6 találat a(z) felmentés a munkavégzés alól cimkére
Biztosított jogviszony Kérdés
Munkavállalói felmondás Kérdés
Jár-e végkielégítés ebben az esetben? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy korábbi az oldalon feltett kérdésből arra a kérdésre választ kaptam, hogy a rendkívüli helyzetre való hivatkozás nem lehet oka a végkielégítés meg nem fizetésének, hiszen ahogy dr. Hajdu-Dudás Mária ügyvédnő írta "A végkielégítésnek az a rendeltetése, hogy a munkáltatónál hosszabb ideig munkaviszonyban álló munkavállalónak – a törvényben meghatározott feltételek fennállása esetén – anyagi ellátást biztosítson, másrészről az újrakezdés elősegítését szolgálja. Ezen mértéket semmiféle esetleges vis maior helyzet sem befolyásolja." Egy olyan jellegű kérdésem merült fel ezzel kapcsolatban, hogy abban az esetben, ha a munkáltató felajánlja a 4 órás munkaviszonyt a munkavállalónak és azt a munkavállaló nem kívánja elfogadni, jár-e végkielégítés? A 8 órás munkaviszonyhoz tartozó alapbér meg nem fizetését az alábbiakkal indokolja a munkáltató: "Ha a munkáltató által ajánlott munkaszerződés-módosítást nem fogadja el (...) a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) 146. §-a alapján, mivel a munkáltató a foglalkoztatási kötelezettségének elháríthatatlan külső ok miatt nem tud eleget tenni, ezért a munkáltató felmenti a munkavégzési kötelezettsége alól, de tekintettel az elháríthatatlan külső okra, ebben az esetben az Ön számára az Mt. hivatkozott rendelkezése alapján az alapbér nem jár." Válaszát előre is köszönöm!
Munkavégzés alól felmentett felmondási idő bére Kérdés
Az alábbi munkajogi ügyben kérném segítségét: gyes-ről visszatérő munkavállaló kéri munkaviszonyának megszüntetését munkavállalói felmondással. Felmondását a gyes leteltének napján nyújtja be, a munkaviszony megszüntetését attól számított harminc nap múlva kéri. Felmondólevelében kéri, hogy a felmondás idejére a munkáltató mentesítse őt a munkavégzés alól, valamint fizesse ki részére az elmaradt szabadságokat. Kérdéseim a következők: 1. Ha a munkáltató eltekint a felmondási idő alatti munkavégzéstől, akkor is köteles kifizetni a harminc napra járó munkabért? 2. Illetve a felmondási idő alatt kiadhatja az elmaradt szabadságokat? Válaszát megköszönve, tisztelettel: Pilisi Katalin
Tanulmányi szerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy közszolgálati tisztviselő esetében, ha a munkáltató a Kttv. 82. paragrafusa alapján tanulmányi szerződést kötne, akkor a munkáltató a Kttv. 81. paragrafusa alapján köteles megadni az alábbiakat (munkáltató vizsgánként – ha egy vizsganapon a kormánytisztviselőnek több vizsgatárgyból kell vizsgáznia, vizsgatárgyanként – a vizsga napját is, beszámítva négy munkanapra köteles a kormánytisztviselőt mentesíteni a munkavégzési kötelezettsége alól), vagy eltérhet ettől, és rövidebb mentesítési időszakokat is meghatározhat?
Munkavállalói rendes felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk dolgozója munkavállalói rendes felmondással akarja megszüntetni a munkaviszonyát. Kérte a felmondási idő teljes idejére a munkavégzés alóli felmentését. Ha a munkáltató ezt elfogadja, akkor a munkaviszony megszűnésének napja a felmondási idő utolsó napja vagy a felmondás napja? Ez a felmondás a Mt. szerint még munkavállalói rendes felmondásnak minősül, vagy esetleg már közös megegyezés?