37 találat a(z) házaspár cimkére

Családi kedvezmény közös érvényesítése eltérő lakcím esetén Kérdés

Egy házaspár 10 éve házas, van két közös gyerekük, a férj lakásában laknak, de a feleség ugyanabban a kerületben, viszont a szülei lakcímére van még mindig bejelentve. Életvitelszerűen és ténylegesen együtt élnek. A gyerekek után mindketten, illetve megosztva érvényesíthetik-e a családi kedvezményt? Várom szíves válaszukat.

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő, hogy kapcsolt vállalkozásnak minősül-e a következő eset: "A" Kft.-ben egy testvérpár 50-50 százalékban tulajdonos, és egyikük az ügyvezető is. Szüleiknek van egy bt.-jük, 50-50 százalékos (édesapa-édesanya) tulajdoni arányban, az édesapa az ügyvezető. A bt. a kft.-től bérel irodahelyiséget. Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Bánka József

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

A kft.-tulajdonos 100 százalékos tulajdonjoggal rendelkezik (egyszemélyes a kft.). Ez a kft.-tulajdonos egy bt. kültagja, ahol a férje a beltag, mindketten 50-50 százalékos tulajdonjoggal. A férj kölcsönt ad a kft. részére. Létrejön a kapcsolt vállalkozás?

Bt. bel- és kültagjának járulékfizetési kötelezettsége többes jogviszony esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy házaspár szeretne közös vállalkozást alapítani, a választott társasági forma a bt. lenne. A leendő bt.-beltag jelenleg nem rendelkezik heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal (részmunkaidőben dolgozik). A leendő kültag pedig rendelkezik 8 órás főállással, mellette pedig másodállásban egyéni vállalkozó. A bt. megalakulását követően a beltag részéről nem történne személyes közreműködés, a vállalkozás tevékenységét a kültag bonyolítaná. Ebben az esetben hogyan alakul az adó- és járulékfizetési kötelezettség? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Ingatlan-bérbeadás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ingatlan-bérbeadás esetén olyan kérdés merült fel, hogy amennyiben házaspárok esetében egy ingatlan 100 százalékban a feleség nevén van, és azt kiadni szeretné, történhet-e a férj nevére a számla kiállítása...az adók megfizetése a szja, eho is a férj nevében történne.

Így adhatják ki házaspárok a közös lakásukat Cikk

Hogyan adhatják ki házaspárok a közös tulajdonukban lévő lakást – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.

Házasfelek közos vagyonú ingatlan bérbeadása 2015. februári kérdés Kérdés

Tisztelt Szakértő 1.) Több éve 1 millió forint a határ az ingatlan-bérbeadásnál magánszemélyeknél eho megfizetése nélkül, 16 százalék szja megfizetése mellett. KÉRDÉSEM: 2015-ben is 1 millió forint a határ? 2./ Egy házaspár közös vagyonként birtokol 1 lakást + 2 garázst. Magánemberként, lakáskiadásra kiváltott (a házastársak magánszemélyként külön-külön adószámmal, ingatlanbérbeadásra rendelkeznek)1 ingatlant ki lehet-e adni személyenként (férj, feleség), külön 1-1 millió forintos összegért 50-50 százalékos arányú számlázással? Példa: 1 lakás bérbeadása egy kft. részére: 50 000 forint/hó, amit a feleség számlázna (a férj ugyanígy 50 000 forint/hó összeget számlázna le). Fontos: a tulajdoni lapon a lakás külön néven szerepel. Az ingatlannyilvántartásban a férj nevén lévő 2 garázst csak a férj adhatja ki? Vagy a garázsokból egyet a feleség és egy garázst a férj adhat bérbe? (A házastársak 16 éve élnek együtt.) A házaspárnak jelenlegi KÖZÖS VAGYONUK a nevezett ingatlanok! Köszönettel várom válaszát.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő faértékesítés

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitelhez kapcsolodó kamattámogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink