7 találat a(z) ajéndékozás cimkére

Megszavazták! Illetékmentes lesz a testvérek közötti öröklés, ajándékozás Cikk

Elfogadta az Országgyűlés mai ülésén – 166 igen, 5 nem és 23 tartózkodó szavazat mellett – a testvérek közötti ajándékozási és öröklési illetékmentességről szóló törvényjavaslatot. Az érintetteknek sem ajándékozásnál, sem öröklésnél, sem visszterhes átruházásnál nem kell illetéket fizetniük.

Ingatlan értékesítéséből származó jövedelem bevallása Cikk

A szerzés időpontjától függően kell meghatározni a jövedelmet a számított összegből (a bevétel és a költség különbözete) az ingatlan, az ingatlanra vonatkozó vagyoni értékű jog 2018. évi átruházása esetén.

Egyenesági rokonnak készpénz-ajándékozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van-e adóvonzata, ha egyenesági rokonnak adok készpénzt ajándékba? Nem az illetékre gondolok, hanem egyéb adókra.

Kiskorúnak venne, ajándékozna ingatlant? Ilyen terheket vállal vele Cikk

Kiskorúak esetében mind vagyonszerzéskor, mind a vagyontárgy, ingatlan eladásakor szigorú szabályokat kell betartani. Gondoljunk csak bele, milyen problémákat vetne fel, ha a gyermek már kiskorában olyan ingatlant szerezhetne meg, amely tele van terhekkel, illetve úgy adhatnának el egy örökölt ingatlant a nevében, hogy a vételárat a szülő magára költi.

Ajándék illetéke Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyeneságbeli rokonnak ajándékozott készpénzt be kell-e jelenteni a NAV-nak, ha igen, milyen nyomtatványon? Köszönettel várom a válaszát.

Kft.-ben lévő üzletrész ajándékozása házastársnak Kérdés

Egy kft.-ben férj és feleség is tag, a feleség a többségi tulajdonos. Férj a saját, kisebb üzletrészét a feleségének ajándékozná. Ha jól értelmezem, ez illetékfizetési kötelezettséggel nem jár. Egyéb más (szja, eho) kötelezettség esetleg keletkezhet az ügyletből (nem értékesítés, hanem ajándékozás)?

Ajándékozás és malacpersely Kérdés

Tisztelt Szakértő! A férjemnek és nekem is van a CIB-nél malacperselyem, ő is szokott az én megtakarításomba utalni és én is az övébe, ha van rá keretünk. Ez általában a 100.000 forintot nem szokta meghaladni. Ebbe a hónapba viszont meghaladta a 150.000 forintot. A kérdésem az, hogy az egymás megtakarításába utalt pénz ajándéknak minősül? Ha igen, akkor 150.000 forint felettire vonatkozik a bejelentési kötelezettség? Mivel bankból bankba történik az utalás, ha ez ajándékozásnak minősül, akkor illetékmentes, ugye? Ha nem ajándékozásnak minősül, akkor minek? Az egymásnak utalt összeget kell szerepeltetnünk a bevallásba? A másik kérdésem, ha a keresztszüleimtől, akik nem rokonok, kapok ajándékba 1-2 millió forintot, akkor azt gondolom be kell jelentenem a NAV-nak és az ezt tartalmazó szerződést is csatolnom kell? Ezt a 1253-as bevallásba szerepeltetnem kell? Kell utána szja-t fizetni majd? Illetéket - azt mondta az ügyvéd -, hogy nem kell fizetnem, mert bankból bankba megy az utalás, ez igaz? Előre is köszönöm a segítségét!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Kölcsön kamat

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink