6 találat a(z) Cameron cimkére
Brexit – a kilépés háttere Cikk
Nincs visszaút – éppen egy évvel ezelőtt, 2017. március 29-én ezzel a jelszóval indította el Theresa May brit miniszterelnök hazáját az Európai Unió kijárata felé, aktiválva a Lisszaboni Szerződés 50. cikkét, amely a kilépési folyamatot szabályozza.
Így korlátoznák a britek a külföldiek jóléti juttatásait Cikk
Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke kedden a déli órákban előterjesztette az Egyesült Királyság és az Európai Unió közötti megállapodásról szóló javaslatát, amiről a tagállamok vezetői hivatottak dönteni február 18-19-én. Az ajánlat értelmében London egy új uniós jogszabály alapján egyelőre nem tisztázott időtartamra szóló védőintézkedést vezethet be az uniós munkavállalók által igénybe vehető jóléti kedvezmények korlátozására, és a nemzeti parlamentek is könnyebben megakaszthatnak majd nekik nem tetsző készülő uniós jogszabályokat.
Hamarosan minimum 3900 forint lesz az órabér a briteknél Cikk
Az eddigieknél is keményebb szankciókkal fenyegette meg az alkalmazottaikat törvénytelenül alacsony bérért foglalkoztató munkaadókat kedden a brit miniszterelnök. David Cameron a The Times című tekintélyes konzervatív brit napilap keddi kiadásában megjelent politikai évadnyitó cikkében közölte: a kormány jövő áprilistól bevezeti az úgynevezett nemzeti megélhetési bérminimumot az alacsony keresetűek számára.
Megvágná az EU-s bevándorlókat a brit kormány Cikk
A jelenlegi brit kormány reformtervei szerint az Európai Unió társállamaiból érkező munkavállalók több mint kétszer annyi hozzájárulást fizetnek majd be a brit szociális ellátórendszer kasszájába, mielőtt hozzáférhetnek a jóléti juttatásokhoz, mint amennyit a jelenlegi szabályok alapján már érkezésük pillanatában igényelhetnek – jelezte a brit miniszterelnök.
Kipaterolnák a munkára esélytelen külföldiekeket Angliából Cikk
A brit kormány több olyan törvényt fontolgat, amelyek szigorítanák az új EU-tagállamok polgárainak nagy-britanniai bevándorlási és munkavállalási feltételeit - írta a The Sunday Telegraph.
Ismét a munkaerő szabad mozgását bírálta Cameron Cikk
Az Európai Unió alapítói sem számolhattak olyan mértékű "népvándorlással", amilyen az EU kelet-európai bővítése után nyugat felé megindult, ezért szükséges az unión belüli munkaerőmozgás szabályozásának átalakítása - mondta vasárnap a brit miniszterelnök.