545 találat a(z) előleg cimkére

Pénztárgép előleg áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2013. évben áfaalany kft. új pénztárgép beszerzésére előleget fizetett ki, melynek az áfáját visszaigényelte. 2014-ben alanyi áfamentességet választott a cég. Ez évben kapta meg a pénztárgépet és a számlát a beszerzésről. Mivel az áfát visszaigényelte, ezért az adott előlegek között csak a nettó előleg összege szerepel. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hová kell könyvelnem az előleg visszaigényelt áfáját? Mivel a pénztárgép értéke a tárgyi eszközök között az áfát is tartalmazza, ezért az értékcsökkenés elszámolásakor költségként jelentkezik. Jól gondolom, hogy bevételként szükséges könyvelni? Ha igen, akkor hová? Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel: Bodolai Mariann

Előlegszámla áfája Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egyik szállítónktól előleg számlát fogadtunk be. A rajta lévő teljes összeget nem tudjuk elutalni, csak az előleg számlából egy bizonyos összeget. Valószínűleg ez így nem szabályos a kibocsátó részéről, de az előleg számlát javítani nem akarja. Kérdésünk a következő: az előleg számlából teljesítünk egy bizonyos részösszeget, annak az áfája visszaigényelhető-e, vagy csak ha teljesítettük a teljes előlegszámla összegét nyílik meg az áfavisszaigénylési lehetőségünk?

Lezárt év módosítása Kérdés

2013., beszámolóval lezárt évben kiállítottunk egy számlát, melynek könyvelésével kapcsolatban az alábbi hibát vettem észre: a számla végösszegéből levonásra került egy korábban megkapott előleg. Könyvelésnél azonban - helytelenül - nem a számla teljes összege - előleg került könyvelésre, hanem csupán a maradék összeg. Vagyis az árbevételben a teljes összeg és előleg különbözete jelenik meg. A tv. változások értelmében leadott mérleget nem módosíthatunk. Most mi a teendőm? Egyszerűen lekönyvelem az előlegnek megfelelő összeget 2014. évi bevételként? Az áfánál nem jelentkezik eltérés, mivel az előleg után befizettük az áfát. Várom szíves válaszukat. Köszönettel: Boskó Lászlóné

Előleg elszámolása átalakulás után Kérdés

Tisztelt Adózóna! Ügyfelem bérbe ad egy ingatlant, melyre a vevő 8 millió forint + áfa előleget fizet. A megállapodás értelmében az előleget havi 400 ezer forinttal (+áfa) tudják be a havi bérleti díjba. A bérbeadás áfás. Ügyfelem az ingatlant kiválással másik társaságba helyezi át 2015-től, ahol áfamentesen számlázza majd a bérleti díjat. Hogyan kerül elszámolásra az átalakulás után az előleg áfája? A kiváláskor fennmaradó előlegrész 6,4 millió forint + áfa. Felmerült egy olyan megoldás is, hogy a bérlő előleg helyett 8 millió forint forint biztosítékot fizet (nem áfásan), ami nem jár neki vissza, ha idő előtt felmondja a szerződést. Viszont az áfamentes (kiválás utáni) időszakban a bérleti díjjal szemben havi 400 ezer forint biztosíték visszafizetésre ("betudásra") kerül. Van-e adókockázata ebben az esetben annak, hogy a NAV előleggé minősíti át a biztosítékot, és áfahiányt állapít meg? Előre is köszönöm a válaszukat.

Környezetterhelési díjelőleg befizetése Esemény

Bevallás környezetterhelési díjelőlegről Esemény

Jövedéki adó előlegének befizetése Esemény

Meghiúsult ügylet foglalója és előlege: Kúria kontra NAV Cikk

Történeti tényállás hiányában az elvárható eljárásra vonatkozó okfejtés csak az adóhatóság kötőerő nélküli tájékoztatása - állapította meg ítéletében a Kúria.

Ezt kell tennie az egyéni vállalkozónak, ha családi kedvezményt akar érvényesíteni Cikk

Hogyan érvényesítheti év közben a családi kedvezményt és a járulékkedvezményt az egyéni vállalkozó? Itt van a NAV tájékoztatója.

Előlegszámlázás Kérdés

Egy áfamentes adóalany olyan szerződést köt, amelynek teljesítési időszaka 2013.11.01-2014.01.18. A szerződésben előleg számlázásban állapodnak meg, ahol az előlegszámla 2013-ra esik, a végszámla 2014-re. Az adóalany azonban 2014.01.01-től áfa körbe kíván lépni. Hogyan kell számláznia az előleget, és miképpen kell 2014-ben a végszámlát kiállítania? Amennyiben lehet, kérem példával is illusztrálja!Köszönöm válaszát!

Bevallás, környezetterhelési díjelőleg, éves díjkötelezettség Esemény

Euróban kapott előleg: így számoljuk az áfát Cikk

Jelen cikk témáját egy olvasói kérdés adta, nevezetesen: van-e annak az árfolyam-különbözetnek áfát érintő hatása és következménye, ami abból fakad, hogy az euróban kapott előleg forintosítása más árfolyamon történik, mint ami az ügylet teljesítésekor érvényes. A felek, akik egyébként belföldi áfa-alanyok, abban állapodtak meg, hogy bár mindketten forintban vezetik könyveiket, a számlázás és a fizetés mégis euróban történik.

Könyvelés: pályázati előleg-költség év végi elszámolása Kérdés

A szervezet pályázatot nyert mely 2 éves 2012.03.01-2014.02.28. időszakban. Előleg érkezett 2012. évben, félidőben 2013-ban lesz az első elszámolás. Három mérlegképes könyvelő vitatkozása okán kérdésem, hogy 2012. év végi zárásnál a pályázathoz tartozó költségeket hogyan kell könyvelni. A három könyvelő három véleménye 1. időbeli elhatárolás mind az előleg, mind a költség. 2. a költségeket át kell vezetni a 2. számlaosztályba. 3. előleg az előlegen marad a költség pedig elszámolásra kerül tárgyévben. Fentiek alapján úgy látom ma sem egyértelmű ezen terület könyvelése, szívesen vennék erről egy részletes, hosszabb cikket is. Tovább bonyolította vitánkat az is, hogy valaki véleménye szerint nem mindegy, hogy u.n. nonprofit vagy vállalkozási elszámolásról beszélünk (mindegyik kettős könyvvitelű).Válaszukat nagyon várom és előre köszönöm.

Kiva előleg Kérdés

Kérdésem, hogy a 2012 évi eredménykimutatásban elszámolt, a mérlegben nyitott vevő szállító 2013 évben befolyt-kifizetett összegét 20§í/13/ a bevallás melyik sorában lehet elszámolni korrekciós tételként, a kitöltési útmutató csak az éves elszámolásnál veszi figyelembe, és az ügyfélszolgálaton sem tudnak erre információt adni. A korrekciós tételeket bruttó vagy nettó módon kell figyelembe venni?

Előleg áfájának beszámítása Kérdés

Lakásokat építő vállalkozás birtokba adáskor 2013-ban számlázza le a megépített ingatlanokat magánszemély vevőinek. A vevők 2011-től folyamatosan fizettek előlegeket, melyek áfája az akkor érvényben lévő mértékkel bevallásra kerültek. Van olyan vevő, aki a teljes vételárat 2011-ben előlegként 25%-os áfával megfizette, Van aki mindkét áfa kulcsú időszakban teljesített befizetést. Az adás-vételi szerződésben a lakások árát br.eladási értékben határozták meg. Kérdés az áfa tv.84.§./2/b/ szerint mi értendő a fizetendő adó megállapításkor érvényes adómértéknek,vagyis a végszámla adómértéke 25 vagy 27%. Vagy azon okból, hogy az eladási ár br.módon került meghatározásra a 2%-os áfa növekmény a vállakozást terheli a netto árbevétele terhére.Köszönöm válaszukat

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Tartósan beteg munkavállaló végkielégítése

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Német állampolgár

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Öregségi nyugdíj

Winkler Róbert

nyugdíjszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink