8 találat a(z) előleg áfája cimkére
Előlegáfa Kérdés
Adott, kapott előleg bizonylatai és könyvelése Cikk
Olvasónk olyan külföldi partnerrel kereskedik, aki előlegfizetést kér, de erről nem állít ki bizonylatot, előlegszámlát. Hogyan járjon el szabályszerűen ezek könyvelésénél? Olvasói kérdésre Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.
Előleg áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Előlegszámlát kellett kiállítanom márciusban. A normál számlákat a partnerünk önszámlázás keretében végzi. A számlákat áprilisban állította ki, márciusi teljesítéssel. A különbözet kifizetése áprilisban történt. Az általa önszámlázás keretében kiállított számlákból nem tudja levonni az előleg összegét, nekem kell helyesbítő vagy sztornó (?) számlát kiállítanom az előleg visszavételéről. Mivel ez egy jóváíró számla, ezt már csak áprilisban vonhatom le? Itt is érvényes, hogy akkor vonhatom le, ha a vevő megkapja a számlát, vagy márciusban beállíthatom levonásba? Köszönöm!
Nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az első kérdésem az előleg összegének áfájával kapcsolatos. Az előleget 2019. októberben fizettük be, levontuk az áfa 50%-át. Az autót januárban vettük használatba. Szeretnénk kihasználni a teljes üzleti célú használat arányában az áfa érvényesítését. Tehát januártól minden hónapban egy kimutatás alapján meghatározunk egy százalékot és az alapján vonjuk le az áfát. A kérdés, hogy ez előleg áfáját tudom-e korrigálni, mi alapján, illetve javasolja-e. Másik kérdés, hogy ha a futamidő végén nem a cég veszi meg az autót, akkor a könyvekből hogyan vezetem ki? A nyilvántartás szerinti értéket vezetem csak ki? Áfabefizetés, gondolom, nem jelentkezik, mivel bérlet után igényeltem az áfát. Válaszát előre is köszönöm!
Előleg átengedése Kérdés
Egy bolt üzemeltetője 2013 -an megváltozott. A régi üzemeltető előlelegeket vett át, az értékesítéseket már az új üzemeltető teljesítette, a kiállított számlán levonta az előleget. A régi üzemeltető 2014. októberben fedezte fel a történteket, és egyösszegben átutalta az új üzemeltetőnek a nála levő előlegeket. Az új üzemeltető havi áfás egyéni vállalkozó, ezért a kérdés az, hogy kell-e a korábbi bevallásait önrevíziózni, tekintettel arra, hogy az előlegre jutó áfát ő nem fizette meg?
Káosz a módosított áfatörvényben: így változik az előleg forgalmi adója Cikk
Jelentősen átszabta az Országgyűlés által kedden elfogadott adótörvény-módosítási csomag az áfatörvényt. Cikkünkben elsőként az előleg áfájára vonatkozó jelentős változásokra hívjuk fel a figyelmet.
Euróban kapott előleg: így számoljuk az áfát Cikk
Jelen cikk témáját egy olvasói kérdés adta, nevezetesen: van-e annak az árfolyam-különbözetnek áfát érintő hatása és következménye, ami abból fakad, hogy az euróban kapott előleg forintosítása más árfolyamon történik, mint ami az ügylet teljesítésekor érvényes. A felek, akik egyébként belföldi áfa-alanyok, abban állapodtak meg, hogy bár mindketten forintban vezetik könyveiket, a számlázás és a fizetés mégis euróban történik.
Előleg áfájának beszámítása Kérdés
Lakásokat építő vállalkozás birtokba adáskor 2013-ban számlázza le a megépített ingatlanokat magánszemély vevőinek. A vevők 2011-től folyamatosan fizettek előlegeket, melyek áfája az akkor érvényben lévő mértékkel bevallásra kerültek. Van olyan vevő, aki a teljes vételárat 2011-ben előlegként 25%-os áfával megfizette, Van aki mindkét áfa kulcsú időszakban teljesített befizetést. Az adás-vételi szerződésben a lakások árát br.eladási értékben határozták meg. Kérdés az áfa tv.84.§./2/b/ szerint mi értendő a fizetendő adó megállapításkor érvényes adómértéknek,vagyis a végszámla adómértéke 25 vagy 27%. Vagy azon okból, hogy az eladási ár br.módon került meghatározásra a 2%-os áfa növekmény a vállakozást terheli a netto árbevétele terhére.Köszönöm válaszukat