21 találat a(z) beszámoló közzététele cimkére

Pártok pénzügyi beszámolójának közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelőként ügyfélköröm egy párttal bővült. A párttörvényt elolvasva láttam, hogy a párt pénzügyi beszámolóját közzé kell tenni a Magyar közlönyben és a Bírósági Hivatalnál is. Több civil szervezetet is könyvel vállalkozásunk (többek között egyesületeket is), de az OBH honlapján sehol nem találtam olyan nyomtatványt, amelyen a párt beszámolóját közzé lehet tenni. Az OBH-nál telefonos érdeklődésemre nem tudtak választ adni. A civil szervezeteknek szánt OBHGEPI-PK-142-141-es nyomtatvány a civil szervezeteknek van fenntartva (a kitöltési útmutató is a civil szervezetekre hivatkozik, viszont a párt nem civil szervezet). Most nagyon tanácstalan vagyok, hogyan is kellene közzétenni az ilyenfajta beszámolót a Bírósági Hivatal oldalán. Várom válaszukat tisztelettel!

Végelszámolás lezárása utáni NAV-megállapítás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kft. a végelszámolási folyamat végén elkészítette a záró bevallásokat, beszámolót, és beadta a törlési kérelmet. A NAV ezután kezdte meg az ellenőrzést, és megállapítást tett. Az így keletkezett adóhatósági tartozásra már nincs fedezet a kft.-ben. A NAV-megállapítással nem értünk egyet, és fontolgatja a végelszámoló annak bíróság előtti megtámadását. Kérdéseim ezzel kapcsolatban: Számvitelileg mi a teendő egy közzétett beszámolóval és vagyonfelosztási javaslattal lezárt könyveléssel, elő kell-e írni a NAV megállapításait, és ha igen, technikailag hogyan? Milyen dátummal? Újranyitom a könyvelést egy végelszámolás utáni időszakra? A NAV-ellenőrzés miatt több költség merült fel, mint amire eredetileg számított a vállalkozás, ami nem szerepelt a zárásban. A vagyonfelosztási javaslatban szereplő pénzeszközök terhére költhet-e a végelszámoló igazolt üzleti célú (például ügyvédi) kiadásokra? A vállalkozás vagyona nem fedezi az előírt NAV-tartozást, és a még várhatóan előírandó illetékkötelezettséget. Ha a tulajdonosok nem kívánnak további pénzt tenni a vállalkozásba, mi történik? A NAV-tartozás miatt felszámolásba megy át a végelszámolás? Ezt kezdeményezheti a végelszámoló is – mivel egyértelmű, hogy nincs fedezet a NAV-tartozásra? (Más tartozás nincs.) Kérem, válaszukban térjenek ki a konkrét számviteli/bevallási/újraközzétételi (?)feladatokra. Előre is köszönöm!

Felszámolás – PK-141 Kérdés

Tisztelt Cím! A Szegedi Veterán Egyesület (bejegyző határozat: 10PK-60021/2001, nyilv. Szám: 06-01-1696) 2015.11.01-ével végelszámolás alatt áll. Ez ügyben kérdezném, hogy a PK-141-es beszámolóját (amit az előző évekre vonatkozóan minden évet követő 05.31-éig határidőben leadtunk) milyen állapot szerint kell leadni? Mivel ezen nyomtatványon csak évet lehet megjelölni és nem pontos időszakot, ezért nem tudjuk pontosan, hogy a 2015.01.01-2015.10.31-ei időszakra vagy a 2015.01.01-2015.12.31-ei időszakra adjuk le azt… Illetve ennek a leadási határideje mely időpont lenne: 30 napon belül vagy 2016.05.31-éig? Köszönöm.

Egyéni cég – beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni hogy az egyéni cég éves beszámolóját közzé kell-e tenni, mert az Szt.-ben azt olvastam, hogy el kell készíteni, de nem kell közzétenni a beszámolót. Az ügyfelem most kapott felszólítást a NAV-tól a közzététel teljesítésére. Várom válaszát! Köszönettel.

Kivából kiesés esetén beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszát: adótartozás miatt kiestünk a kiva hatálya alól, kell-e beszámolót közzétennünk? Köszönettel.

Kft. tagjának halála Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft. két taggal. Az egyik tag 95 százalékos, a másik 5 százalékos részesedéssel. Sajnos az 5 százalékos részesedéssel rendelkező tag elhunyt. Örököse lép a helyébe (hagyatéki tárgyalás megvolt), azonban a társasági szerződés módosítása még nem történt meg. Kérdésem az lenne, hogy ennek van-e valamilyen hatása a 2014-es év beszámolójának közzétételére? A 95 százalékkal rendelkező tag elfogadhatja a beszámolót, és azt közzétehetjük ebben az esetben a másik tag nélkül?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Társasági adó önellenőrzése

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Gyógyszerforgalmiadó-kedvezmény

Gyüre Ferenc

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink