32 találat a(z) iratőrzés cimkére

Iratőrzési gondok nyugdíj előtt Kérdés

Iratőrzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalatunk a könyvelése kiszervezése alatt áll indiai szolgáltatónak. Kérdésem az iratok őrzésével kapcsolatos. Számláink nagy része pdf-ben érkezik, azokat továbbítjuk Indiába e-mail-en, illetve közös tárhelyre mentjük, innen kerül feldolgozásra. A papír alapú számlákat scanneljük, és szintén továbbítjuk kinti kollégáiknak, ahol a könyvelés megtörténik. A számla könyvelés után, az integrált rendszerünkbe is becsatolásra kerül a könyvelési dokumentum mellé, onnan bármikor előkereshető. Kérdésem a következő: megfelel-e a követelményeknek az iratőrzés ezen módja, vagy szükséges a számlákat nyomtatnunk és fűznünk is manuálisan? A vámhatározatok esetében is ugyanígy járunk el. Egy esetleges ellenőrzés esetében elégséges-e, ha a bizonylatokat pdf-ben tudjuk előállítani? Ha elégséges elektronikusan tárolni a bizonylatokat, azokra a 8 év megőrzési idő vonatkozik? Válaszukat köszönöm!

Könyvelő iratmegőrzési kötelezettsége szerződésbontás után Cikk

Egy cég úgy dönt, felbontja a szerződést a könyvelőjével, akit arra kér, hogy miután átadta a könyvelési bizonylatokat, beszámolókat, minden egyéb iratot, ami a céggel kapcsolatos, törölje a könyvelőprogramból a céget és annak adatait. Megteheti a könyvelő, hogy törli a távozó cég adatait, vagy azok közül vannak, amelyeket köteles megőrizni? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.

Új előírás: akár 50 évig is őrizni kell a munkavállalók papírjait! Cikk

Tavaly december 23-án hatályba lépett a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény (Tny.) módosítása, melynek egyik sarkalatos pontja szerint az irányadó öregségi nyugdíjkorhatár betöltését követő öt évig kötelesek megőrizni a társadalombiztosítási nyilvántartás vezetésére kötelezett vállalkozások a szolgálati időről vagy a nyugellátás megállapítása során figyelembevételre kerülő keresetről, jövedelemről adatot tartalmazó munkaügyi iratokat.

Így kell megőrizni a munkaügyi iratokat Cikk

A munkaügyi iratok őrzésére nézve a jogszabályok nem tartalmaznak egyértelmű rendelkezést. Ez nem kis problémát jelent, hiszen számos cég számára visszatérő kérdés és nagy dilemmát okoz a helykapacitás, ugyanakkor a pontos szabályozás az adatvédelmi kötelezettségek betartása szempontjából is lényeges lenne.

Iratőrzés Kérdés

Mi az utolsó év, amit még tárolnunk kell a számviteli, illetve a munkaügyi iratok közül? Várjuk szíves válaszukat.

Székhelyszolgáltatás, iratőrzés helye Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelőiroda székhelyszolgáltatást nyújt egyik ügyfelének. A könyvelőiroda az iratmegőrzésre egy erre a tevékenységre szakosodott szolgáltatóval szerződést kötött és a könyvelési anyagát, iratait ott tárolja. Kérdésem, hogy a könyvelőirodánál székhelyszolgáltatást igénybe vevő cég könyvelési anyagának tárolására elegendő-e, ha csak a könyvelőirodának van szerződése az iratokat tároló céggel (a székhelyszolgáltatást igénybe vevő céggel nincs külön szerződés). A könyvelőiroda által az irattárolásra beküldött dobozok részletező jegyzékébe pontosan beírható, hogy milyen dokumentumokat tárol, tehát abból látható, hogy melyik cég dokumentumait tárolják. A fentiek ismeretében a székhelyszolgáltatást igénybe vevő cég iratőrzési helye lehet-e a székhelyszolgáltatást igénybe vevő NAV-hoz bejelentett címén, ami a székhelyszolgáltató könyvelő kft. székhelye? Előre is köszönöm a választ.

Katás vállalkozó iratanyag megőrzése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozó kereskedelmi tevékenységet folytat. Az áru eredetének igazolása érdekében a beszerzési számlákat megőrzi. Meddig szükséges vagy köteles-e megőrizni a kiadási bizonylatait? Erre is vonatkozik az ötéves elévülési idő? (Legyen kedves jogszabályi hivatkozást is írni!) Köszönöm válaszukat

könyvelési iratanyag, bizonylatok megőrzési határideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! A számviteli törvény 169. §-a változott 2012. 01.01-től. 8 évre csökkent 10 évről a megőrzési kötelezettség. Kérdésem, hogy e 8 év visszamenőleg is érvényes-e, vagy csak első ízben a hatálybalépést követően leadott beszámolókra vonatkozik? Tehát például a 2006. évi beszámoló megőrzési ideje 2017. 12. 31. vagy 2015.12.31.? Ehhez kapcsolódó másik kérdésem, hogy valamennyi alapbizonylatra (bejövő számla, bankkivonat, pénztárbizonylat stb) vonatkozik a 8 (vagy 10) éves megőrzési idő, függetlenül az Art. szerinti 5 éves elévülési időtől? Köszönettel.

Jelenléti ívek iratmegőrzési határideje Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társasági adó hatálya alá tartozó cégnek mennyi ideig kell megőrizni a munkavállalók munkaidőbeosztását, jelenléti ívét?

Iratőrzés helye Kérdés

A "Be kell-e jelentenie könyvelőjét?" című cikkel kapcsolatban lenne kérdésem, mivel a NAV válasza számomra nem egyértelmű. Egyéni vállalkozó vagyok mint könyvelő. Kb.15 társas vállalkozónak könyvelek és készítem a bérszámfejtést. Az általam könyvelt cégek esetében a tárgyévi bizonylatok és a bérszámfejtéssel kapcsolatos nyilvántartások vannak nála. Az előző évek bizonylatait zárás után visszaadom az ügyfélnek. Kérdésem: a fenti esetbe be kell jelenteni a könyvelő székhelyét mint az iratőrzés helyét? És minden könyvelt cég esetében? Tisztelettel: Pongrácz Jolán könyvelő

Be kell-e jelentenie könyvelőjét? Itt a NAV válasza Cikk

A könyvelőirodát csak abban az esetben kell bejelenteni a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz (NAV), ha iratőrzési helyként funkcionál – közölte az adóhatóság az MTI érdeklődésére.

Eredeti, hiteles másolat, pdf: hogyan őrizhetők meg az iratok? Cikk

Milyen formában kell az adózónak megőriznie, illetve részére a könyvelő cégnek átadnia a számlákat, iratokat? Olvasói kérdésre Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló válaszolt.

Iratőrzés II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdést tettem fel Önnek, melyre Ön az alábbi választ adta: http://adozona.hu/kerdesek/2016_4_25_iratorzes_mmf#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice Miután elolvastam a hivatkozott rendeletet, azt kell mondjam, hogy az Ön szerint előrevetített módon sajnos továbbra sem világos: átadhatom-e az ügyfelemnek pdf-ben (akármilyen adathordozón) az anyagot vagy sem? Itt fontos lenne számomra, ha Ön válaszában kitérne arra, hogy – megállapodhatok-e úgy az ügyfelemmel, hogy pdf-ben adom át az anyagot, viszont ő tudomásul veszi azt, hogy ellenőrzés esetén ki kell nyomtatnia azt, esetleg a pdf-ről a teljes anyagot? – pontosan milyen feltétel megléte esetén adhatom át pdf-ben az ügyfelemnek az anyagot ahhoz, hogy elfogadja tőle a NAV nyomtatás nélkül? Köszönöm a válaszát.

Iratőrzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyveléssel foglalkozó vállalkozás vagyunk, és évek óta fejtörést jelent, hogy a nagy méretű, vagyis nagy számlamennyiséggel bíró cégek részére a lezárt könyvelési anyagokat muszáj-e kinyomtatott formában átadni megőrzésre, vagy elegendő, ha a teljeskörű könyvelést felölelő iratanyagot pdf-formátumban mentjük le valamilyen tetszőleges adathordozóra? Ha a főkönyvi kartonokat, eszköznyilvántartást stb.-t ilyen módon adjuk át az ügyfélnek, azzal eleget teszünk kötelezettségeinknek, ha az ügyfél egyébként elfogadná ezt az adatátadási formát? Válaszát köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Elektromos személygépkocsi

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Brazil szolgáltatás elszámolása itthon

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink