27 találat a(z) bizalmi index cimkére

Jelentősen javult a Sentix euróövezeti bizalmi indexe Cikk

Az elemzők által vártnál jelentősebben javult, tavaly június óta a legmagasabb szintre erősödött a Sentix gazdaságkutató intézet májusi euróövezeti befektetői bizalmi indexe.

Vámemelések: ártanak a világgazdaságnak, csökken a befektetők bizalma Cikk

Aggodalmát fejezte ki az Egyesült Államok közelmúltbeli vámemeléseinek a globális gazdasági fejlődésre és ipari növekedésre gyakorolt kedvezőtlen hatásai miatt az ENSZ Iparfejlesztési Szervezete (UNIDO) a honlapján közzétett cikkében. Az amerikai vámintézkedések okozta globális kereskedelmi sokk miatt meredek ívben romlanak a legnagyobb gazdaságok bizalmi indexei.

Gazdasági kilátások 2025-ben. A GKI még nem látja fantasztikusnak az évet Cikk

A GKI üzleti bizalmi indexe januárban a statisztikai hibahatáron belül csökkent, de ezzel is 50 havi mélypontjára csúszott. Az ipari és az építőipari bizalmi index hibahatáron belül emelkedett az előző felméréshez képest. Ugyanakkor a kereskedelmi index enyhén, az üzleti szolgáltatók bizalmi mutatója jelentősen esett. Továbbra is a kereskedelem a legkevésbé és az üzleti szolgáltatások a leginkább derűlátó szektor.

Romlott a gazdasági hangulat decemberben az euróövezetben Cikk

Csökkent decemberben az euróövezet ESI gazdaságihangulat-indexe, 2020 novembere óta a legalacsonyabb szintre, aminek oka főként az ipari és a fogyasztói bizalom romlása, amelyet nem tudott ellensúlyozni a szolgáltatóiparban bekövezett hangulatjavulás sem – derül ki az Európai Bizottság Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága (DG ECFIN) szerdán publikált felméréséből.

Mélyponton az euróövezeti befektetői bizalmi index Cikk

Több, mint egyéves mélypontra romlott a Sentix gazdaságkutató intézet januári euróövezeti befektetői bizalmi indexe.

Optimistábbak a közép-európai pénzügyi vezetők Cikk

Lényegesen optimistábbak a közép-európai pénzügyi vezetők 2023-hoz képest; elsősorban az üzleti környezet megítélése javult, de a többi területen is pozitív volt az elmozdulás – derül ki a Deloitte több mint ötszáz régiós pénzügyi vezető véleményére alapuló felméréséből.

GKI: kissé még októberben is romlottak az üzleti kilátások Cikk

Októberben a fogyasztói várakozások érezhetően javultak, mg az üzleti kilátások valamelyest romlottak a GKI Gazdaságkutató által – az EU támogatásával – végzett felmérés szerint. A GKI konjunktúraindexének értéke nem változott szeptemberhez képest. A cégek viszonylag kedvező foglalkoztatásra és árakra vonatkozó várakozásai sem módosultak érdemben az előző hónaphoz képest.

Sok a bizonytalan fiatal Magyarországon, miközben a kétharmaduk optimista Cikk

Egy negyedév alatt egyértelműen, 14 pontról 11 pontra csökkent a K&H ifjúsági index értéke – közölte a pénzintézet. A felmérés második negyedévben készült hullámából kiderült, hogy miközben csökkent a saját életükkel elégedett fiatalok aránya, az elégedetleneké nem emelkedett, azaz többen változó állásponton vannak. A jövőt illetően viszont többségben maradtak a derűlátók: 64 százalékuk optimista, a pesszimisták aránya 16 százalékos.

Az ipari és szolgáltató cégek várakozásai jelentősen javultak, az építőipar és a kereskedelem pesszimista Cikk

Márciusban az üzleti és fogyasztói várakozások egyaránt sokat javultak, a GKI konjunktúraindexe ötödik hónapja emelkedik. A GKI Gazdaságkutató által – az EU támogatásával – végzett felmérés szerint az üzleti szektoron belül az ipari és szolgáltató cégek várakozásai jelentősen javultak, az építőipar és a kereskedelem várakozásai viszont érezhetően, de ennél kevésbé romlottak. A fogyasztók már nem aggódnak jobban, mint 2020-ban, a Covid-járvány kitörésekor kialakult pánik idején. Ez azonban így is nagyon erős pesszimizmust jelez. Márciusban érdemben csökkentek a cégek áremelési törekvései és erősödött foglalkoztatási hajlandóság, amit a fogyasztók véleménye is visszaigazolt. Az ország gazdasági helyzetének megítélése a februárinál sokkal kedvezőbb lett az üzleti szférában és a lakosság körében is, olvasható a GKI honlapján.

Mind az üzleti, mind a lakossági szféra pesszimizmusa nő Cikk

Augusztusban már negyedik hónapja tart az üzleti és fogyasztói várakozások folyamatos romlása. A GKI Gazdaságkutató által – az EU támogatásával – végzett felmérés szerint ez év áprilisa óta az üzleti várakozások mintegy 13, a fogyasztóiak viszont közel 30 ponttal estek, s augusztusban is ez utóbbiak zuhanása volt a markánsabb. Az üzleti bizalmi index 2021 tavaszán, a fogyasztói pedig 2020 tavaszán, a Covid-járvány miatt bevezetett korlátozások okozta pánik idején volt utoljára hasonló mélységben. A fogyasztók véleményében most augusztusban először tükröződhetett a rezsiemelés bejelentésének hatása, olvasható a GKI Gazdaságkutató Zrt. honlapján közzétett elemzésben.

Az orosz-ukrán háború kihat a lakossági és az üzleti várakozásokra is Cikk

A GKI konjunktúraindexe idén márciusban a tavaly késő tavaszi szintjére esett vissza, ami elsősorban a fogyasztói bizalmi index romlásának következménye; az üzleti várakozások csak az iparban és a szolgáltató szektorban lettek rosszabbak, az építőiparban és a kereskedelemben nem – közölte a GKI Gazdaságkutató az MTI-vel.

Februárban enyhén csökkent a konjunktúraindex Cikk

A januári emelkedés után februárban hibahatáron belül, de csökkent mínusz 0,5 pontra 0,1 pontról a GKI konjunktúraindexe, amely a lakossági bizalmi index és az üzleti bizalmi index súlyozott átlaga – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. az MTI-vel.

Ezt üzenik a cégeknek a fiatal munkavállalók Cikk

Kevésbé érzik jól magukat a munkahelyükön a fiatalok. Legalábbis az idei második negyedévben 39 százalékra csökkent azoknak az aránya, akik megbecsültnek érzik magukat – derül ki a K&H ifjúsági indexéből. Az eredmény a munkát adó cégek számára is fontos, hiszen a hivatalos adatok szerint a pandémia utáni gazdasági újraindulás során újra munkaerőhiányos helyzet alakulhat ki, ezért fokozott szerepet kap a meglévő munkaerő megtartása.

Így alakultak augusztusban az üzleti és a fogyasztói várakozások Cikk

A GKI-nak az EU támogatásával készített felmérése szerint az üzleti várakozások augusztusban is kissé javultak, a fogyasztóiak viszont július után augusztusban is némileg romlottak – közölte a gazdaságkutató az MTI-vel.

Romlottak a fogyasztói várakozások júliusban Cikk

Félévnyi folyamatos emelkedés után a GKI konjunktúraindexe júliusban elérte 2019 végi szintjét. Az áprilisi, példátlanul nagy emelkedés után az elmúlt hónapokban csak kismértékű volt a javulás; javultak az üzleti és romlottak a fogyasztói várakozások júliusban – közölte a GKI Gazdaságkutató az MTI-vel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Gyes alatti munkavégzés

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 július
H K Sze Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Együttműködő partnereink