499 találat a(z) jövedéki adó cimkére
Halgazdálkodás-gázolaj jövedéki adó visszaigénylés Kérdés
Halgazdálkodás esetén a visszaigényelhető gázolaj jövedéki adó 97 liter/ha. A visszaigénylési jogosultságot milyen dokumentációval kell alátámasztani a Jöv. törvény 117. §-ban említett a halgazdálkodási tevékenység területileg illetékes vízügyi hatóság által a munkaműveletek elvégzésének igazolásául? Arra kérdeznék rá, hogy a munkaműveleteket milyen bizonylatokkal kell dokumentálni. Milyen eszközparkkal kell rendelkezni? Milyen üzemanyagnormák alapján lehet elszámolni? Igazoltatni kell a vízügyi hatósággal is? Kérdésem a BEVJ04 nyomtatvány helyes kitöltése miatt illetve a jogszerű visszaigénylés miatt teszem fel.
Adózási határidők 2019. december 16-22. Cikk
Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.
Bevallási határidő Esemény
Imitált dohányzás: csökkenne a nikotin nélküli töltőfolyadék jövedéki adója Cikk
Néhány jövedéki szabály módosítását is bevarrtak az előterjesztők a T/6576. számú „A fiatalkorúak dohányzásának visszaszorításával és a nemdohányzók védelmével összefüggő egyes törvények módosításáról” szóló törvényjavaslatba.
Gázolaj jövedékiadójának visszatérítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az a családi gazdálkodó, aki tételes költségelszámolást választ, és az éves bevétele nem éri el tagonként a 8 millió forintot, a gázolajjövedékiadó-visszatérítés összegét, amit a NAV elszámolás alapján visszautal, az őstermelőnek a nyolcmillió forintos bevételi értékhatár számításánál, mint bevételt figyelembe kell-e vennie?
Bevallási határidő Esemény
Beperli Magyarországot az Európai Bizottság a cigaretta alacsony jövedéki adója miatt Cikk
Az Európai Bizottság keresetet indít az Európai Unió Bíróságán Magyarországgal szemben a cigarettára előírt minimális uniós jövedéki adómérték alkalmazásának elmulasztása miatt – közölte ma az uniós bizottság.
Art., jövedéki adó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy 2018. évi BEV_J04 számú bevallásról van szó, mezőgazdasági gázolaj jövedéki adójának visszaigényléséről. Ezen bevallásban fel kell tüntetni a gázolajszámlát kiállító adószámát, ami sajnos tévesen lett beírva, az igénylő cégé szerepel ennek a helyén. Adóhatósági ellenőrzés történt 2019.09.04-én az ügyfélnél, a számlák fizikailag nem voltak ott. Három munkanap kitűzésével kötelezték a számlák bemutatására, valamint a bevallásban tévesen szereplő adatok(adószámok) önellenőrzéssel történő javítására. Mivel a rossz adat adót, adóalapot nem érint, így a bevallás helyesbítésként és nem önellenőrzésként került benyújtásra 2019.09.06-án. A hatóság az ellenőrzést 2019.09.18-án zárta le. Mulasztási bírságot kívánnak kiszabni a jegyzőkönyv szerint, a 2016 . évi LXVIII törvény 100. § (1) bekezdése, valamint az Art. 7. § 22. pontja alapján. A tévedést nem vitatjuk, de mivel a tudomásom szerint az Art.-ben és a jövedéki törvényben nincs olyan tilalom, hogy adathelyesbítést ne lehetne végrehajtani hatósági ellenőrzés alatt egy adott bevallásban, így álláspontom szerint a hatóságnak a már korrigált adatokat tartalmazó bevallás alapján kellene eljárni ebben az esetben az ellenőrzés lezárásakor. Függetlenül attól, hogy 2019.09.04-én jegyzőkönyvben a hibát feltárta, és önellenőrzésre szólított fel a NAV, mivel helyesbítésként nyújtottuk be a bevallásunkat, véleményem szerint ebben az esetben már nincs joga a hatóságnak mulasztási bírságot kiszabni. Kérem tájékoztatását, jól gondolom-e a fentieket?
Adózási határidők 2019. szeptember 23-29. Cikk
Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.
Befizetési határidő Esemény
Adózási határidők 2019. augusztus 26. és szeptember 1. között Cikk
Adózási határidők a NAV tájékoztatása szerint.
Jövedéki adós tudnivalók a NAV informatikai rendszerének felfüggesztésekor Cikk
Tájékoztatót adott ki a NAV az úgynevezett EMCS üzemszünete esetén folytatandó gyakorlatra.
Bevallási határidő Esemény
Drágul a cigi, szigorúbb szabályok az adóelkerülés megfékezésére Cikk
Az adótörvény-módosítási csomag mellett külön törvényjavaslatot terjesztett a parlament elé Varga Mihály pénzügyminiszter az egyes adótörvények és más kapcsolódó törvények uniós jogharmonizációs kötelezettségek miatt szükséges módosításáról.
Jövedéki adó főkönyvi elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk jövedékiadó-köteles, alkohol termékekkel kereskedik, melyeket az Európai Unióból szerez be. A készletről év közben csak mennyiségi nyilvántartást vezet, ezért az árubeszerzések elszámolására a 814-es főkönyvi számot használja. 1. kérdés: az EU-ból vásárolt áru nem a saját adóraktárunkba kerül, hanem egy másik társaság adóraktárába. A kitároláskor ők fizetik meg a NAV felé a jövedéki adót, majd kiszámlázzák részünkre. Adó folyószámlánkon így ez nem jelenik meg. Kérdésem, hogy az így részünkre átszámlázott jövedéki adót, milyen főkönyvi számon kell szerepeltetnem. A 814-es eladott áruk beszerzési értékén szerepeltetem év közben, és év végén a készletértékem részét fogja képezni, 2. kérdés: Az EU-ból beszerzett áru a saját adóraktárunkba kerül, onnan pedig vagy a vevőhöz, vagy saját raktárunkba amely nem minősül adóraktárnak. A jövedéki adót mi fizetjük meg a NAV felé, adófolyószámlánkon szerepel. A jövedéki adót a 867-es főkönyvi számon kell elszámolni? Hogyan kell könyvelni a jövedéki adót abban az esetben, ha kitárolás után az árut saját nagykereskedelmi raktárunkba készletre vesszük és hogyan, ha közvetlenül értékesítésre kerül. Válaszát előre is köszönöm!