10696 találat a(z) gazdaság-rss cimkére
Tagok kockázati életbiztosítása Kérdés
Maradványérték nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés
Csekély összegű támogatás Kérdés
Az igazgatóság elnöke Kérdés
Áruminta átadása Kérdés
Iparűzési adó alá bejelentkezés Kérdés
Nők 40 Kérdés
Építményjog Kérdés
Vasárnap, ünnepnap munkavégzés Kérdés
Vendégmunkások Magyarországon: továbbra is leginkább Ukrajnából és a Fülöp-szigetekről toboroznak Cikk
A külföldi munkavállalók magyarországi foglalkoztatására vonatkozó rendeletén karácsonykor módosított a kormány. „A munkaerő-kölcsönző cégek körében, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségével (VOSZ) közösen végzett kutatásunk alapján a minősített munkaerő-kölcsönző cégek mintegy fele érzi úgy, hogy a törvénymódosítás elbizonytalanította a munkáltatókat. Egyelőre a munkaerő-kölcsönző cégek többsége is úgy véli, hogy nehezebb a munkaerő-tervezés a jelenlegi szabályozási környezetben” – közölte Mihályi Magdolna, a Jobtain HR Szolgáltató ügyvezetője, illetve a VOSZ Minősített HR Szolgáltatók Szekciójának elnöke.
Elindult az 5 százalékos önkéntes kamatplafon: nehéz olyan ajánlatot találni, amely elérhető földi halandó számára is Cikk
Elindult az 5 százalékos önkéntes kamatplafon, számos bank csatlakozott a kezdeményezéshez. A rossz hír, hogy az kedvező kamatért cserébe jellemzően igen szigorú feltételeket kell teljesíteni, a rostán pedig várhatóan az érdeklődők többsége fennakad. Van azonban két ajánlat, ahol a jutányos kamat vállalható feltételekkel párosul, olvasható a Bankmonitor.hu oldalán.
Globális katonai kiadások: a tavalyi a legnagyobb mértékű emelkedés a hidegháború vége óta Cikk
Újabb rekordot döntött tavaly a globális katonai kiadások mértéke, és az emelkedő trend már sorozatban tizedik éve tart – tájékoztatott a Stockholmi Nemzetközi Békekutató Intézet (SIPRI) hétfőn.
Adóügyei intézésénél felejtse el a megszokásokat! Ezekre a módosításokra is figyeljen! Cikk
Az adóügyekben jártas „régi motoros” szakértőknek nem érdemes rutinból dolgozniuk, mert a minap számos esetben módosultak azok az előírások, amelyek meghatározzák, hogy milyen hivatalok intézik ügyeiket.
Áprilisban enyhén nőtt a GKI konjunktúraindexe Cikk
A GKI Gazdaságkutató Zrt. – az EU támogatásával végzett – felmérése szerint áprilisban a fogyasztók és az üzleti világ kilátásai is javultak kissé márciushoz képest. A cégek foglalkoztatási hajlandósága nem változott az előző felméréshez képest, az értékesítési árak várható alakulására vonatkozó összesített várakozás viszont lényegesen csökkent. Emellett romlott a gazdálkodási környezet kiszámíthatóságának megítélése, olvasható a GKI Gazdaságkutató Zrt. honlapján megjelent elemzésben.