116 találat a(z) Tgyás cimkére

Munkajog Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkaviszonyban álló anyuka első gyermekével 2014. 11. 11-éig gyeden, majd utána gyesen lesz. Anyuka 2014. 09. hónapban ismét szült. A gyed ellátás mellett, a második gyermekére tekintettel igényelte a terhességi gyermekágyi segélyt is. Kérdésem, hogy a második gyermekére tekintettel ismételten jogosult lesz rendes szabadságra a szülési szabadság és a gyed 6 hónapjáig? A 1408M-08 lapján munkabérrel ellátatlansághoz a párhuzamos ellátásnál melyik jogcímet írjuk majd be havonta? További kérdésem, hogy a veszélyeztetett terhesség miatt táppénzen lévő kismamának sem jár a szabadság a 30.napot meghaladó időre? Válaszát előre is köszönöm!

Munkavégzés baba mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbiban. Egyéni vállalkozó tevékenysége humán egészségügyi szolgáltatás, otthoni betegápolás. Saját munka végzése mellett (Iami ápolás és adminisztratív teendők ellátása, jelentések készítése) megbízási szerződéssel foglalkoztat szakképzett ápolókat is. Az egyéni vállalkozó kismama, februárra várja gyermekét. Kérdésem, hogy hogyan végezhet ő munkát, ha a gyermek megszületik, az adminisztratív feladatokat otthonában ő elláthatja? Köszönöm a segítséget. Tisztelettel: Kne

Tgyás és gyed összege Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2014. december 1-jére szülésre kiírt várandós nő 2013 decemberétől katás egyéni vállalkozó. 2010. március 1-jétől 2013. augusztus 30-áig munkaviszonyban állt. A munkaviszony megszűnése évében, 2013-ban a munkaviszonyából 210 naptári napi jövedelemmel rendelkezett. 2013. október 1-jétől 2013. november 30-áig munkanélküli járadékban részesült. Kérem szíves válaszát, hogy mely jövedelmek fogják képezni a részére folyósított terhességi gyermekágyi segély és a gyermekgondozási díj alapját? Válaszát előre is nagyon köszönöm.

Tgyás és gyed PhD mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kaphat-e tgyás-t és gyedet az az egyetemi hallgató, akinek PhD-ösztöndíjat folyósítanak? Válaszát előre is köszönöm!

Ellátások többes jogviszonyban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben a munkavállaló gyermeket vár, e jogviszonya mellett egy másik kft.-ben ügyvezetői teendőket látott el ez év augusztusáig. Itt a jogviszonya megszűnt augusztusban, mivel új ügyvezetőt neveztek ki. Járulékköteles jövedelme van mindkét helyen. Ebben az esetben, ahol megszűnt az év folyamán a jogviszony, abból tudomásom szerint nem igényelhet tgyást és egyéb ellátást sem. Viszont beszámít-e az ott augusztus hónapig befizett egészségbiztosítási járulék az ellátásainak összegébe? Hiszen először táppénzt, majd tgyást és gyedet is fog igényelni. Várom válaszukat.

Táppénz és terhesség Kérdés

2010. májustól 2014. július 31-éig határozott szerződéssel dolgozó (bruttó bér 240 ezer forint) más munkakörbe került 2014. 08. 01-től és határozatlan idejűre, de a bére 150 ezer forintra csökkent. Tekintettel arra, hogy szülése 2015. április elejére várható, valamint veszélyeztett terhes lehet a kora miatt, a kérdés a következő: ha táppénzre veszik, a tgyás és a gyed milyen időszaki bér alapján kerül meghatározásra, milyen összegben? Köszönöm válaszát.

Második gyermek után járó tgyás és gyed Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2013. július 30-án szültem első gyermekemet. Jelenleg gyeden vagyok, 2015. 04. 25-éig (mivel a biztosításban töltött napjaim száma nem elegendő a gyermekem 2 éves koráig). 2015. nyár-ősz környékére tervezzük a testvér érkezését, és előtte nem mennék vissza dolgozni, hanem a gyed lejártakor kivenném a bent maradt szabadságaimat, majd a szülésig fennmaradó időben táppénzen lennék. Mi lesz ebben az esetben az alapja a második gyermek után járó tgyás és gyed összegének? Válaszát előre is köszönöm!

Táppénz után tgyás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk 2014. 07. 11-én szült. A 2014. 07. 11-ig tartó időszakra beküldte az OEP felé a táppénz igazolásokat, majd kitöltötte a tgyás igényléssel kapcsolatos nyilatkozatot, és eljuttatta az OEP felé. Ezen nyilatkozatban azt jelölte, hogy a szülést megelőző 28 nappal szeretné a tgyást igényelni. Tőlem foglalkoztatói igazolást kér. Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mi a a teendő (tudtommal táppénzt és tgyást nem kaphat egy időben)? Hogyan tudom jogszerűen/célszerűen kitölteni a foglalkoztatói igazolást ebben az esetben? Hogyan lehet javítani a helytelen nyilatkozatot, illetve szükséges-e ezt megtenni? Válaszát előre is köszönöm.

Tgyás után Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk alkalmazottja 2014. 05. 06-án szült. A tgyás letelte után (ami 2014.10.19-én telik le), milyen teendője van a munkáltatónak, illetve a munkavállalónak? Milyen papírokat kell leadni a munkáltató felé, és a munkáltató milyen dokumentumokat kell, hogy kiadjon? A szabadságot hogyan kell kiadni? Köszönettel: Nagy Andrea

Külföldi biztosítási jogviszony igazolása Kérdés

Tisztelt Szakértők! Társaságunk alkalmazottja augusztusban szülni fog. Társaságunknál 2013.10.01. óta dolgozik, ezt megelőzően két évig egy ciprusi cég alkalmazottja volt, de a munkáját Magyarországon végezte. Tekintettel arra, hogy a ciprusi cég nem jelentkezett be Magyarországon foglalkoztatóként, a munkavállaló teljesítette a bejelentési, bevallási és járulékfizetési (amit persze a munkáltató kifizetett neki) kötelezettségeket (1041INT és 08INT-es nyomtatványokon). A tgyás és gyed jogosultsághoz szükséges két éven belüli 365 nap biztosítási jogviszonyhoz szükség lesz a ciprusi munkáltatónál teljesített biztosítási jogviszonyra is. Az OEP ügyfélszolgálatán azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a ciprusi munkáltató (?) által kiállított E106-os nyomtatvánnyal tudja igazolni a biztosítási jogviszonyt. Tekintettel arra, hogy nem Cipruson keletkezett a biztosítási jogviszony és a járulékok megfizetése sem ott történt, kétséges számunkra, hogy megfelelő választ kaptunk. Kérdésünk az, hogy kitől, és milyen igazolást kell beszereznie munkavállalónknak a ciprusi munkáltatónál eltöltött, de Magyarországon bejelentett és adózott jogviszonyról? Megköszönném gyors válaszukat, mert egy esetlegesen szükséges hosszabb ügyintézés miatt nem szeretnénk, ha ellátatlanul maradna kollégánk.

TGYÁS, GYED Kérdés

Van egy munkatársunk, aki iskolái befejezése után 2012.07.15-2013.01.31-ig dolgozott szerződéses munkaviszonyban. Kilenc hónapig nem dolgozott, majd 2013.10.01.napjától újra foglalkoztatják. 2014.02.22-én iker-gyermekeket szült. Jogosult-e terhességi-gyermekágyi segélyre, illetve gyedre? Vagy csak gyesre lesz jogosult? Köszönettel: Nagy Andrea

Munkavégzés gyes mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. főfoglalkozású teljes munkaidős dolgozója jelenleg gyesen van. Szeretne a gyes mellett munkába állni. Az ügyvezetővel egyeztetve csak heti 1-2 napot dolgozna, nem minden nap. Ilyen esetben azokra a napokra mikor nem dolgozik fizetés nélküli szabadságot (gyes nap?) kell a munkavállaló részére számfejteni? Ez a megoldás kivitelezhető? A következő kérdésem az lenne, hogy a tgyás után járó szabadságról a munkavállaló rendelkezhet? A gyes lejárta után ezt milyen időn belül kell kivennie? Szakaszosan is kiveheti (1 hetet dolgozik, 3 hetet szabadságon van)? Várom válaszát! Köszönettel

Tgyás, gyed, gyes, gyet melletti munkavégzés Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy milyen módozatokban lehetséges a munkaviszonyos munkavégzés és az őstermelői tevékenység gyakorlása a fenti jogviszonyok mellett?

Gyed kérdés Kérdés

2013. januártól szerződéses munkaviszonyban állok 2014. augusztus 31-éig. Jelenleg terhes vagyok, és táppénzen. A szülés várható ideje: 2015. január 10. 2014. szeptember 1-jétől elmennék munkanélkülinek, körülbelül másfél hónapig kapom az ellátást. Utána elhelyezkedek dolgozni, és december 10-étől valószínű, hogy terhességi gyermekágyi segélyre szeretnék menni. Szíveskedjenek megírni, hogy jogosult leszek-e terhességi gyermekágyi segélyre, és gyedre! Miből számolják a gyedet és a terhességi gyermekágyit? Esetleg ha még egy gyermeket vállalok, amikor gyesen vagyok, akkor jár-e ismét a gyed? Köszönöm válaszukat.

Egyéni vállalkozó tgyás Kérdés

Tisztelt Adózóna! Segítségüket kérném. Egyéni vállalkozó tevékenysége 66.19.99 Egyéb m.s.n pénzügyi kiegészítő szolgáltatás, amely tevékenység egy üzletkötői, koordinátori tevékenységet takar, mely tevékenység után havonta elszámol a vállalkozó és ez alapján lesz bevétele. 2014. évben állapotos kismama 7. hónapban szülés után tgyást és gyedet venne igénybe. Kérdésem, hogy a kieső idő alatt bevételt szerezhet-e ezen tevékenységből a vállalkozó (alkalmazott nincs)? Válaszukat köszönöm! Üdvözlettel: Csilla

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Munkaügyi nyilvántartás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

EPR-díj számviteli elszámolása

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Irodaépületen reklámtábla elhelyezése

Kneitner Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink