12 találat a(z) hitelszerződés cimkére

Kkv-adókedvezmény Kérdés

Devizahitelek: a tisztességtelen kikötés nem érvényteleníti szerződést, mondta ki az Európai Bíróság Cikk

Az Európai Bíróság szerint összeegyeztethetőnek tűnik az uniós joggal az a magyar jogszabály, amely megtiltja a devizában nyilvántartott kölcsönszerződés érvénytelenítését arra hivatkozva, hogy az az árfolyamrésre vonatkozó tisztességtelen kikötést tartalmaz.

NHP Hajrá: több mint 34 ezer kkv és 2220 milliárd forint az eddigi mérleg Cikk

Tavaly áprilisi elindítása óta több mint 34 ezer kkv jutott kedvező kamatozású forráshoz a Növekedési Hitelprogram Hajrá (NHP Hajrá) konstrukció keretében. A 2220 milliárd forint összegben létrejött ügyletek több mint felét a működést segítő forgóeszközhitelek tették ki, míg egyharmaduk új beruházások megvalósulását szolgálta. Az idén 8 éves Növekedési Hitelprogram 2013-as indulása óta 70 ezer vállalkozás forráshoz jutását biztosította, olvasható a Magyar Nemzeti Bank (MNB) oldalán.

A hitelmoratórium a kapcsolódó biztosításokra nem vonatkozik Cikk

Az Magyar Nemzeti Bank (MNB) állásfoglalása szerint a hitelmoratórium kizárólag a hitelekre – pl. lakáshitel, személyi kölcsön, babaváró hitel, áruhitel, hitelkártya, lízing – vonatkozik, így nem terjed ki a hitelhez kapcsolódó biztosítási szerződésekre. Ezért a hitelfedezeti biztosítások díját a hitelmoratórium alatt is tovább kell fizetni, máskülönben a biztosító felmondhatja a szerződést, olvasható a Bankmonitor.hu elemzésében.

Az adósok mintegy fele él a moratóriummal Cikk

A hitelszerződéssel rendelkező adósok 49 százaléka nem szeretne élni a moratórium lehetőségével – derül ki a Bank360.hu online felméréséből, melyet közel 1250 hitelszerződéssel rendelkező ügyfél bevonásával végeztek. Az eredményekből az is kiderül, hogy a jelzáloghitelek vagy a fogyasztási kölcsönök törlesztését tervezik-e többen a moratórium idején.

Itt az új kormányrendelet a fizetési moratórium részletszabályairól Cikk

Sem a fizetési moratórium ideje alatt, sem a fizetési moratórium lejártát követően nem lehet a tőketartozást fizetési moratórium ideje alatt nem teljesített kamat összegével megnövelni – szögezi le a Magyar Közlönyben március 24-én kihirdetett, a fizetési moratórium részletszabályairól szóló 62/2020. számú kormányrendelet, amely a 47/2020. kormányrendeletben foglaltakat pontosítja. A fizetési moratórium lejártát követően a futamidő meghosszabbodik.

Devizahitelek: ellentétesek az uniós joggal a magyar jogszabályok Cikk

Az uniós joggal ellentétesek azok a magyar jogszabályok, amelyek nem teszik lehetővé, hogy visszamenőleges hatállyal megsemmisítsék az árfolyamkockázattal kapcsolatos tisztességtelen szerződési feltételt tartalmazó devizaalapú kölcsönszerződéseket – közölte döntését az Európai Unió Bírósága csütörtökön.

MNB: esetenként hiányos az ügyfelek hitelszerződés előtti tájékoztatása Cikk

A jegybank pénzügyi fogyasztóvédelmi jelentése szerint egyes esetekben hiányos az ügyfelek tájékoztatása hitelszerződések megkötése előtt – mondta el Binder István az MNB felügyeleti szóvivője az M1 aktuális csatorna mai műsorában.

Eddig két cégvezetőt gyanúsítanak egy kétmilliárdos csalás miatt Cikk

Egy kétmilliárd forintos, hitelszerződéssel kapcsolatos csalás miatt indított nyomozást a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) feljelentésére a Budai Nyomozó Ügyészség.

Követelés fizetési határidejének meghosszabítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Követelés fizetési határidejének meghosszabbítása gazdálkodó szervezetek között hány alkalommal lehetséges, van-e valamilyen kötelezettsége bármely félnek (hitelező cég, adós cég) a határidő-hosszabbítás kapcsán? Két cég közötti hitelszerződés (kapcsolt vállalkozások) 2013. 06. 20-án köttetett 1 évre, de az összeg visszafizetése még nem történt meg (2014-ben a fizetési határidő ki lett tolva 2015. június 30-áig), sőt valószínű, hogy szükség lenne még egy év hitelezésre, tehát újabb hosszabbítás lenne szükséges. Megtehető-e, és ha igen, milyen feltételei vannak? Tisztelettel: H. Klára

Tagi hitel Kérdés

Tisztelt Cím! Tagi hitellel kapcsolatos általános jellegű kérdésem lenne. Ha egy 100 százalékban magánszemély tulajdonában álló cégbe a tag tagi hitelt tesz be, akkor 1. kell-e tagi hitel szerződést kötni? 2. kell-e, érdemes-e kamatot kikötni a szerződésben? Köszönöm!

IMF-záradék: ráfizetnénk, ha mégsem lenne ingatlanadó Cikk

Ha nem lenne vagyonadó, megszegnénk az IMF-fel és az EU-val kötött húszmilliárd eurós mentőcsomag-szerződést. A szerződés májusi módosításában benne van a vagyonadó bevezetése - tudta meg az Index. Így a parlament legfeljebb kisebb átrendezést hajthat végre.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Ázsiós tőkeemelés

Pölöskei Pálné

adószakértő

Menedzserszűrés

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Kkv-kedvezmény és kivabelépés

Dr. Császár Zoltán

adótanácsadó, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink