541 találat a(z) előleg cimkére

Számlakibocsátó adatszolgáltatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem a kimenő számlák előleglevonása alkalmával történő adatszolgáltatáshoz kapcsolódik az alábbi különböző esetekben: 1. Előlegszámla teljesítése 2018.06.hó, áfatartalma 200 ezer ft, a végszámla 2018.09. havi, amely bruttó összegének áfatartalma 250 ezer ft, amelyből levonva az előleget az áfatartalom 50 ezer ft. 2. Ugyanez az eset, csak az előleg 2018. július havi. 3. Az előleg július havi áfatartalma 200 ezer ft, a végszámla szeptember havi teljes összeg áfatartama 500 ezer ft, az előleggel csökkentett 300 ezer ft. 4. Az előlegszámla júliusi áfatartalma 200 ezer ft, a végszámla szeptemberi, a teljes áfatartalma 200 ezer ft, az előleggel csökkentett áfa nulla. Kérdésem az, hogy a fenti esetekben mit kell tartalmazni a 2018. július 1-jétől érvényes kötelező adatszolgáltatásnak? Mi a teendő, illetve hogyan, mi módon javítható a helytelen adatszolgáltatás? Segítségüket előre is köszönöm.

Magánszámláról történű utaláskor céges számla Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy amennyiben egy magánszemély a saját magán bankszámlájáról utal részünkre előleget, és kéri az előlegszámla kiállítását egy cég (kft., bt.) nevére, kiállíthatjuk-e cégnévre az előlegszámlát? Mi a helyzet, ha magán bankkártyával fizet, de cégnévre kér számlát, kiállíthatjuk? Előre is köszönöm a választ!

Társaságiadó-előleg Kérdés

Társaságunk 2017. évi eredménye lényegesen nagyobb volt, mint ami az idén várható. A 2018-2019-es társaságiadó-előleget a 2017. évi eredmény után fizetjük. Átléptünk havi adóelőleg-fizetésre. A 2018. évi eredményünk kisebb lesz, mint amire adóelőleget fizetünk. Kérdésem az lenne, hogy van-e mód arra, hogy kevesebb adóelőleget fizessünk? Köszönettel

Fordított áfa termékértékesítés esetén Kérdés

Fordított áfa esetén a termékre előleget kérnek be. Az előlegszámla tartalmaz-e áfát, vagy az előlegszámlán csak fel kell tüntetni, hogy fordított áfás termékértékesítés. Tehát nincs áfa feltüntetve? Az áfatörvény 6/B melléklete szerinti értékesítés előleg számlájának áfa megitéléséről kérdezem Önöket.

Szálláshely-szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szálláshely-szolgáltatással foglalkozna társaságunk. Vásároltunk egy vendégházat. A foglalások a bookingon keresztül történnének. Kérdésem, hogy hogy a magánszemélyek által átutalt előlegekről (főleg német turisták) kell-e számlát kiállítani? Az előlegek utalása ősszel, télen törtnénik, viszont a szállásokat csak jövőre foglalnák el. Illetve kérdésem lenne még, hogy az idegenforgalmi adót a számlán kötelező feltüntetni? Köszönettel: Maróti Gyula

Utazásszervezés áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cégünk egyik tevékenysége az utazászervezés, melynek keretében diákokat utaztat ki külföldre (jellemzően uniós országokba) intenzív nyelvi tanfolyamokra. Az áfa elszámolásánál az egyedi nyilvántartáson alapuló adóalap megállapítást alkalmazza, minden egyes magánszemélyhez külön állítunk ki előlegszámlát, amikor megrendeli az utat és befizeti a díját, a hazaérkezésnél elkészül a végszámla. Ezzel szemben áll a külföldi szervező cég számlája (számlák), aki leszámlázza cégünknek a tanfolyamot, szállást, étkezést, reptéri transzfert stb. külföldi pénznemben. A kérdésem az árrés pontos meghatározása lenne: Az előleg számlából milyen módon tudom levonni a költségeket? Jellemzően egy összegben befizetik a teljes út értékét, ha még nincs számlám a költségekről a kalkuláció alapján levonhatók a költségek? Ha igen, akkor a kalkulációban milyen árfolyamot kell alkalmaznom? Vannak olyan esetek is, amikor már hónapokkal korábban kiállítják a költség számlát (ezt lekönyvelem a számla keltére saját bank deviza eladási árfolyamán, nem választottunk MNB árfolyamot), de az előleg csak később folyik be, ekkor mi az árrés pontos kiszámításának a menete? Jelenleg az árrés meghatározásánál a kapott előlegből levonjuk a külföldi költség számlák értékét és a különbözet alapján kijött árrés alapján valljuk be az áfát (árrés=nettó+áfa). Helyes eljárás ez így? Köszönöm

Nylt végű lízing és az áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kérdésem az alábbi lenne. Társaság cégautót vásárol nyílt végű pénzügyi lízing keretében. Februárban előleget fizetett, arról áfás előlegszámlát kapott. Július 26-án előleget fizetett, arról is áfás számlát kapott, a kereskedő állítja ki az előlegről a számlákat. A szerződést 2018. 07. 20-ai teljesítéssel írják alá. A bank a két előleg értékével megegyezően kiad egy számlát 2018. 07. 20-ai dátummal, de a tartalma a számlájának "tőketörlesztés". Kérdésem: ez alapján az áfa levonható, mert nyílt végű a lízing, nem bérletnek kellene szerepelnie a banki számlán? Válaszukat nagyon várom, köszönettel: Birwin

PTGSZLAH adatszolgáltatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nem használunk online pénztárgépet, minden esetben számlát bocsátunk ki magánszemélyeknek, erről adatot szolgáltatunk PTGSZLAH nyomtatványon. Miről kell adatot szolgáltatni előleg esetén? Az Áfa tv azt mondja, ha magánszemély előleget fizet (900 ezer Ft-ot nem éri el), nem kell nyugtát kibocsátani, tehát ebben az esetben nem kell az előlegszámláról adatot szolgáltatni. A végszámla kiállítása akkor történik, ha teljesül a termékértékesítés, itt viszont már nincs pénzmozgás, a számla fizetendő összege (előleg betudás miatt) 0 Ft. Ilyen esetben kell-e adatot szolgáltatni a végszámláról, ha igen, milyen összegről, a 0 Ft-ról vagy az előleggel növelt összegről?

Előlegként folyósított támogatás II. Kérdés

Tisztelt Pölöskei Pálné! Köszönettel vettem azonos címmel korábbi kérdésemre adott válaszát. A hivatkozott paragrafus a támogatásra való jogosulttá válást az elszámolással köti össze. A támogató hatóság a beküldött elszámolást " beérkezett" minősítéssel befogadja. Majd, későbbi időpontban, elfogadottá minősíti, amennyiben megfelel a feltételeknek. Számomra nem egyértelmű, hogy az elszámolás és a jogosulttá válás mely fázisban következik be, a beérkezett vagy az elfogadott státusz esetén. Köszönettel várom válaszát.

Előlegként folyósított támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az előlegként kapott nem beruházási célú támogatás milyen feltételekkel könyvelhető a kötelezettségekből a bevételek közé? Az elszámolások elfogadásának, visszaigazolásának néha évekig tartó elhúzódása miatt torzítást okoz a szervezeteknél a mérlegben, ha a költségek felmerülése mellett előlegként van kimutatva a támogatási összeg. Válaszát köszönöm.

Eho brit osztalék és üzletrész-értékesítés után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar magánszemély egy angol cég tagjaként eladta az üzletrészét a másik tagnak, erre 2017-ben előleget kapott (az üzletrész-értékesítés szerződésének dátuma 2018. februári). Osztalékot is kapott ettől a cégtől 2017-ben. A kapott előleg és az osztalék után egészségügyi hozzájárulást hogyan kell Magyarországon fizetnie? Az szja-bevallás melyik sorában szerepeltessük ? (2017 szeptemberétől Magyarországon be volt már jelentve, járulékot fizetett). Angliában tavaly nem fizetett sem az üzletrész-értékesítés, sem az osztalék felvét után semmit. Előre is köszönöm

Prémiumelőleg Kérdés

Cégünk 2018. július 01-jétől Hűség prémiumot vezet be, melynek mértéke a cégnél eltöltött idő függvényében kerül megállapításra. A prémium összeg előre havi bontásban, előleg jogcímként kerül kifizetésre a munkavállalók részére. Havi kifizetett összeg mértéke: bruttó 23 500-55 000 forint között alakul. Ennek kifizetéséhez a munkavállaló munkaszerződés-kiegészítés aláírásával vállalja, hogy 365 napon belül munkaviszonyát nem szünteti meg. Amennyiben igen, úgy az addig kifizetett nettó összeget kamatmentesen vissza kell fizetnie. Kérdésem a következő: a munkavállaló aláírja a munkaszerződés-kiegészítést, vállalva a feltételeket, de 10 hónap múlva megszünteti a munkaviszonyát. Az aktuális bérből a prémium előlegnek csak egy részét tudjuk visszavonni, a fennmaradó összeget készpénzben befizeti a pénztárba. Van arra lehetőség, hogy a készpénzben visszafizetett összeg járulékait a cég visszaigényli? Ha igen, milyen formában?

Előlegszámla kompenzálása. Kérdés

Egyik ügyfél a mezőgazdasági termeléshez szükséges anyagok szállitói számláját megkapta novemberi fizetési határidővel. A szállitó a későbbi termékeladásról előlegszámla kiállítását kéri, melyet az általa kiállitott számlával kompenzálna, melynek a fizetési határideje még nem járt le. Jogszerü-e ez a beszámitás?

Osztalék, osztalékelőleg a bt.-től a szövetkezetig, a Ptk.-tól az szja-ig Cikk

Sok kérdés vetődik fel a különböző formában működő jogi személyek által juttatható osztalék, osztalékelőleg szabályait illetően. Ennek oka, hogy a különböző jogszabályok nem egyformán rendelkeznek e kérdésekről. A cikk körül járja a vonatkozó szabályozást, megkísérelve végrehajtható magyarázat levezetését.

Szerződés semmisségének kimondása esetén az áfa visszaigénylése Kérdés

A 2011. és 2012. évben a cég áfás előlegszámlákat bocsájtott ki. A szerződés semmisségének megállapítása tárgyában peres eljárás folyt. A Kúria mint felülvizsgálati bíróság 2018. február 20-án jogerősen megállapította a szerződés semmisségét. Ezen ügyletről mínuszos számlát állítottunk ki. Kérdés: visszaigényelhetem-e a számlák áfatartalmát 2018-ban

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink