23 találat a(z) beszámoló közzététele cimkére

Egyszeres beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! A Szak-Ma c. lap 6. számában 39/2017/06. sz. időszerű kérdésben azt olvastam, hogy az egyszeres könyvvitelt vezető lakásszövetkezet egyszerűsített beszámolóját meg kell küldeni elektronikus úton a Céginformációs Szolgálat részére. Az OBR rendszere a számviteli törvényre alapoz, annak 154. § (1) bekezdése szerint csak kettős könyvvitel esetén kötelező a közzététel. Nem választható opció az egyszeres könyvvitel, ki lehet élesben próbálni. Ha kiválasztjuk az "egyéb szervezetek beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 224/2000. (XII.19.) Korm. rendelet alapján" , a menüben csak a kettős könyvvitelt ajánlja fel, nincs választási lehetőség. A víziközműtársulat is egyszeres könyvvezetést folytat a 479/2016. kormányrendelet alapján, a beszámolóját nem lehet OBR-n közzétenni. Egy évvel ezelőtt nem volt gond, de azóta a CEGINFO_15_EB_05 tipusú beszámolót archívumba helyezték, többé nem alkalmazható. Civil szervezeteknél van ma is egyszeresre a PK-241P, de lakásszövetkezetre, vízközműtársulatra ez nem alkalmazható. Mi a megoldás? A választ előre is köszönjük.

Évközi kiva áttérése Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Az év közben kivára áttérő adózónak a 1771-es bevalláson kívül kell-e más bevallást készítenia akár a NAV felé, akár az önkormányzat felé? Kell-e emiatt beszámolót készítenie és közzétennie? Válaszát előre is köszönöm

Pártok pénzügyi beszámolójának közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelőként ügyfélköröm egy párttal bővült. A párttörvényt elolvasva láttam, hogy a párt pénzügyi beszámolóját közzé kell tenni a Magyar közlönyben és a Bírósági Hivatalnál is. Több civil szervezetet is könyvel vállalkozásunk (többek között egyesületeket is), de az OBH honlapján sehol nem találtam olyan nyomtatványt, amelyen a párt beszámolóját közzé lehet tenni. Az OBH-nál telefonos érdeklődésemre nem tudtak választ adni. A civil szervezeteknek szánt OBHGEPI-PK-142-141-es nyomtatvány a civil szervezeteknek van fenntartva (a kitöltési útmutató is a civil szervezetekre hivatkozik, viszont a párt nem civil szervezet). Most nagyon tanácstalan vagyok, hogyan is kellene közzétenni az ilyenfajta beszámolót a Bírósági Hivatal oldalán. Várom válaszukat tisztelettel!

Végelszámolás lezárása utáni NAV-megállapítás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy kft. a végelszámolási folyamat végén elkészítette a záró bevallásokat, beszámolót, és beadta a törlési kérelmet. A NAV ezután kezdte meg az ellenőrzést, és megállapítást tett. Az így keletkezett adóhatósági tartozásra már nincs fedezet a kft.-ben. A NAV-megállapítással nem értünk egyet, és fontolgatja a végelszámoló annak bíróság előtti megtámadását. Kérdéseim ezzel kapcsolatban: Számvitelileg mi a teendő egy közzétett beszámolóval és vagyonfelosztási javaslattal lezárt könyveléssel, elő kell-e írni a NAV megállapításait, és ha igen, technikailag hogyan? Milyen dátummal? Újranyitom a könyvelést egy végelszámolás utáni időszakra? A NAV-ellenőrzés miatt több költség merült fel, mint amire eredetileg számított a vállalkozás, ami nem szerepelt a zárásban. A vagyonfelosztási javaslatban szereplő pénzeszközök terhére költhet-e a végelszámoló igazolt üzleti célú (például ügyvédi) kiadásokra? A vállalkozás vagyona nem fedezi az előírt NAV-tartozást, és a még várhatóan előírandó illetékkötelezettséget. Ha a tulajdonosok nem kívánnak további pénzt tenni a vállalkozásba, mi történik? A NAV-tartozás miatt felszámolásba megy át a végelszámolás? Ezt kezdeményezheti a végelszámoló is – mivel egyértelmű, hogy nincs fedezet a NAV-tartozásra? (Más tartozás nincs.) Kérem, válaszukban térjenek ki a konkrét számviteli/bevallási/újraközzétételi (?)feladatokra. Előre is köszönöm!

Felszámolás – PK-141 Kérdés

Tisztelt Cím! A Szegedi Veterán Egyesület (bejegyző határozat: 10PK-60021/2001, nyilv. Szám: 06-01-1696) 2015.11.01-ével végelszámolás alatt áll. Ez ügyben kérdezném, hogy a PK-141-es beszámolóját (amit az előző évekre vonatkozóan minden évet követő 05.31-éig határidőben leadtunk) milyen állapot szerint kell leadni? Mivel ezen nyomtatványon csak évet lehet megjelölni és nem pontos időszakot, ezért nem tudjuk pontosan, hogy a 2015.01.01-2015.10.31-ei időszakra vagy a 2015.01.01-2015.12.31-ei időszakra adjuk le azt… Illetve ennek a leadási határideje mely időpont lenne: 30 napon belül vagy 2016.05.31-éig? Köszönöm.

Egyéni cég – beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni hogy az egyéni cég éves beszámolóját közzé kell-e tenni, mert az Szt.-ben azt olvastam, hogy el kell készíteni, de nem kell közzétenni a beszámolót. Az ügyfelem most kapott felszólítást a NAV-tól a közzététel teljesítésére. Várom válaszát! Köszönettel.

Kivából kiesés esetén beszámoló közzététele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérném szíves válaszát: adótartozás miatt kiestünk a kiva hatálya alól, kell-e beszámolót közzétennünk? Köszönettel.

Kft. tagjának halála Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft. két taggal. Az egyik tag 95 százalékos, a másik 5 százalékos részesedéssel. Sajnos az 5 százalékos részesedéssel rendelkező tag elhunyt. Örököse lép a helyébe (hagyatéki tárgyalás megvolt), azonban a társasági szerződés módosítása még nem történt meg. Kérdésem az lenne, hogy ennek van-e valamilyen hatása a 2014-es év beszámolójának közzétételére? A 95 százalékkal rendelkező tag elfogadhatja a beszámolót, és azt közzétehetjük ebben az esetben a másik tag nélkül?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyéni vállalkozó költségei csed alatt

Szipszer Tamás

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink