12 találat a(z) fizetés euróban cimkére

Osztalékkifizetés euróban Kérdés

Havi fizetés euróban Kérdés

Munkabér euróban Kérdés

Munkavállaló fizetése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyik cég úgy döntött, euróban szeretne az alkalmazottaknak fizetést adni, forintos könyvelés mellett erre van lehetőség? Milyen árfolyamon kell számolni ilyenkor, ha ez megoldható? Köszönöm. Szilvia

Számlázás, áfabevallás Kérdés

A vadásztársaság közösségi adószámmal rendelkezik, alanyi mentes, csak forintalapú folyószámlája van, eurós nincs. Svéd vadászok vadásztak, és a számla végösszege 675 euró. Számlázást követően havi bevallásban, a 17A60 nyomtatványon kell az adatszolgáltatást elvégezni, forintra átszámítva. A 1765-ös bevalláson mikor kell beadni, és melyik soron?

Forintban megállapított fizetés euróban Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munka törvénykönyve alapján a munkabért megállapítani és megfizetni csak forintban lehet. Van-e lehetőség a munkavállaló kérésére a forintban meghatározott munkabérét euróban kifizetni (a cég fizetné, ha a törvény, jogszabály engedné)? Ha igen, milyen módon kell meghatározni az utalandó euró összegét (MNB- vagy banki árfolyam)? Válaszát előre is köszönöm!

Számla tételei és a végösszeg különböző valutában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy szálloda rendszeresen állít ki úgy számlákat, hogy azok egyes tételei forintban vannak, míg az összesített összeg euróban. A számlán ezután van egy forintos összesítés és áfabontás is az áfatörvénynek megfelelően. Ezek után két eset lehetséges: 1. A fizetés átutalással euróban történik, tehát ez egy eurós számla gyakorlatilag. Hogy könyvelni lehessen a számlát, át kell váltanunk a tételeket euróra, mivel azok különböző főkönyvi számokra könyvelődnek. Ezt megtehetjük, átválthatjuk a könyvelés miatt a tételeket? Vagy meg kell követelni, hogy a számla tételei és annak végösszege ugyanabban a devizában legyenek? Ha esetleg erre vonatkozóan kaphatnék törvényi hivatkozást, az nagyon jó lenne. (A szálló arra hivatkozik, hogy ez "bevett gyakorlat a szakmában, más szállók is így működnek", mert csak a vendég távozásakor derül ki, hogy euróban vagy forintban fizet, viszont a tételeket már előre felterhelik a vendég ott-tartózkodása alatt.) 2. A számla ugyanígy van kiállítva, a tételek forintban, a végösszeg euróban, van forintos összesítés és áfabontás, és a fizetés bankkártyával történik forintban. Ebben az esetben tekinthetjük úgy, hogy az eurós végösszeg "csak tájékoztató jellegű adat" a számlán, és könyvelhetjük forintban, mivel a fizetés forintban történt? Válaszát előre is köszönöm!

Ügyvezetés mellett végzett egyéb tevékenység a cégben Kérdés

Tisztelt Szakértők! Nonprofit kft.-nek két tagja van, az egyikük társas vállalkozói jogviszonyban látja el az ügyvezetői feladatokat. Emellett 40 órában munkaviszonyban áll más cégnél. A nonprofit kft.-ben EU-s projektek megvalósításában egyéb, konkrét feladatokat is ellát, kötetlen időbeosztásban és időszakosan, projektmenedzseri minőségben. Ezért a munkáért díjazás illeti meg a pályázati pénzből. Viszont ezekre a konkrét feladatokra megbízási szerződést kellene vele kötni. De milyen jogviszonyban, hogyan lehet ezt a kettős szerepet megvalósítani? Ki írja alá a megbízási szerződést? Lehet-e egyszerre megbízó (mint ügyvezető) és megbízott is (mint projektmenedzser)? A megbízási díjat a projektmenedzseri tevékenységért ki lehet-e fizetni neki euróban, tekintve, hogy a projektet is euróban kell elszámolni, és a pénz is euróban, devizaszámlára érkezik?

Munkabér euróban Kérdés

Tudom, hogy nem adózási a kérdésem, de gondoltam talán tudnak válaszolni. Lehetséges-e az új Mt. szerint euróban megállapítani a munkabért magyar cégnél, magyar munkavállalónak, és a nettót euróban kifizetni a részére? Az adókat persze forintban kell számítani és megfizetni, csak a nettó érdekelne, hogy utalható-e euróban, ha a munkavállaló így kéri? Köszönettel: Molnárné Biczók Barbara

Euróban való fizetés Kérdés

Egy szépségápolással foglalkozó vállalkozásnak vannak ausztriai állampolgárságú ügyfelei. Ezek az ügyfelek euróval szeretnék kiegyenlíteni a szolgáltatás ellenértékét a fodrásznál, masszőrnél, amikor igénybe veszik ezeket a szolgáltatásokat. Kell-e hozzá valutaváltói engedély? Vagy esetleg más engedélykötelezettség?

Devizás számla könyvelése forintos kiegyenlítés esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég rendszeresen állít ki olyan számlákat, melyeken a szolgáltatások vételára euróban szerepel, de az ügyfél bankkártyájáról az összeget már forintban veszik le, ami általában az előző napi MNB középárfolyamon történik. Ebben az esetben hogyan kell rögzíteni a könyvekben ezeket a számlákat? A számlán természetesen szerepel a tételek és az áfa bontása forintban is. Mikor járunk el helyesen: ha az áfát a számlán szereplő teljesítés szerinti választott (MNB) árfolyamon számoljuk, vagy ha a ténylegesen beterhelt összeg, azaz a számlán szereplő áfa összegét szerepeltetjük a bevallásban? Válaszát előre is köszönöm!

Külföldi pénzben kapja a fizetését? Így kell átváltani, és adózni utána Cikk

Az adótörvény-módosítási csomag zárószavazása előtti utolsó pillanatban benyújtott módosító indítvány elfogadásával elvetette az Országgyűlés azt a javaslatot, amelynek indokolása szerint a külföldi pénznemben szerzett jövedelmek átszámítása lényegesen egyszerűbbé vált volna. Összefoglaltuk, hogy milyen előírások maradnak érvényben továbbra is.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan szerzésének időpontja

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink