33 találat a(z) fizetett ünnep cimkére
Fizetett ünnep elszámolása időkeretben Kérdés
Fizetett ünnep Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni, az alábbi kérdésekben: - dolgozó órabéres, 5/2-es munkarendben hétfőtől péntekig dolgozik. Kell-e távolléti díjat fizetni az ünnepnapokra? Például áprilisban húsvét péntek, vasárnap, hétfő is ünnepnap. Ha ledolgozza az általános munkarend szerinti órakeretet. - dolgozó órabéres, folyamatos munkarendben dolgozik (4 műszakos). Kell-e távolléti díjat fizetni az ünnepnapokra? Ha ő is ledolgozza az általános munkarend szerinti órakeretet? Előre is nagyon köszönöm segítségüket.
Folyamatos munkavégzés esetén fizetett ünnep elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A bérelszámolást végzem egy folyamatosan üzemelő benzinkút részére. Az lenne a kérdésem, hogy március 15-ére, mivel idén vasárnapra esett, kell-e a ledolgozott órán felül plusz 8 órát elszámolni fizetett ünnep címén, és ha ezzel a 8 óra fizetett ünneppel az összes óra meghaladja a 176 órát (mivel 22 munkanap van márciusban), akkor arra kell-e túlórát fizetni? Például 174 órát dolgozott a dolgozó, 03.15-ére elszámolom neki a 8 óra fizetett ünnepet, az 182 óra, tehát el kell-e számolni a dolgozónak 6 óra túlórát? Mennyi abban az esettben a fizetett ünnep időtartama, ha a dolgozó 03.15-én 12 órát dolgozott 12 vagy 8 órát kell pluszba számfejteni neki? Válaszukat előre is köszönöm. Üdvözlettel: Rajnicsné Andrea
Fizetett ünnep elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a munkaidőkeretben dolgozó óra- és teljesítménybérben dolgozók munkaszüneti napon történő munkavégzése esetében fizetendő távolléti díj fizetéséről szól. Ellentétes vélemények ütköznek. A munkaidőkeret megállapításakor a munkáltató az általános munkarend szerinti munkanapszámot osztja szét a keretben úgy, hogy ebből a munkanapszámból levonja az általános munkarend szerinti munkanapokra eső munkaszüneti napokat. Ennyit dolgozna hétfőtől péntekig az általános munkarendben dolgozó munkavállaló, a munkaidőkeretben dolgozó sem dolgozhat többet. A munkaidőkeret alkalmazásánál tehát nem éri kár a munkavállalót a munkaszüneti nap miatt, hiszen az már a keret felállításakor figyelembe lett véve, ezért részére távolléti díj fizetésre nem kerül sor! A hétfőtől–péntekig munkát végző, általános munkaidőben foglalkoztatottak esetében fizetünk távolléti díjat, a munkaidő keretben foglalkoztatottak esetén pedig nem. Tehát a munkaidőkeretben dolgozó óra- és teljesítménybérben dolgozók esetében, amikor a munkaszüneti napon nem történik munkavégzés, semmilyen díjazás nem fizetendő, még távolléti díj sem! Kérdésem a fentiek alapján, hogy munkaidőkeret esetén, folyamatos munkarendben is kell-e távolléti díjat fizetni, függetlenül attól, hogy keresetveszteség nem éri, és végez munkát vagy nem? . Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat.
Semmelweis-napon munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egészségügyi központot üzemeltet. A ház nyitvatartása hétfő-péntek 08-20, a recepciósok és az asszisztensek munkaidőkeretben, a takarítók általános munkarend szerint vannak foglalkoztatva. Érdeklődnék, hogy ha a ház Semmelweis-napon nyitva tart, milyen bér illeti meg a dolgozókat erre a napra? Jól gondolom-e, hogy minden házban dolgozóra (minden munkörben) vonatkozik a fizetett ünnepen foglalkoztatás ezen a napon? Az tiszta, hogy rendes munkaidőben nem rendelhető el munkavégzés, de rendkívüli munkaidőben elrendelhető? Ha igen, milyen bérezés jár erre a napra a dolgozónak? Jól gondolom-e, hogy fizetett ünnepre tekintettel 100 százalék pótlék, plusz a rendkívüli munkaórákra túlóraalap, plusz 100 százalék túlórapótlék jár? Előre is köszönöm a válaszát.
Munkaszüneti nap kifizetése kilépéskor Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2018. 08. 26-ai dátummal kilép cégünktől. A munkavállaló 25 év alatti, pályakezdő, részmunkaidőben dolgozik, napi 4,8 órát, azaz heti 24 órát. Az augusztusi hónapban, tehát ledolgozott 16 napot, é kivett 1 nap szabadságot, illetve 4 nap szabadságmegváltása van, amit természetesen kifizetünk neki. Összesen 21 napot bérszámfejt a program, miközben – véleményem szerint – a fizetett ünnepnap (2018. 08. 20.) nincs feltüntetve, elvileg azért hívják fizetett ünnepnapnak, mert kifizetésre kerül az a nap is, azaz összesen nem 22 napot kellett volna figyelembe venni a kifizetéskor? (16 ledolgozott plusz 1 kivett szabadság, 4 nap szabadságmegváltás, és még egy fizetett ünnepnap). Azonban a bérprogram nem veszi figyelembe. Ez miért lehet? Szabályozást erre nem igazán találtam, ezért is gondoltam gyorsabbnak, ha rögtön Önöknek írok. Köszönettel: Csilla
Fizetett ünnepen való munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő ügyben szeretnék állásfoglalást kérni: Egy órabéres dolgozó műszakja 2017. október 23-án 17:50-től 5:50-ig tartott volna, de a fizetett ünnep miatt nem kellett munkát végezzen. A munkáltató az eredeti beosztástól eltérve behívta rendkívüli munkavégzésre, helyette másik pihenőnapot nem adott. A munkaidő 2017. október 23-án 23:59-től 2017. október 24. 06:02-ig tartott. Milyen pótlékok járnak erre az időszakra? Kell-e, ha ha igen, akkor hány órára kell fizetett ünnepre távolléti díjat elszámolni a dolgozónak? Válaszukat előre is köszönöm!
Betegszabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! A dolgozónk 2017. április 6-ától 26-áig keresőképtelen volt, mely időtartamra táppénzes igazolást is hozott. Kiadtunk számára 15 nap betegszabadságot, melyből két nap fizetett ünnepre esett: április 14. és 17. napokon. A fennmaradó napokra táppénzt igényeltünk. Most, az egészségpénztártól az ügyintéző szólt, hogy a fizetett ünnepre nem jár betegszabadság, tehát még plusz két napot írjunk ki a dolgozónak. Számunkra nem egyértelmű, hogy fizetett ünnepre betegszabadságot vagy fizetett ünnepre járó távollétet kell a jelenléti ívre írni, illetve számfejteni. A szóban forgó munkavállaló havibéres dolgozó. Fentiekkel kapcsolatban várom szíves válaszukat, melyet előre is köszönök. Tisztelettel: Boskóné
Pótlékok megosztása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy benzinkúton a dolgozók 12 órás műszakban dolgoznak. A munkaidő 06–18 és 18–06 óráig tart. Erre a dolgozók müszakpótlékot kapnak és a többi szükséges pótlékot is. Olvastam a csúsztatott napról, amikor a megkezdett munkanap átcsúszik a következőre és a megkezdett munkanap alapján történik a bér számfejtése, tehát ha például a műszak este 6 órakor kezdődik és a következő nap például fizetett ünnep lenne, akkor arra nem kapnak pótlékot, mert csúsztatott munkanap figyelembevételével a kezdeti nap számít. Mi eddig úgy számfejtettünk, hogy éjféltől számítottuk a pótlékokat, tehát ha egy műszakban volt sima munkanap és fizetett ünnep, akkor megosztottuk, 6 órára kapott 100 százalék pótlékot a fizetett ünnepre. Ez helyes-e vagy a csúsztatott munkanap kötelező-e ebben a munkabeosztásban? Várom válaszukat.
Folyamatos munkarend? Kérdés
A következő kérdésem lenne: egy benzinkút minden nap (hétfőtől vasárnapig) napi 16 órát van nyitva, kétműszakos munkarendben. Kéthavi (352 óra) munkaidőkeret lett megállapítva a munkaszerződésben. A munkaidőkeretbe beleszámít a fizetett ünnep, ha aznap nem dolgozik, vagy mivel ők előzetes műszakbeosztás szerint dolgoznak, és a benzinkút hétvégén, ünnepnap is nyitva van, így fizetett ünnepel nem kell foglalkoznom? Az én véleményem szerint csak a ledolgozott órákkal és a szabadságokkal kell számolnom, mivel a fizetett ünnep helyett is más pihenőnapot kapnak a dolgozók. Másik kérdésem lenne, hogy ha műszakbeosztásnál a munkavállalók szeretnének cserélni, azt milyen feltételekkel tehetik meg? Köszönöm mielőbbi válaszukat: Zsók Gabriella
Fizetett ünnepre bér Kérdés
Havibéres, általános munkarend szerint dolgozó munkavállaló részére hogyan kell a bérét számolni? Van-e "fizetett ünnep"? A dolgozó 2014.október 20-áig terhességi gyermekágyi segélyt kap, 2014.október 21-étól 30-áig fizetett szabadságot vesz igénybe. Október havi osztószám 22. A munkavállaló sérelmezi, hogy a fizetett ünnepre, illetve október 24-re (ledolgozás 17-én) miért nem kapott munkabért. Munkabér (a fizetett szabadság idejére) 7 napra lett számfejtve. Köszönöm válaszukat. Pintérné
Fizetett ünnep Kérdés
Munkáltató 2013 augusztusa óta nem fizeti meg a fizetett ünnepet. A munkavállalók üzletkötők, akik alapbér + az eladás után járó jutalék + prémium összetevőkkel kapják a fizetésüket. A havi munkanapok száma befolyásolja a teljesítményt, illetve a munkanapra eső ünnepnaphoz kapcsolódó esetleges plusz pihenőnap hétvégi ledolgozása, kötelező szabadság. Többszöri megkeresésre a munkáltató nem adott konkrét választ a fizetett ünnep kifizetésére. Jár a munkavállalóknak a fizetett ünnep megfizetése?.
Bérpótlék Kérdés
"Egy cukrászda dolgozói a tevékenység sajátosságára tekintettel a hónap minden napján dolgozhatnak. Munkaidejük 2 havi munkaidőkeretben van meghatározva és jövedelmüket órabérben kapják. A munkaidő beosztása során figyelnek arra, hogy minden dolgozó annyi napot dolgozzon, ahány munkanap van az adott hónapban. A kérdésem az lenne, hogy helyes-e, ha egy 20 munkanapos és 1 fizetett ünnepes hónapban minden dolgozó bére azonos. Az egyezőség oka, hogy mindenki 20 munkanapot dolgozott. Aki dolgozott a fizetett ünnepen az kapott 100 %-os túlóra pótlékot, valamint egy pihenő napot a ledolgozott fizetett ünnepnap helyett. Aki nem dolgozott a fizetett ünnepen, annak számfejtve lett 20 munkanap és a fizetett ünnep. Helyesen számfejtek-e, vagy a fizetett ünnepen dolgozónak jár még 8 órára jutó jövedelem? Ha igen milyen jogcímen?" A fenti kérdéseket már április 04-én feltettük, de a két legutolsó, és számunkra legfontosabb kérdésre választ nem kaptunk. A fizetett ünnepnap helyett kapott pihenőnapra kell-e jövedelmet kapnia, és ha igen, milyen jogcímen? Válaszukat sürgősen várjuk.
Fizetett ünnepen történő munkavégzés pótléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogy ha egy cégnél megszakítás nélküli munkarendben dolgoznak, és május 1-jén is beosztás szerint 12 órában fognak dolgozni, akkor milyen pótlék illeti meg a munkavállalókat a munkabéren felül? Válaszát előre is köszönöm!
Munkaidőkeretben dolgozó órabéres dolgozók munkabére Kérdés
Egy cukrászda dolgozói a tevékenység sajátosságára tekintettel a hónap minden napján dolgozhatnak. Munkaidejük kéthavi munkaidőkeretben van meghatározva, és jövedelmüket órabérben kapják. A munkaidő beosztása során figyelnek arra, hogy minden dolgozó annyi napot dolgozzon, ahány munkanap van az adott hónapban. A kérdésem az lenne, hogy helyes-e, ha egy 20 munkanapos és 1 fizetett ünnepes hónapban minden dolgozó bére azonos? Az egyezőség oka, hogy mindenki 20 munkanapot dolgozott. Aki dolgozott a fizetett ünnepen, az kapott 100 százalékos túlórapótlékot, valamint egy pihenő napot a ledolgozott fizetett ünnepnap helyett. Aki nem dolgozott a fizetett ünnepen, annak számfejtve lett 20 munkanap és a fizetett ünnep. Helyesen számfejtek-e, vagy a fizetett ünnepen dolgozónak jár még 8 órára jutó jövedelem? Ha igen, milyen jogcímen?