16 találat a(z) egyházi jogi személy cimkére

Egyházi jogi személyként adható adómentes 5000 forint ajándék Kérdés

Üzletrész-értékesítés kapcsolódó könyvelési tételei Kérdés

Törölt adószám utáni számlák befogadása Kérdés

Végkielégítés alapja Kérdés

Ingatlanfelújítás továbbszámlázása Kérdés

NAV: érkeznek a gépjárműadóval kapcsolatos iratok Cikk

Idén is az adóhatóságtól érkeznek a gépjárműadóval kapcsolatos értesítések, határozatok a fizetésre kötelezettekhez vagy képviselőjükhöz; az adó első részletét március 15-éig, a másodikat szeptember 15-éig kell befizetni – hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán.

Adományozás és adózás – ezekre figyeljen az adomány átadása kapcsán! Cikk

Az ünnepek alkalmával sok cégnél előtérbe kerül, hogy adományokkal, felajánlásokkal támogassák a számukra fontos kezdeményezéseket, célokat és szervezeteket. Az adózási törvények speciális előírásokat fogalmaznak meg ezekkel a jó cselekedetekkel kapcsolatban. Az adományok és felajánlások alapvetően adómentesek a juttató társaság oldalán, de ahhoz, hogy a kedvező adózási szabályok érvényesülni tudjanak, a juttatás körülményeire és a kapcsolódó adminisztrációra különös figyelmet kell fordítani. Cikkünkben röviden összefoglaltuk, hogy a támogatást nyújtó cégeknek milyen adózási aspektusokra szükséges odafigyelniük a különböző szervezetek számára történő, adókockázatoktól mentes adakozás érdekében társasági adó, kiva és általános forgalmi adó szempontjából.

Juttatás Kérdés

Egyház szakkézésihozzájárulás-fizetési kötelelezettsége Kérdés

Anonim szociális segélyezés ismét Kérdés

Tisztelt Lepsényi Mária Szakértő Asszony! Köszönöm a válaszát, és tovább szeretném boncolgatni a kérdést az egyházi jogi személy oldaláról! A válasza az én értelmezésem szerint a segélyezett adózására vonatkozott a tekintetben, hogy amennyiben nem kellően dokumentált a segély nyújtása, vagyis a bizonylatokból nem derül ki, hogy szociális segélyt kapott, akkor ez adóköteles jövedelem a segélyezettnél. Viszont arra is szerettem volna választ kapni, csak valószínű a kérdésem nem volt egészen világos, hogy a 2011. évi CCVI. törvény 19/C. §* (2) bekezdése szerint " A vallási egyesület és az egyházi jogi személy hitéleti célú bevételeit és azok felhasználását állami szerv nem ellenőrizheti", akkor gyakorlatilag ezen összeget lehet anonim segélyezésre is fordítani, és mivel állami szerv nem ellenőrizheti, akkor gyakorlatilag az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL. törvény 77. §-a úgymond értelmét veszti, mivel az egyházi jogi személy olyan segélyezési gyakorlatot alakít ki, amilyet akar, hiszen állami szerv nem ellenőrizheti. Jól értelmezem? Válaszát köszönöm!

Pénztárgép-kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem segítségét és válaszát. Belső egyházi jogi személyként közfoglalkoztatásban mezőgazdasági terméket állítunk elő. A megtermelt termékek egy részét adományként rászorulók, illetve a közfoglalkoztatásban dolgozók között osztunk szét. A többi terméket magánszemélyeknek, illetve gazdasági társaságoknak szeretnénk értékesíteni. Kérdésem, hogy az értékesítés kiskereskedelemnek számít-e (nincs erre a célra berendezett értékesítő helyiségünk), és szükséges-e pénztárgép használata? Köszönettel!

Egyéb szervezet tőkeváltozása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Számviteli kérdésem lenne. Egyházi jogi személy, idősek otthona tulajdonosa nem magyar szervezet, fenntartója magyar egyházi jogi személy. A tulajdonos több tíz éve a működés biztosítására nagyobb összeget adott a szervezetnek, amely összeget lekötött betétszámlán helyeztek el, kizárólagosan a tulajdonos rendelkezése megtartásával. A pénzösszeg akkor eredményágon át a tőkeváltozás számlára került. Milyen könyvviteli teendők vannak, ha most arról rendelkezett, hogy kivonja ezt a pénz a szervezettől? A szervezet eredményesen működik. Köszönöm válaszukat: Kovács

Adómentes szociális segély összege Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy személynek milyen feltételekkel és mekkora összegű szociális segélyt adhat alkalmanként, illetve éves szinten adómentesen az egyházi jogi személy? Köszönöm.

Egyházi jogi személy rehabilitációs hozzájárulási kötelezettsége Kérdés

A rehabilitációs járulékot szabályozó 2011. évi CXCI. törvény 1. § (2) bekezdés 7. pontja hivatkozik az 1991. évi IV. törvény 58. § (5) bekezdésének c pontjára a "munkaadó" definiálásakor. Beletartozik-e ebbe a definícióba az "egyházi jogi személy" ma? És más-e a válasz az új Ptk. hatályba lépése előtt, illetve a hivatkozott definíció idei megváltozása előtt?

Egyházi jogi személy támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyházi jogi személy által alapított, kizárólag oktatási tevékenységet végző jogi személy nem taós. Egyházi jogi személy nyertes EU-s pályázat kereteiben felújítja az oktatási intézmény épületeit, cserében az intézmény támogatást nyújt az egyházi jogi személy részére az el nem számolható költségek fedezésére. Ezen ügylet után keletkezik-e bármilyen adókötelezettsége az oktatási intézménynek, kiváltképp miként kezelje az intézmény a támogatás összegét, hiszen nem közhasznú alapítvány részére nyújtja a támogatást? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink