44 találat a(z) importáfa cimkére
Felfüggesztett importáfa esetében elkésett kiviteli igazolás Kérdés
Vám, importáfa Kérdés
Importáfa Kérdés
Importáfa Kérdés
Importáfa utólagos módosítása melyik bevallásba kerüljön? Cikk
Amennyiben az importáfa határozatát utólag módosítják, akkor a változás áfahatását melyik bevallásban kell szerepeltetni? Olvasói kérdésre Gombás Otilia szakértő válaszolt.
Importáfa utólagos módosítása melyik bevallásba kerüljön? Kérdés
Láncügylet harmadik országból Kérdés
Brexit: teendők megállapodás esetére, illetve ha nem lesz egyezség Cikk
Az Egyesült Királyság 2020. január 31-én kilépett az Európai Unióból és év végével lejár az az átmenti időszak, amelyben még ugyanazok a vám- és adóügyi szabályok és eljárások alkalmazandók, mint az EU tagsága idején. Az azonban még most sem tisztázott, hogy pontosan mire számíthatnak 2021. január 1-jétől az Egyesült Királysággal üzleti kapcsolatban álló vállalatok, illetve az EU tagállamokban üzleti tevékenységet folytató brit vállalkozások. Ez a jelenleg is zajló Brexit tárgyalások kimenetelétől függ – foglalja össze a Niveus Consulting Group.
Vevői készlettel kapcsolatos állásfoglalás, tájékoztatás kérése 2021-től (angol cég) Kérdés
Bérmunka, importáfa, levonhatóság Kérdés
Nagy-Britanniában vámolva Kérdés
Kérdésem a következő: A társaság Kínából rendelt meg egy árut, amit érthetetlen okból Nagy-Britanniában vámoltak, és a vámügyintéző társaság kifizettette velünk a 20%-os importáfát. Addig nem kaptuk meg a kért terméket, amíg ezt ki nem fizettük. Hogyan lehet ezt visszaigényelni?
Importáfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk – amely kereskedelemmel foglalkozik – közösségen kívülről, harmadik országból (Kína) importált terméket, továbbértékesítési céllal. A termék Hamburgba lépett be az unióba, de Magyarországon helyezték szabad forgalomba és került vámeljárás alá. A vámhatározat alapján a vámot, áfát megfizettük. Kérdésem lenne, hogy az áfabevallásban mely sorokban kell adatokat szerepeltetni? A bevallással egyidejűleg a fizetett áfát is be kell vallani, vagy csak a levonhatót? Mely könyvelési tételek fognak hozzá kapcsolódni? Segítségét köszönöm előre, tisztelettel!
Árubehozatal Norvégiából, Svájcból Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ruházati termékek Norvégiából és Svájcból történő behozatala esetén kell-e vámkezeltetni az árukat és hogyan kell rendezni az importáfát, ha van ilyen kötelezettség? Köszönöm válaszát.
Svájcból Magyarországra behozni kívánt számítástechnikai eszközök vámolásának folyamata Kérdés
Tisztelt Szakértők! Magyarországi székhelyű kft. számítógépeket, szkennereket és nyomtatókat vásárolt svájci illetőségű eladótól még 2014-ben. A számla ki lett állítva, ki lett egyenlítve, azonban fizikailag még nem hozták be az eszközöket. 2017. november – decemberben szeretné az ügyvezető személyautóval behozni ezeket Magyarországra. A problémamentes behozatal érdekében felmerült kérdések ezzel kapcsolatban: 1. Milyen dokumentumokat kell a vámnál felmutatni, kell-e előzetesen regisztrálni valamilyen nyilvántartásban? (A cégnek van VPID száma.) 2. 2014-ben kiállított számla és annak melléklete áll rendelkezésre, melyben az eszközök tételesen gyári számmal és eladási értékkel fel vannak sorolva. Gondot fog-e okozni a határon, hogy már 2014-ben ki lettek számlázva, a számla ki is lett egyenlítve még abban az évben, de még csak most, 2017-ben hozzák be fizikailag az eszközöket? 3. Mennyi a vámtétel számítógépes munkaállomások, nyomtatók és szkennerek után? 4. A kiszámlázott érték után kell-e megfizetni a 27 százalék importáfát? 5. A vám és az importáfa megfizetése hogyan történik: a vámnál készpénzben/bankkártyával vagy utólag átutalással? 6. Mikor kell felkeresni vámudvart? 7. Van-e bármilyen előírás, kötelezettség, amit teljesítenünk kell, hogy a behozatal zökkenőmentesen megtörténhessen? Válaszukat előre is köszönöm!
Importáfa és vám könyvelése, adóbevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az importáfát és a vámot hogyan kell könyvelni és az áfabevallásba betenni? Van olyan eset is, amikor a cég maga fizette meg (van hogy csak importáfa van, van, hogy vám is), és van olyan is, hogy külső szolgáltatón keresztül, aki ráadásul meghitelezi a cégnek (például TNT vagy UPS), sőt a harmadik eset kis szolgáltató, aki csak intézi, de nem hitelezi meg a cégnek. Ezeket mikor (teljesítés áfa szempontból) és hogyan könyveljük? A TNT-t/UPS-től kapott számlákat és vámhatározatokat vámra vagy szállítóra (nemcsak a saját díját) tesszük-e? És mikor, hogyan, melyik sorokra tesszük be az áfabevallásba?