92 találat a(z) cégalapítás cimkére
Cégalapítás költségeinek elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozás 100%-os részesedéssel céget alapít. Hogyan helyes az alapítással kapcsolatos költségek (úgy mint jogi szolgáltatás, illetékek) elszámolása? Elszámolható az alapító cég költségei között, esetleg a ráfordítások között kell kimutatni? Köszönöm válaszukat!
Nem EU-s személy cégalapítása Kérdés
Egyik leendő ügyfelem egy Magyarországon tanuló, így tanulmányi tartózkodási engedéllyel rendelkező indiai állampolgár, aki egy magyar partnerrel kft.-t szeretne alapítani 80-20%-os tőkearánnyal. A kérdésem, hogy a cégbejegyzéshez szükséges-e magyar adóazonosító szám, vagy azt a létrehozandó cég nevében lehet majd megkérni a számára?
Csed számítási alapja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély várhatóan 2017. június 15-én fog szülni. 2015 szeptemberéig gyesen volt, majd azóta különböző munkahelyeken, de megszakítás nélkül volt munkaviszonya 2016. augusztus 31-éig, minimálbér körüli fizetésért. Ezt követően egy nap megszakítással, szeptember 2-ától munkanélküli segélyen van december 2-áig. A terhesség alatt tervezi egyéni vállalkozás nyitását, azonban nem tudom, mit tanácsoljak neki, hogyan célszerű a járulékokat megfizetnie. A katás vállalkozást kizártuk, mert abban az esetben elég alacsony az egészségbiztosítási járulékok alapja. A kérdéseim a következők lennének: 1. Mikor érdemes kiváltani a vállalkozói engedélyt, hogy egy megfizetett magasabb járulékalap számottevően befolyásolja a csed és a gyed összegét? Az előző terhességénél veszélyeztetett óvolt, várhatóan az utolsó két hónapban táppénzen lesz majd. Ha jól gondolom, ez nem befolyásolja a csed és a gyed számítását. 2. A munkanélküli segély beleszámít-e a csed számítási alapjába? Ha megnyitja az egyéni vállalkozást rögtön a munkanélküli segély folyósítását követően, akkor az folyamatos biztosítási jogviszonynak számít? 3. Az egyéni vállalkozó a minimálbér 150 százaléka után fizeti az egészségbiztosítási járulékokat. A csed, gyed számításánál ez a 150 százalékos összeg lesz figyelembe véve alapként, igaz? Remélem, megadtam az összes szükséges információt a válaszhoz. Szakértő segítségét előre is köszönöm!
Katás bt. alapítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önhöz. Magyar állampolgár magánszemély jelenleg két darab egyszemélyes kft. tulajdonosa (mindkét cégnek ő az ügyvezetője is). Heti 36 órát meghaladó társas tagi jogviszony és járulékfizetés az egyik kft.-ből biztosítva/rendezve van. Lehetséges lenne-e, hogy ugyanezen személy alapítson egy betéti társaságot olyan formában, hogy ő lenne a beltagja ezen bt.-nek? Nevezett cég első perctől "másodállású" katás adózói formát választana, esetleg ennek van akadálya? Válaszát megköszönve, tisztelettel.
Orosz Föderáció állampolgára Magyarországon céget alapít IV. Kérdés
Tisztelt Dr. Radics Zsuzsanna! Mindkét esetben egy olyan munkaviszonyól van szó, ahol a munkakörben megjelölt tevékenységet nem Magyarországon végzik, és harmadik ország területén tartózkodik szinte egész évben a munkaviszonyban álló magánszemély. Mivel csak néha látogat az érintett munkavállaló Magyarországra, lakóhellyel sem rendelkezik ezáltal nálunk. Arra valóban nem tértem ki, hogy az Orosz Föderáció területén is rendelkezik biztosítással a mi emberünk. Különbséget én csak abban látok, hogy az általam feltett kérdésben jelölt személy társas vállalkozó is egyben, mivel tulajdonos, aki az ügyvezetést munkaviszonyban látja el heti 40 órában (a tagi kivét nulla forint). A helyzet jelenleg annyiban változott, hogy a munkaviszonyos ügyvezetés megbízási díjasra módosult. Feltelhetően ebben az esetben a kötelező társas vállalkozók járulékfizetése nem áll fenn, ugye?! Mivel Nincs az ügyfél Magyarországon, tb-vel az Orosz Föderáció területén rendelkezik, melyről igazolásunk van. Köszönöm szépen előre is!
Viharfellegek gyülekeznek, újabb cégtörlési hullám következhet Cikk
Vártnak megfelelő alacsony cégalapítást, de trendhagyó törlési számokat hozott az augusztus. Nem túl biztatóak a jelek év vége fele közeledve.
Gyesen lévő kismama céget alapít, így adózik Cikk
Egy jelenleg gyesen lévő kismama, aki 40 órás alkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik egy kft.-nél, egyszemélyes kft.-t alapít. A saját kft.-ben a munkát jellemzően egy alkalmazott végzi majd, de ő is részt vesz az irányításban. Munkabért itt nem venne fel, csak osztalékot. Ebben az esetben saját maga után kell-e valamit fizetnie? Olvasónk kérdésére dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő válaszol.
Áfa alanyi mentesség, mint adóelkerülés Kérdés
Tisztelt Szakértő! A véleménye érdekelne a tekintetben, hogy ha azért hozok létre kettő alanyi mentes vállalkozást, hogy az éves 11 milliós árbevételemet úgy tudjam kétfelé venni, hogy áfamentes maradhassak, az jogilag támadható-e, illetve ha igen, mire hivatkozással? Főleg, ha a szolgáltatási ág, ahol jelen vagyok, jellemzően nem áfaalanyokat érint, tehát ezzel a konstrukcióval ők is jól járnak és én is...hiszen az áfa számukra költség. én pedig a konkurenseimhez képest olcsóbb vagyok, hisz ők normál módon áfásan értékesítenek...
Egymillió eurós pénzmosás, négy gyanúsított Cikk
Egymillió eurós (315 millió forint) pénzmosás gyanúja miatt őrizetbe vett négy férfit a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda – tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata csütörtökön.
Csökkent a cégalapítások száma – újabb bizonytalansági tényező Cikk
Februárban 4305 társas vállalkozás szűnt meg Magyarországon, több, mint tavaly februárban, de kevesebb, mint az elmúlt félév havi átlagában. „A januári erőteljesebb jelzés után most csupán egy halovány utalást kaptunk arra, hogy lassan csökkenni kezd a megszűnések száma. Biztos trendről még mindig nem lehet beszélni” – mondja Pertics Richárd, az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató igazgatója.
Kényszertörlés következménye az ügyvezetőre Kérdés
Egy bt.-t, amely 3 éve nem működik, tartós adótartozása miatt kényszertörlésre ítélt a NAV. Ez az ügyvezetőre nézve szankciókat von maga után (nem alapíthat új céget stb.). Kérdéseim, hogy az illető a ma is működő egyszemélyes kft.-jére tud-e ez az esemény hatni, ha igen, hogyan? Második kérdésem, hogy egyéni vállalkozói igazolványt a kényszertörlés után kiválthat-e, avagy a szankciók arra is kiterjednek? Köszönöm szépen.
Cégalapítás Kérdés
Egyéni vállalkozónak késedelmipótlék- és mulasztásibírság-tartozása van, ami 180 napon túli tartozás. Kft.-t szeretne alapítani, és az egyéni vállalkozásban végzett kereskedelmi tevékenységét szeretné a társaságban végezni. Lehetséges-e a cégalapítás, figyelik-e, hogy 180 napon túli késedelmipótlék- és mulasztásibírság-tartozása van, mint magánszemély? Köszönettel: Sipos Éva
Eltűnt 50 ezer cég Cikk
Negyedik éve folyamatosan gyengül a cégalapítási kedv Magyarországon, amelynek eredményeként 2015-ben az előző évinél 16 százalékkal kevesebb, alig 25 ezer új vállalkozás alakult – hívja fel a figyelmet a Bisnode nemzetközi cégminősítő.
Külföldön biztosított kft.-tag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-t alapított három fő. Az egyik (A) Németországban, részmunkaidőben dolgozik, ott biztosított, a másik (B) szintén Németországban dolgozik főállásban, ott biztosított, a harmadik (C) egyéni vállalkozó, a járulékokat az egyéni vállalkozásában fizeti, és tagja egy másik egyszemélyes kft.-nek is, ahol ügyvezető, de díjazásban nem részesül, ott nem fizet járulékot. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben az alapított kft.-ben a három tulajdonosnak milyen járulékfizetési kötelezettségei vannak? "B" és "C" tulajdonosok a kft. ügyvezetői.
Megjelent az októberi VálaszAdó Cikk
Idén június közepén jelent meg az a kormányhatározat, amely jóváhagyja a nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok egyedi beszámolási célokra történő hazai alkalmazását. Egyes társaságoknak kötelező lesz, mások számára pedig lehetőség nyílik a magyar számviteli szabályok helyett az IFRS alapján elkészíteni egyedi beszámolójukat. Ugyanakkor az IFRS-re áttérőknek továbbra is kellene magyar számvitel szerinti nyilvántartásokat és beszámolókat készíteniük. Cikkünkben táblázatokban is összefoglaltuk a két módszer közötti eltéréseket.