72 találat a(z) bt. kültagja cimkére

Kompenzációs felár Kérdés

Édesapám – aki őstermelő volt, és egy bt. beltagja is – halála miatt át kell gondolnunk, hogyan "működjünk" tovább, ezért a következő kérdéseink lennének: – Családi gazdaság tagjai vagyunk, a kompenzációs felárat igénybe kívánjuk venni. A családi gazdaság tagjai: férj, feleség, két gyermek. A feleség más vállalkozásba hogyan szállhat be úgy, hogy még a kompenzációs felárat is igénybe tudja venni? Bt.-kültagként milyen részesedési aránnyal léphet be, főállású alkalmazotti státusz mellett? – Nyugdíjas bt.-ben beltag, valamint mezőgazdasági őstermelői tevékenységet is végez. Igénybe veheti-e a kompenzációs felárat, illetve hány százalékos részesedés mellett maradhat még őstermelő, ha van ilyen megkötés? – A férj a családi gazdaság vezetője, amennyiben maximálva van a részesedési hányad a kompenzációs felár miatt, akkor megoldás lehetne, hogy a férj is belépjen a vállalkozásba? Köszönettel: d

Kata jogviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. kültagja heti 20 órás munkaviszonyban látja el a bt. ügyvezetését, a beltag gyed ellátásban részesül. A kültag katás egyéni vállalkozásában lehet-e főfoglalkozású? Köszönettel: Tóth Zsuzsa

Katás bt. kültagja, katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kata szerint adózó bt. kültagja személyesen közreműködik a bt.-ben, be van jelentve kisadózónak. Egyéni vállalkozást szeretne indítani, ugyanarra a tevékenységre, mint amiat a bt.-ben végez. Egyéni vállalkozóként is a katát választaná. Főállású kisadózó lenne, mint egyéni vállalkozó, és nem főállású a bt. kültagjaként. A szakértő milyen adójogi kockázatot, veszélyt lát ebben? Sérül-e az a jogok rendeltetésszerű gyakorlása az adózásban? Köszönöm! KM

Bt.-kültag katás egyéni vállalkozó jogviszonya Kérdés

Főállású katás egyéni vállalkozó egy bt. kültagja. Kültagként személyes közreműködésre nem kötelezett, nem ügyvezető. Vállalkozóként ügyintézést vállal a bt.-nek, amiről katás számlát ad. Kérdésem, hogy a szituáció valós tartalmát vizsgálva ebben az esetben nem merülhet-e fel a burkolt személyes közreműködés gyanúja? Ha igen, milyen szankciókkal járhat? Tisztelettel várom szakértőjük szíves válaszát. O.E.

Tag jogviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szakmai véleményét. Egy fuvarozó bt. kültagja személyesen közreműködik a társaság tevékenységében sofőrként. Mellette ennek a tagnak van egy katás egyéni vállalkozása, ahol szintés fuvarozóként tevékenykedik. Helyes-e az a gyakorlat, hogy a tag főfoglalkozású katás egyéni vállalkozóként dolgozik, majd kültagként, megbízási szerződéssel, nulla forintért a saját bt.-jében sofőrként tevékenykedik. Köszönettel: DM

Bt.-kültag – minimum járulékalap Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha egy magánszemély egy bt.-ben kültag, van egyéni vállalkozása, amely jelenleg szünetel, és nincs semmilyen munkaviszonya, akkor a bt.-ben van-e kötelező minimális járulékfizetési kötelezettsége, ott lesz-e biztosított? Vagy választhatja azt, hogy az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizeti csak maga után magánszemélyként? Köszönöm.

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Katás egyéni vállalkozóként 2018. január 1-jétől könyvviteli szolgáltatást fogok nyújtani annak a bt.-nek, amelyben kültag vagyok 50 százalékos arányban. A beltag a férjem. Van-e valami jogszabály, amely szerint ez nem vállalható, illetve lesz-e az egyéni vállalkozás és a bt. között kapcsolt vállalkozási jogviszony?

Bt.-kültag jogviszonya Kérdés

Adott egy betéti társaság, ahol 50-50%-ban van két tulajdonos. A beltag más munkáltatónál heti 40 órát elérően munkaviszonyban van, viszont a kültagnak ez lenne a főállása. Kérdéseim az alábbiak: 1. Ha munkaviszony keretében foglalkoztatott a magánszemély tag, akkor vonatkozik-e rá a teljes körű munkaidő-nyilvántartás (szabadság, túlóra, munkaidő), vagy mivel tulajdonos, ezeket nem szükséges figyelembe venni? Ebben az esetben milyen jogviszonykód alapján történhet a biztosítotti bejelentés? 2. Amennyiben a kültag egyben a bt. képviselője és személyesen is közreműködik, akkor ezt is megteheti munkaviszony keretében? 3. Ha a kültag egyben katás egyéni vállalkozó is, akkor hogyan alakulna a járulékfizetése és a jogviszonya a bt.-ben? Várom megtisztelő válaszukat.

Betéti társaság – tb Kérdés

Betéti társaságban a kűltag nyugdíjas munkát végezne. Hogyan kell bejelenteni a T1041-es NAV-nyomtatványon, ha közben egyéni vállalkozó is? 2018-ban ő lesz a beltag, az egyéni vállalkozását megszünteti. Akkor hogyan jelenti be magát, és kell-e a T1041-en jelenteni? Mert én úgy gondolom, hogy akkor ott fizeti a 7110 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot, amit most az egyéni vállalkozásában fizet. Köszönöm válaszát!

Kisadózó egyéni vállalkozásban II. Kérdés

Tisztelt Lepsényi Mária! Fenti címmel feltett kérdésemet azzal egészítem ki, hogy az illető a bt. kültagja, és ebben a minőségében végez személyes közreműködést. Kisadózóként be van jelentve. Emellett létesítene egyéni vállalkozást, ahol szintén kisadózóként adózna. Feltett kérdésem arra vonatkozik, hogy mennyit tételes adót kell fizetnie a bt.-ben, illetve az egyéni vállalkozásában. Tisztelettel várom válaszát.

Illeték – Bt.-tulajdonrész ajándékozása Kérdés

Bt. kültagja illetékmentesen elajándékozhatja-e a tulajdonrészét a nagyszülőjének?

Bt. végelszámolás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt. kültagja lett a végelszámoló, akinek nincs máshol 36 órás munkaviszonya. A végelszámolási teendőket elláthatja-e heti 2 órás munkaviszonyban, vagy megbízási jogviszonyban napi 2 órában a minimálbér 30 százaléka alatti jövedelemmel? Vagy meg kell fizetnie a minimálbér után a járulékokat? Köszönettel: Fidler Gáborné

Bt-ben kültag a képviselő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném a segítségét kérni. Adott egy bt., ahol a beltag nyugdíjas, de a társasági szerződés szerint a képviselő a kültag, aki rendelkezik máshol heti 40 órás főállású munkaviszonnyal. Tehát a kültag után nem kell járulékokat fizetni. Az egyik kérdés az lenne, hogy a beltag után (aki nyugdíjas), jövedelmet nem vesz fel, kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni így, hogy nem ő a képviselő? A másik kérdés pedig az lenne, hogy a 08-as bevalláson a beltagot be kell-e jelenteni? Gondolom, a kültagot igen, a képviselet miatt, még ha nem is vesz fel jövedelmet. Köszönöm szépen a segítségét!

Egyéni vállalkozás szüneteltetése elég a bt.-beltagsághoz? Cikk

Ha szünetelteti az egyéni vállalkozását a magánszemély, akkor lehet bt. beltagja, vagy meg kell szüntetni a vállalkozást? – kérdezte olvasónk. Dr. Szeiler Nikolett, ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.

Katás kültag egyhavi személyes közreműködése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy katás bt. kültagja gyeten van, mellette egyéni vállalkozóként személyesen dolgozik. Gyet melletti munkavégzés miatt az egyéni vállalkozásában nincs kötelező járulékfizetése. Ha a bt.-ben május hónapban személyesen közreműködik az adóbevallások elkészítésekor, mint regisztrált könyvelő, akkor elegendő-e arra a hónapra bejelenteni kataalanynak, és megfizetni utána az 50 ezer forint járulékot? Elegendő-e, hogy csak a mérleg elkészítésekor legyen bejelentve, ha van alkalmazott a cégben, így év közben ténylegesen csak ő dolgozik, a kültag csak a beszámoló elkészítését végzi?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink