37 találat a(z) gyűjtőszámla cimkére
Teljesítés ideje
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni a következő témában: 1. Konszignációs raktárba szállítja az eladó a termékeit, hetente megnézi a felhasználást, és ezt számlázza le körülbelül 30 napos fizetési határidővel. Jelenleg nem rendelkezik olyan szerződéssel az ügyfél, amely időszakos elszámolást tartalmaz, szimpla értékesitési szerződése van, és az elszámolás során is csak egy összesen adatot kap termékenként. Ilyen esetben állíthat-e ki az eladó gyűjtőszámlát, illetve lehet-e időszakos elszámolásnak minősíteni? 2. Amennyiben szerződésben rögzítik, hogy hetente számolnak el, és ezen időpont után egyeztetve a fogyást, állítja ki az eladó a számlát, akkor azon áfa szempontjából a teljesítés a fizetési határidő lesz? Ez akkor is lehet, ha nincs napi fogyásról megadott információ? 3. Ha a napi fogyásról hitelesített bizonylatot kap az ügyfél, és az alapján állítja ki hetente a számlát – ezt szerződésben is rögzítik –, akkor gyűjtőszámlának vagy időszakos elszámolásnak lehet tekinteni, és 60 napon belüli fizetési határidő esetén áfa szempontjából teljesítési időpontnak a fizetési határidőt kell alapul venni? Segitségüket köszönöm!
Gyűjtőszámla
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk parkolót üzemeltet. Belépéskor online pénztárgép nyugtát kap a partner, pénztárgépünk számlaadásra nem alkalmas. A parkoló bevételeket naponta a pénztárunkba egy összegben bevételezzük. Többen jelezték, hogy a havi 15-20 darab parkolási alkalomról összesítetten gyűjtőszámlát szeretnének. Kérdésünk az, hogy pénztárgép által kiadott nyugtákat összegyűjtve, kiállíthatjuk-e a gyűjtőszámlákat?
Számlázás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Előre kevert beton gyártásával, fuvarozásával foglalkozó társaság a vevővel szóban állapodott meg, az időjárás függvényében naponta, kétnaponta telefonon rendelik meg a betont kiszállítással. Írásbeli megállapodás hiányában (se gyűjtőszámláról, se folyamatos teljesítésről nincs megállapodás) számlázhatunk-e hetente összevontan, szállítólevelek alapján?
Fuvardíjak összevont számlázása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk fuvarozással foglalkozik. Jelenleg egy megrendelővel áll üzleti kapcsolatban. Állandó szerződésük nincs egymás között, szükség esetén szóban vagy e-mailen történik a megállapodás a fuvarozás feltételeiről. A teljesített fuvarozások száma egy hónapban általában 6-7 darab. Társaságunk a fuvarozásról egy hónapban egyszer állít ki számlát. A számlán soronként feltünteti a fuvarlevelek sorszámát és a fuvar teljesítési időpontját, a számla fejrészében a teljesítés időpontjához az adott hónap utolsó napját, a számla keltéhez a számla kiállításának napját írja, 8 napos fizetési határidővel. Kérdésem, hogy társaságunk helyesen jár-e el a fenti esetben? Vagy a havi számlázáshoz szükség lenne a két társaság között írásbeli szerződésre, amiben megállapodnak a gyűjtőszámlázásban? És amíg nincs szerződés, szükséges fuvarozásonként a számlát kiállítani a fuvarozás teljesítése után? Válaszukat előre is köszönöm!
Áfa és cashflow: így befolyásolhatja jogszerűen az áfafizetés időpontját
Cikk
Előfordul, hogy nincs a cégének annyi pénze, hogy befizesse az áfát? Az alábbiakban bemutatunk néhány megoldási lehetőséget, amelyek révén a hatályos jogszabályi keretek között sakkozhat az áfafizetés időpontjával.
Ezt kell tudni a gyűjtőszámláról
Cikk
Hogyan kell könyvelni a gyűjtőszámla alapján? Az Adózóna olvasójának kérdésére Sinka Júlia szakértőnk válaszolt.
Gyűjtőszámla könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél először kerül sor gyűjtőszámla kiállítására a felek megállapodása alapján. Fuvardíjat számláz bruttó 1 millió 500 ezer forint értékben, a tényleges teljesítési időpontok 2013.12. haviak. A számlán a teljesítési időpont megegyezik a fizetési határidővel: 2014.01.15. Kérném segítségüket a helyes elszámolás módjára, melyik időpontban kell elszámolni az áfát és a bevételt, ha lehetséges szíveskedjenek megadni az erre vonatkozó kontir tételeket. Köszönöm válaszukat.