16 találat a(z) bejegyzés cimkére

Ciprusi cég áttelepülése Magyarországra Kérdés

Módosult a közigazgatási- vagy fekvéshatár-változás bejegyzésének díja Cikk

A 2023. évi 70. számú Magyar Közlönyben megjelent és egyes részei vonatkozásában másnap hatályba is lépett az egyes törvényeknek a közigazgatás fejlesztésével összefüggő módosításáról szóló 2023. évi XXI. törvény.

Miniszterelnökség: a földhivatalokban is szünetel az ügyintézés az igazgatási szünet alatt Cikk

Speciális szabályokat vezetett be a kormány a földhivatalok esetében az igazgatási szünet idejére – közölte a Miniszterelnökség pénteken az MTI-vel.

Akadályozza az újkatázás bejegyzését a NAV – állítja Ruszin Zsolt, az MKOE alelnöke Cikk

A NAV a főállást jelentő nyitott T1041-esektől teszi függővé az újkatázás bejegyzését, határozathozatal nélkül, de ami a legfontosabb: a tényállás tisztázása nélkül – írja a Pénzügyminisztérium és a NAV illetékeseihez, továbbá az Adózónához is eljuttatott levelében Ruszin Zsolt, az MKOE alelnöke.

Székhely- és adószámváltozás Kérdés

Taggyűlési határozat bejegyzésének elutasítása Kérdés

Kisvállalati kedvezmény Kérdés

Mikorra könyveljem? Kérdés

Jelzálogjog-bejegyzés könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan kell könyvelni az ingatlanra történő jelzálogjog bejegyzését? Köszönettel: Szalainé

Illeték földhasználati jognál Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy cég tulajdonában álló földterületen, ha egy magánszemély földhasználati jogot alapít, abban az esetben kell-e illetéket vagy valamilyen adót fizetni? Ha igen, azt kinek kell megfizetnie? A cégnek vagy a magánszemélynek? Kérem, ismertessék a szabályokat erre vonatkozóan, úgy is, ha nem termőföldről és úgy is, ha termőföldről van szó! A magánszemély földhaszálati jogát be kell-e, illetve be lehet-e jegyeztetni és ha igen, azt milyen hatóságnál kell intézni és kinek kell intézni? A cégnek, vagy a magánszemélynek?

Ingatlan értékesítéséből származó jövedelem Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017-ben történt ingatlanértékesítéssel kapcsolatban az alábbi a kérdésem: az eladó megkapta a teljes vételárat a vevőtől. Az adásvételi szerződést az "ingatlanügyi" hatósághoz benyújtották a 2017. évben. Formai okokra hivatkozva az ingatlanügyi hatóság, majd a bíróság is elutasítja a bejegyzést. Az új adásvételi szerződés a 2018. évben kerül benyújtásra. Melyik év bevétele lesz az értékesítés? Köszönöm.

Civil szervezet, egyesület képviselete Kérdés

Egyesület elnökének mandátuma lejár 2018 márciusában. Amennyiben új elnököt választanak, úgy az új elnök hivatalos cégbejegyzéséig a régi elnök képviselheti-e az egyesületet, például, ha az egyesület tagja egy országos szerveződésű egyesületnek, annak a közgyűlésén a régi elnök képviselheti-e az egyesületét, ha a cégbíróság még nem jegyezte be az új elnököt?

Alakuló cég indulási időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni a következő témában: 2016. december 16-án elkészült egy alakuló kft. társasági szerződése az összes többi szükséges dokumentummal együtt. A bejegyzési kérelem 2017. január 3-án lett beküldve. A bejegyző végzés alapján a bejegyzés 2017. január 5., a cégkivonat alapján az adószám státusz kezdete: 2017. január 4. A kérdésem az lenne, hogy mikortól kell a beszámolót, bevallásokat megtennie? 2016. december 16-ától vagy 2017. 01. 04-étől? Válaszát előre is köszönöm

Be nem jegyzett kft. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy eléggé érdekes témával kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni. Alakult egy kft. 2016.12.15-én, aminél kiderült (ügyvédi hibából kifolyólag) 2017.01.23-án, hogy nem jegyezték be. Ez a kft. iskolakonyhát üzemeltetett volna, az alkalmazottak 01.01-től be lettek jelentve, iskolakonyha működött. 01.24-én alakult egy másik kft., amely be lett jegyezve, megkezdte működését. Kérdéseim a következők lennének: 1. Ilyenkor mi az eljárási menet, beszámoló készítése a be nem jegyzett kft.-re? (Az alkalmazottak ki lettek jelentve 01.23-án.) Mennyi időn belül és mi alapján kell a beszámolót elkészíteni stb.? 2. 01.23-ig minden étkezés ki lett számlázva, azonban van olyan, amit a mai nappal tudtunk kiszámlázni mivel nem csak iskolások hanem külsősök is ebédelnek vagy elviszik az ebédet. (ezek létszámát a mai napra tudták leadni). Ez így jó-e vagy hiba, ha a mai nappal számláz a nem létező kft?. 3. A bevételek a bankszámlára érkeznek meg, azt a pénzt mikor lehet onnan kivenni, erre van-e valamilyen szabály? 4. Mivel a törzstőkét az önkormányzat adta, úgy gondolom, hogy elszámoláskor azt vissza kell fizetni neki. Ennek mi a helyes eljárási menete? 5. A fent leírtakon kívül mi az, amire ilyenkor oda kell figyelni? Ilyen esetem még nem volt. Segítségét előre is köszönöm

Helyes számlázási cím Kérdés

Az alábbi problémára szeretnék segítséget kérni. Vállalkozások székhelyet fognak váltani. Adott esetben Budapest másik kerületébe, illetve más megyébe tevődnek át. Számlázás szempontjából a változás bejegyzésétől már az új címre kell a számlát kiállítanunk, vagy csak a cégbírósági bejegyzést követően állíthatunk ki az új székhelyre a számlát? Hogy járunk el helyesen.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink