9 találat a(z) formaruha cimkére
Vagyonvédelmi munkaruha elszámolhatósága Kérdés
Formaruha dolgozóknak Kérdés
Munkaruha, védőruha, ruházati költségtérítés: mikor adómentes? Cikk
A munka törvénykönyve a munkavégzés során felmerülő költségek megtérítését kötelezően írja elő a munkavállalók számára, továbbá a munkavédelemről szóló törvény szerint a munkáltató köteles biztosítani minden olyan ruházatot, amelyet a munkavállaló azért visel, hogy az egészséget nem veszélyeztető mértékűre csökkentse a munkavégzésből, a munkafolyamatból, illetve a technológiából eredő kockázatokat.
Formaruha juttatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Lehetséges a munkavállalóknak úgy ruhát adni munkába járáshoz, hogy az a társaság tulajdonában marad, a munkavállaló csak használatba kapja (a társaság könyveiben szerepelne készletként, és egy év alatt használódnak el)? Ezek mindannapi használatra alkalmas ruhák (akár logóval, akár a társaság logója nélkül) lennének, és nem törvényben megfogalmazott adómentes ruhának minősülnek. Ennek milyen adóterhe lenne? Köszönöm.
Formaruha juttatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A segítségét szeretném kérni. Erdészeti Zrt. vasúti dolgozók számára (mozdonyvezető, fékes, forgalmi szolgálattevő) céges logóval ellátott ruhát biztosít 2 év kihordási idővel, ami, mivel állami erdei vasútnak nincs rendszeresített egyenruha, formaruhának minősül. A 2005. évi CLXXXIII. törvény a vasúti közlekedésről azt mondja, hogy a közforgalmú vasúti társaságnak a munkavállalója formaruha viselésére kötelezhető. A törvény alapján közforgalmú vasúti társaság olyan országos, térségi, elővárosi vagy helyi működési engedéllyel rendelkező vállalkozó vasúti társaság, amelynek szolgáltatásait – közzétett feltételek alkalmazásával, díj ellenében – bárki igénybe veheti. Mi országos hálózathoz nem csatlakozunk, erdei és turistavasút van nálunk. A tevékenységünk korábban engedélyhez kötött volt, jelenleg a törvénymódosítás miatt bejelentésköteles. A vasút Lenti-Csömödér-Páka-Bázakerettye-Kistolmács vonalon jár, a MÁV menetrendjébe szereplünk. Normál nyomtávtól eltérő vasúti társaságok közé tartozunk. A vasúti dolgozók nem minősülnek erdészeti szakszemélyzetnek. Olyan kérdésem lenne, hogy az szja-törvény 1. sz. melléklet 9.2 pontja alapján adómentesen adhatjuk e a formaruhát ezen dolgozók számára, vagy mint meghatározott juttatás után adófizetési kötelezettség áll fent a cégnek? A bejövő számla áfája levonható e?
Munkaruha Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vagyonvédelmi vállalkozás saját munkavállalói részére kizárólag a szolgálati beosztás időtartamára a vagyonvédelmi törvényben meghatározott formaruhát biztosít munkavállalói részére, melyet ebben az időszakban kötelező hordani. A szolgálat kezdetén a vagyonőr a ruhát felveszi, majd a szolgálat végén visszateszi az öltözőszekrényébe. Magáncélra a ruhákat nem használják. Milyen módon kell ezeket dokumentálnia a vállalkozásnak, és felmerül-e bármiféle adófizetési kötelezettség a formaruha biztosítás miatt vagy adómentes az ügylet? Köszönöm válaszukat!
Csak így adható adómentesen formaruha a dolgozóknak Cikk
Formaruha és kiegészítők viselését várja el a cég egy rendezvényen a dolgozóitól; kell-e utána adózni, mint természetbeni juttatás után, vagy adómentes is lehet? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné, okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.
Kiállításon formaruha Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kereskedő cég részt veszt egy kiállításon, ahol előírja a dolgozóknak a formaruha viselését a cipőtől kezdve a nyakláncig, az egységes megjelenés miatt. A kérdésem az lenne, hogy ha a formaruhát megveszi a cég a dolgozóknak, akkor azt le kell-e adózni, mint természetbeni juttatást? Vagy lehet-e olyan ügyvezetői utasítást adni, ami előírja a cégérdekű használatot, és ez esetben mentesül a cég ezen tételek adózása alól? Köszönöm, Jancsó Katalin
Formaruha szja-vonzata Kérdés
Mobilszolgáltató dealereként, előfizetéseket, készülékeket forgalmazunk, illetve ügyfélszolgálati tevékenységet látunk el. A mobilszolgáltató kötelezően előírja, hogy az üzletekben formaruhát kötelező viselni, azokat ő szerzi be és ő számlázza felénk tovább. A továbbszámlázott érték a tényleges beszerzési ár 40 %-a, de maximum egy fix összeg. Ebben az esetben milyen juttatásnak minősül a formaruha, kell-e utána személyi jövedelemadót fizetni?