukon lévő, Tagi kölcsön és illeték – SOS! című kérdés nyomán a kérdésem a következő volna: Adott egy végelszámoló bt., amelynek a beltagja tagi kölcsönt adott a bt.-nek. Ennek a magánszemélynek van egy kft.-ben 50% tulajdoni hányada. Átvállalhatja-e a tartozást a kft. a bt.-től, és ha igen, ennek mi a módja, kell-e társasági szerződést módosítani, tagi jegyzőkönyvet készíteni, mik a feltételei? Előre is köszönöm.

Selejtezési jegyzőkönyv Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2007-es és az az előtti évek könyvelési iratanyagát szeretné selejtezni. A jegyzőkönyv formai követelményeivel már tisztában vagyunk, a megjelent cikkeket átolvastuk. Kérdésünk arra irányulna, hogy mennyire kell részletezetten feltüntetni a selejtezendő dokumentumokat? Elég a felsorolás, hogy például bejövő, kimenő számlák, pénztár-bank-vegyes a 2007-es évre vonatkozóan, vagy részletesebben kell, hogy például a kimenő számlák sorszámtartománya 2007/1- 2007/121-ig? A bejövő számlák iktatószáma alapján például 1-100-ig? Esetleg a partnereket is fel kell tüntetni, csatolva a számlasorszámokhoz? Tehát az érdekel, mennyire kell részletezni a selejtezésre váró dokumentumokat, az összefoglaló neveken túlmenően. Köszönettel várom válaszukat.

Szigorú számadású nyomtatvány és számviteli bizonylatok selejtezése Kérdés

Lejárt megőrzési idejű bizonylatok selejtezésekor a szigorú számadású bizonylatok sorszámát konkrétan fel kell-e tüntetni a selejtezési jegyzőkönyvben/annak mellékletében, vagy elegendő az évjárat és a folyóméter megadása? Ez alkalmazható-e a más számviteli bizonylatok (például bank, pénztár, könyvelési bizonylatok) selejtezésekor?

NAV-jegyzőkönyv Kérdés

Tisztelt Szakértő! A NAV egyes gazdasági események valódiságára irányuló ellenőrzést tartott cégünknél, egy konkrét szállítói partnerünk és köztünk létrejött gazdasági eseményt illetően (üzletviteli tanácsadás és piackutatás volt a szolgáltatás). Konkrétan megírta, hogy mire van szüksége, számla, szerződés, teljesítési igazolás és nyilatkozat az ügyvezető részéről a szokásos kérdésekkel, kivel állt kapcsolatban, hol ismerte meg, tud-e a partner részéről alvállalkozó igénybevételéről stb. Az ellenőrzés végén egy jegyzőkönyvet bocsátott ki, amiben az áll, hogy a vizsgálat megállapította, a dokumentumok nem támasztják alá kétséget kizáró módon, hogy a felek között a gazdasági esemény megvalósult. Mit lehet erre reagálni? Mit jelent ez pontosan az adózóra nézve? Kell-e a jegyzőkönyvre reagálni vagy majd csak a határozatra? A kész produktum dokumentációját be se kérte, hogy lehet akkor azt mondani, hogy nem valósult meg? Köszönöm válaszát.

Nagyker áru átadása kisker üzletbe. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagy- és kiskereskedelemmel foglalkozó kft. értékesíti kisker üzletében is ezeket az árukat. Elég szállítólevéllel, jegyzőkönyvvel átadni ezeket az árukat? Esetleg kellene számlát írni? Üdvözlettel

Olvashatatlan jegyzőkönyv Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünknél – aki alig beszél magyarul – tegnap nyugtaadási, árubeszerzési, szigorú számadású nyomtatványok ellenőrzését végezték. A jegyzőkönyv, melyet átadtak neki, számomra, magyar nyelvű ember számára is olvashatatlan. Ennek oka egyrészt az, hogy az indigó nem ütötte át rendesen a papírt, a másik oldalakon pedig erősebben látszódik, de az ellenőr írása kisilabizálhatatlan. Nem akarjuk elfogadni ezt a jegyzőkönyvet, mert nem ismertük meg a megállapításokat. Nem tudjuk megállapítani, hogy ügyfelem nyilatkozata szerepel-e a jegyzőkönyvben. Lehetséges egy ilyen jegyzőkönyv érvénytelenítése?

Pénztárgép összegének javítása Kérdés

Kedves Szakértő! Miután ellentétes híreket hallottunk kereskedőktől a pénztárgép-használattal kapcsolatban, szíveskedjenek az alábbiakban a segítségünkre lenni. Tévesen ütünk be például 5000 forint összeget a pénztárgépbe. Ezt azonnal korrigáljuk, töröljük, még a végső rögzítés előtt. Az összes bevételben ez a tétel nem jelenik meg, csak a pénztárgép szalagon szerepel, hogy sztornó: 5000 forint. Kell-e nekünk ezt az összeget jegyzőkönyvezni? Véleményünk szerint csak azt, amit már kitörölhetetlenül beütöttünk, és a bevételben is benne szerepel. Köszönjük a megnyugtató válaszukat .

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ajándék kupon

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Unión kívüli szolgáltatás

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink