33 találat a(z) ajándékkártya cimkére
Ajándékkártya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben kérem szíves állásfoglalását. Nagykereskedő cégünk viszonteladó vevői részére meghirdetett akció keretében utólagos engedményt ad. Ezt az árengedményt ajándékkártya keretében kívánja adni. Ami azt jelenti, hogy készíttet a viszonteladó cég részére egy ajándékkártyát, amit az utólagos engedmény összegével tölt fel. Az ajándékkártyákat előállító cég csak természetes személy nevére tudja elkészíteni ezeket a kártyákat, és nem az utólagos kedvezményt kapó cég nevére. A kérdésem az lenne, hogy egy megállapodás – amely kimondja, hogy a kártya nem a természetes személyé (ügyvezetőé), hanem a cégé, amelyik kapja az engedményt – elfogadható-e részünkre, hogy igazolni tudjuk, az érintett cég kapta meg az utólagosan adott engedményt. Köszönettel.
Ajándékutalvány, mint elnevezés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ajándékutalványnak (ajándékkártyának) különböző szabályai vannak. Például szigorú elszámolás alá eső nyomtatvány. Előfordul azonban, hogy más nyomtatványra kerül ez az elnevezés. Ez lehet mondjuk egy kedvezménykártya (ami egy meghatározott százalékú kedvezményt nyújt) vagy egy törzsvásárlói program kártyája. Ezekre – természetükből adódóan – nem vonatkoznak az ajándékutalványra szóló előírások. Egy nyugtára sem írható, hogy számla. Mennyire szabályos, fogadható el, ha ezen nyomtatványokat ajándékutalványként (ajándékkártyaként) kerül tüntetik fel? (Véleményem szerint az számviteli problémába is ütközhet, de a fogyasztóvédelem szempontjából is hibás, mert megtévesztő.) Más esetben pedig az kerül rá például, hogy "szépségkártya", működési szempontból pedig egy ajándékutalvány. Ebben az esetben kötelező mellé feltüntetni, hogy ajándékutalvány? Válaszát előre is köszönöm!
Előleg és az ajándékutalvány
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen esetben kell áfaelőleget fizetni ajándékutalvány értékesítésekor? Az világos, hogy az értékesítése áfakörön kívüli. Számlaadás nem kötelező. Előleg azonban bizonyos esetekben fizetetendő. Jól tudom, hogy attól függ, egycélú vagy többcélú az ajándékutalvány? Ha igen, mi a pontos meghatározása ezeknek a fogalmaknak? Ugyanez a helyzet egy feltölthető ajándékkártya esetében? Válaszát előre is köszönöm!