450 találat a(z) forint cimkére
Tovább gyengült a forint
Cikk
Tovább gyengült a forint a főbb devizákhoz képest a nemzetközi bankközi devizapiacon péntek reggel.
Összeroppant a forint, ismét 360 fölött az euró árfolyama
Cikk
Történelmi mélypontra gyengült a forint az euróhoz képest ma délután a nemzetközi bankközi devizapiacon.
Történelmi mélyponton a forint
Cikk
Történelmi mélypontra süllyedt az euróval és a dollárral szemben a forint árfolyama. Csütörtökön napközben a nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 360 forint, egy amerikai dollárért pedig csaknem 332 forintot kellett adni – olvasható a penzcentrum.hu portálon.
Forintgyengülés: történelmi mélyponton az árfolyam!
Cikk
Háromnegyed 11-kor 348,77-ig gyengült a forint az euróval szemben, ilyen alacsonyan még nem jegyezték a forintot. A forint ezután erősödni kezdett és 11.30 órakor 347,53 forinton jegyezték az eurót.
Óriási árfolyamzuhanás! 348 forinton is járt ma az euró
Cikk
Napok óta az eddigi történelmi mélypont körül billegett a forint az euróval szemben, ma pedig arra a hírre ütöttek rajta nagyot 342-ről 348-ig, hogy az MNB az összes vállalati hitelnél év végéig törlesztési moratóriumot kezdeményezett – írja a Portfolio.hu.
Tovább gyengült a forint
Cikk
Tovább gyengült és az előző este elért történelmi mélypontja körül alakult a forint csütörtökön reggel a bankközi devizapiacon.
Csökkent a termék-külkereskedelmi többlet
Cikk
2019 júliusában a kivitel volumene 8,1, a behozatalé 9,6 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. Az aktívum 204 millió euró volt, 53 millió euróval kevesebb a 2018. júliusinál. Naptárhatással kiigazítva a kivitel volumene 3,7, a behozatalé 7,2 százalékkal emelkedett. 2019. január–júliusban a termék-külkereskedelmi mérleg többlete 3,3 milliárd eurót tett ki, 1,1 milliárd euróval kevesebbet, mint egy évvel korábban, közölte a KSH.
Gyengült a forint
Cikk
Gyengült a forint a főbb devizákhoz képest a nemzetközi bankközi piacon péntek reggel.
330 forint felett kezdett az euró
Cikk
Felfelé korrigált csütörtök reggelre a forint az euróval szemben a szerdai idei mélypontjához képest.
Árfolyamveszteség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék segítséget kérni, az alábbiban: Magyar kft. szlovák cég felé kiállított egy számlát 2018.08.31-én, összege 110 245 ft, és a vevő kérte hogy a forint összeg mellé az EURO összegét is tüntesse fel (338,3 EURO). A bankba megérkezett összeg 2018.10.26-án 109 186 ft, a különbözet 1059 ft. A különbözet árfolyamvesztesége 876 ft? (A kft. nem választotta az MNB árfolyamát, számvitel politikájában a választott bank árfolyam szerepel.) Köszönöm.
Előlegszámla forintban vagy devizában
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a véleményét kikérni a következőben: Adott szálláshelyszolgáltató HUF-os bankszámlájára beérkezik 58 691 Ft, megjegyzésben látható, hogy ez 180 EUR. Miről kell kiállítania az előlegszámlát a társaságnak, 180 EUR-ról, és ezt MNB árfolyamon átváltani, vagy pedig a beérkezett 58 691 Ft-ról? Válaszát előre is köszönöm!
Forintos számla devizában kiegyenlítve
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A parterünk a forintban kiállított számlánkat emberi hiba miatt az eurós bankszámlánkra utalta át, így nálam keletkezett egy árfolyamveszteség. Ő azzal érvel, hogy mivel mindkét bankszámlaszám fel volt tüntetve a számlán, így bármelyikre utalhat, és ő forintot utalt, az én problémám, hogy ezt milyen árfolyamon könyvelte a bankom. Tényleg el kell fogadnom a veszteséget vagy van valamilyen jogcímem, hogy ezt az összeget követeljem tőle?
Valuta kezelése pénztárgépes értékesítésnél
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás trafikot üzemeltet, melynek jellemzői, hogy (1) vannak 0%-os és 27%-os áfakulcs alá tartozó termékértékesítések, (2) a forgalom egy része készpénzben, egy része bankkártyán bonyolódik, és (3) a termékek ellenértékének egy részét forintban, egy részét euróban egyenlítik ki. A vállalkozás minden pénztárnyitáskor rögzíti az általa aznap használt forint/euró elszámoló árfolyamot, amely jellemzően kevesebb, mint az MNB-árfolyam, vagy a választott pénzintézet valutavételi árfolyama. A pénztáros az értékesítési folyamat végén kiválasztja a valutanemet, azaz euróban történő kiegyenlítéskor a forintérték átszámítódik a vállalkozás által alkalmazott árfolyamon. A pénztárgépszalagon látszódik az összes forgalom forintban kifejezve, majd ezt alábontjuk forint készpénzre, euró készpénzre (valutaösszegre és a választott árfolyam), illetve a banki terminálon keresztül megfizetett ellenértékre. A pénztárzárás egy másik részén látszódik az összes forgalom forintban kifejezve, majd ez alábontásra kerül 0%-os és 27%-os kulcs alá tartozó termékértékesítésre. Kérdéseim a következők: 1. Szabályos-e az a könyvelési eljárás, hogy első lépésben az összes ellenérték megjelenik a forintpénztárban, majd a valutában befolyt ellenértéket átvezetem az európénztárba? 2. Alkalmazhat-e a trafik általa választott elszámoló árfolyamot, vagy az értékesítésnél az áfatörvény szerinti MNB-, EKB- vagy devizaeladási árfolyamok valamelyikét kell alkalmazni?
Jövedelem euróban?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiegészítő tevékenységet végző magyarországi társas vállalkozó vehet-e fel jövedelmet euróban kifizetve? Egyszemélyes kft. nyugdijas tulajdonosa állhat-e munkaviszonyban a saját kft.-jében? Köszönöm: Pánti Etelka
Német számla
Kérdés
Tisztelt adószakértő! Egy társaság ügyvezetője eldöntötte, hogy interneten Németországból rendeli meg a hegesztőgépet, amely a magyarországi árnak a fele árából megszerezhető A vételár magyar forinttal lett kifizetve. A németül kiállított számlán fel van tüntetve a magyar forint összege és az átváltott euró is. Az összeg 178 880 forint, az 554,20 euró a számlán feltüntetve 19 százalék áfa 88,49 euró. A kérdésem a számlával kapcsolatban: hogyan számolhatom el, illetve a könyvelés menetét, az áfa elszámolását valójában a teljes könyvviteli, pénzügyi elszámolására kérek tanácsot. Üdv: Katalin