50 találat a(z) gyesről visszatérő cimkére
Munka kisgyermekkel Kérdés
Gyed/gyes folyósítása mellett szülési/fizetés nélküli szabadságon lévő munkavállaló bejelentette munkába állási szándékát. A munkavállaló esetleges betegsége esetén a betegszabadság/táppénz folyósítására milyen szabályok vonatkoznak, ha a gyes/gyed folyósítására is igényt tart a munkavállaló?
Szabadságelszámolás gyesről visszatérés után Kérdés
Tisztelt Szakértők! 2013 januárjában született az első, 2014. júliusában a második gyermekem, a kettő között nem mentem vissza dolgozni. A gyes lejártával jelentkeztem a munkaadómnál, aki mindösszesen 29 nap szabadságot ítélt meg (álláspontja szerint csak egy gyermekre jár). A törvényben ilyen kitételt nem találtam, szerintem mindkét gyermekemre figyelembe kell venni a szabadságot. Ilyen jellegű hivatalos állásfoglalásért/szabadság kiszámításért hová fordulhatnék, hogy a munkáltatóm a ténylegesen járó szabadságot vegye figyelembe? Előre is köszönöm válaszukat.
Szabadság gyes után Kérdés
Tisztelt Szakértő! A gyesről visszatérő anyuka kiveszi az elmaradt, mondjuk 30 nap szabadságát, majd az utolsó napon megszünteti a munkaviszonyát. Kérdésem, hogy a szabadság letöltésének idejére további időarányos szabadság is jár, mivel kitolódik a munkaviszonya? Válaszát előre is köszönöm!
Munkáltatói kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét abban, hogy a munkáltató meddig érvényesítheti a gyed, illetve gyes mellett munkát vállaló alkalmazott után a szochokedvezményt? A munkavállaló rendelkezik az alábbi igazolásokkal gyes: 2015.12.02-2016.09.10., gyed: 2016.09.11-2017.12.01. 2015. év 12. hónapjában és 2016. évben a bruttó 100 ezer forint után a 27% szochokedvezmény érvényesítése megtörtént, 2017-ben folytatódott. Az első kettő számítása 2015.12. hó – 2017. 11. hó, majd a harmadik év 2017. 12. hó – 2018. 11. hó? Köszönöm a segítséget.
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Alábbi kérdésben kérném állásfoglalását. Egy cég alkalmazottja, akinek három kiskorú gyermeke van gyedről/gyesről tért vissza. 2013.04.27-től 2013.12.31-ig figyelembe vettük a szochokedvezményét, 2014.01.01-től 2016.09.18-ig szintén gyedben/gyesben részesült. 2016.09.19-től dolgozik. Kérdés, hogy 2016.09.19-től lehet-e rá szochokedvezményt érvényesíteni, mivel három kiskorú gyermeke van? Tisztelettel: T.Mária
Így kell a távolléti díjat kiszámolni kismama esetén Cikk
Tapasztalatok szerint sok munkáltatónak jelent problémát, hogyan kell kiszámolni a teljes munkaidős foglalkoztatás keretében felgyülemlett szabadságot a szülés után részmunkaidőbe visszatérő kismamák esetében, illetve, ha nem foglalkoztatják őket tovább, akkor milyen szabályok vonatkoznak a munkavégzés alóli mentesítésre, a végkielégítésre, a szabadság megváltására.
Gyesről visszatérő dolgozó bejelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyesről (gyedről) visszatérő dolgozót be kell jelenteni a NAV felé (1041-es nyomtatvány)? Szükséges-e írásban jelezni a munkavállalótnál a visszatérési szándékát?
Gyes alatt megszűnő jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! A napokban volt egy cikk az oldalon a gyesről visszatérő kismamák fizetésemeléséről. Azt szeretném megtudni, hogy olyan esetben, amikor a munkáltató nem tudja "visszavenni" a munkavállalót (mert az állást betöltötték, más munkakört felajánlani pedig nem tud), akkor a végkielégítés és a szabadságmegváltás kiszámításakor az érvényben lévő bért kell figyelembe venni, vagy ebben az esetben is emelni szükséges a többi munkavállaló szintjére? (A munkavállaló egy napra sem állna újból munkába). Köszönöm.
Kell-e emelni a gyesről visszatérő kismama fizetését? Cikk
Ha valaki gyesen van, és vissza akar menni dolgozni, akkor kell neki fizetésemelést adni? – kérdezte olvasónk. dr. Hajdu-Dudás Mária, munkajogász szakértőnk válaszolt.
Gyesről visszatérő szabadságának kiszámítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni az alábbi kérdésben. Van egy munkavállalónk, aki 2013.07.13-ával ment el szülni, ebben az évben még fennmaradt 12 nap szabadsága. 2014.06.28-ától ment gyedre. Gyesről jön vissza 2016.07.13-ával. A szabadságok letöltése után a jogviszonyát szeretné megszüntetni. Az alábbiakban kérem, legyenek szívesek kiszámolni, mennyi szabadságot kell kiadni a munkaviszony megszűnéséig. Válaszukat előre is köszönjük! Üdvözlettel: Bereczki Judit e-mail: bereczkijuditedina@gmail.com
Kényszertörlés alatti cégbe gyesről visszatérő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretném kérni szakértői tanácsát. Adott egy kft, amely már több mint 1 éve kényszertörlés alatt van. Lassan 2 éve nem folyik munka a cégben, s árbevétele, vagyona sincs. De: még a termelő időszakban tgyásra ment egy dolgozó, akinek most augusztus közepén lejár a gyes. A cég visszavenni nem tudja, hiszen már nem működik, nincs sem irodája, sem eszközei, sem munkája. Hogyan lehet ilyenkor kiléptetni a dolgozót, illetve hogyan lehet szabályosan eljárni? A cég nem tudja őt tovább állományban tartani, de a törvényesen járó összegyűlt szabadságokra sincs keret. Erről lemondhat egy nyilatkozatban a dolgozó? Vagy számfejteni kell neki aztán majd, ha felszámolásra kerül a cég, akkor a felszámoló kifizeti a kapott keretből a dolgozót? Milyen lehetősége van a munkáltatónak és milyen a "volt" dolgozónak? Köszönöm szépen a segítségét és a tájékoztatását!
Szochokedvezmény beteg gyermek esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy munkavállaló a tartósan beteg gyermeke után gyest kap a gyermek 10 éves koráig, akkor munkáltatóváltás esetén hogyan lehet a szochokedvezményt érvényesíteni? Például a munkavállaló munkába áll 2016. 01. 01-én "A" munkáltatónál, és igazolás alapján ott érvényesítik a szochokedvezményt (elvileg 3 évig). Ez a jogviszonya megszűnik 2017. 12. 31-én. Majd 2018. 01. 01-én munkaviszonyt létesít "B" munkáltatóval, ahol ismét lead egy friss igazolást a gyesről, így ez a munkáltató is érvényesíti a kedvezményt (elvileg ő is 3 évig), aztán ez a jogviszonya is megszűnik 2018. 08. 31-én. Ezután ismét új munkaviszonyt létesít 2018. 09. 01-én "C" munkáltatóval, és friss igazolás alapján ez a munkáltató is szeretné érvényesíteni a szochokedvezményt a munkavállaló után. Folytathatnám a sort, a kérdés csupán az, hogy lehetséges a fenti példa? A munkáltatóknak nem kell vizsgálniuk a korábbi munkáltatóknál igénybe vett időszakokat anyasági ellátások esetén, ugye? Válaszát előre is köszönöm.
Szochokedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy, ha egy kismamának van egy munkahelye, és most létesített egy másikat is mellé, napi 4 órában, akkor a gyesről visszatérők szochokedvezményét mindkét cégnél figyelembe lehet venni? Válaszát előre is köszönöm!
Szochokedvezmény Start Bónusz után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megtudni, hogy az alábbi esetben lehetett-e szochokedvezményt igénybe venni? Dolgozó 2012. 04. 12. óta gyesben részesül második gyermeke után (jelenleg is). Elhelyezkedett 2012. 05. 14-én 4 órás munkaviszonyban Start Bónusz kártyával (érvényessége 2013. 05. 10-ig tartott). Ezt követően megillette volna a munkáltatót 2013. 05. 11-től a szochokedvezmény 3 évig? Szíves válaszát előre is köszönöm!
Szochokedvezmény: ezt is tudni kell gyesről visszatérőknek, doktoroknak Cikk
Gyes alatt foglalkoztatott munkavállaló után is jár-e az első két évben a 27 százalékos, a harmadik évben pedig a 14,5 százalékos szochokedvezmény? Tudományos doktori fokozattal rendelkező orvos vállalkozó élhet-e a kutatók foglalkoztatása esetén járó szociálishozzájárulásiadó-kedvezménnyel? – kérdezték olvasóink. dr. Radics Zsuzsanna, társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.