8 találat a(z) alapszabadság cimkére
Szabadságtípusok kiadási sorrendje Kérdés
Gyes utáni szabadság Cikk
Mennyi szabadság illeti meg azt az illetőt, aki 1993-ban született, munkaviszonyát a cégnél 2017.09.11-ével kezdte, a szülés dátuma 2020.04.29-e (innentől indult a csed, gyed, gyes) és most fog lejárni a gyes? Olvasónk kérdésére dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász ügyvéd válaszolt.
Közalkalmazott kismama visszatérése a munkába: így számoljuk ki a szabadságát Cikk
Közalkalmazottak esetében hogyan történik a szabadság kiszámítása, amikor a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság után a kismama a munkába visszatér? Cikkünk ismerteti az erre vonatkozó legfontosabb tudnivalókat, majd egy példán keresztül szemlélteti ennek számítását is.
Munkába visszatérő kismama szabadságának kiszámítása – íme egy példa Cikk
A legtöbb munkába visszatérő kismama előre számol, hány nap szabadsággal rendelkezik visszatéréskor, mennyi nappal tud kalkulálni a gyermeke bölcsődébe, óvodába történő beszoktatásához, vagy éppen munkaviszony-megszűnés esetén hány napot kell a munkáltatónak kifizetnie számára. Ehhez nézzük meg a legfontosabb idevonatkozó jogszabályokat az Mt. alá tartozó munkavállalók esetében, illetve nézzünk erre egy számolási példát is!
Pedagógusok éves szabadsága Kérdés
Tisztelt Adózóna! Általános Iskolában a pedagógus munkakörben hány nap szabadság jár? Illetve a gyerekek utáni pótszabadságban részesülnek-e? Életkorral járó alapszabadság-növekedés? Válaszukat előre is köszönöm!
Szabadság kiadása részfoglalkoztatottnál Kérdés
Tisztelt szakértő! Heti 10 órás foglalkoztatottat mennyi alapszabadság illeti meg? Az életkor szerint számított teljes, vagy csak annak valamennyi százaléka, vagy úgy számoljuk, mint a bér-arányosítást, az életkor szerint járónak vesszük az 1/4-ét?
Életkor után járó pótszabadság kiadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném az alábbi kérdés megválaszolásában a segítségét: Az Mt. nem írja elő, hogy a szabadság kiadása során azt elsősorban alapszabadság vagy az életkor szerinti pótszabadság terhére kell, hogy elszámolja a munkáltató. A 2014. január 1-jétől hatályos szabályozás szerint a munkáltató – a felek naptári évre kötött megállapodása alapján – az életkorhoz kötött pótszabadságot az esedékesség évét követő év végéig adja ki, tehát a tárgyévben fennmaradó pótszabadságot a munkavállaló átviheti. Amennyiben a munkáltató és a munkavállaló között született ilyen megállapodás, bérszámfejtés során milyen arányban kell a szabadságokat kiadni? Ha először az alapszabadságot kell kimeríteni, a munkavállalók többségénél nagy valószínűséggel az év végén mindig lesz átvihető pótszabadság. Milyen megoldás jogszerű? Segítségét előre is köszönöm!
Szabadság kiadása Kérdés
Egy dolgozó 16 nap alapszabadsággal és 10 nap pótszabadsággal rendelkezik. 2014.04.08-2014.11.23. időszakban betegszabadságon, illetve táppénzen volt. Szabadságát ki szeretném adni. Megtehetem-e, hogy 2015. I. negyedévében adom ki részére a szabadságot, vagy még ebben az évben ki kell adni az alapszabadságot, illetve meg kell kezdeni a szabadság kiadását ? Köszönöm