111 találat a(z) Anglia cimkére

Az angliai magyar munkavállalást is veszélyezteti a Brexit Cikk

Az Európai Unió társállamaiból Nagy-Britanniába érkező munkavállalók alig néhány százaléka felelne meg a brit munkavállalói vízumelőírásoknak, ha Nagy-Britannia az EU-tagságról június 23-ára kiírt népszavazás eredményeként kilépne az unióból, és az EU-tagállamokra is kiterjesztené az unión kívüli országok állampolgáraira jelenleg érvényes vízumkövetelményeket – áll a Migration Observatory pénteken ismertetett elemzésben.

Alanyi áfamentes EU-s termékbeszerzése, szolgáltatás igénybevétele Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfa alanyi mentes adóalanyként szeretnék Angliából számítástechnikai vállalkozásomhoz alkatrészt, illetve ügyfélkapcsolat-kezelési szoftvert beszerzeni, valamint időnként tanácsadási szolgáltatást igénybe venni. Kell-e közösségi adószámmal rendelkeznem, vagy anélkül is bonyolíthatom ezeket az ügyleteket? Kell-e, és ha igen, mikor áfabevallást tennem, milyen adattartalommal, kell-e és mely esetben áfát fizetnem? Válaszát előre is köszönöm.

Közösségi beszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem belföldi áfaalany cég Angliában letelepedett partnerétől marketingszolgáltatást vett igénybe. Az angol partner nem adott meg közösségi adószámot. Kérdésünkre azt a választ adta, hogy nem áfaalany, ezért nincs közösségi adószáma. Angliában egy bizonyos árbevétel alatt nem valódi adószámot kapnak a társaságok, hanem regisztrációs számot, ezért nincs közösségi adószáma. Nem értem, mert alanyi adómentes cégnek is van nálunk közösségi adószáma. A HÉA irányelvből kiindulva, Angliában sem lehetne ez máshogy. A befogadott számlán: Company Reg. Number 07987200 England & wales van feltüntetve. A februári áfabevallást ma úgy küldtem el, hogy a befizetendő oldalra beállítottam, de a levonhatóba nem. Az összesítő bevallásban a 04-es űrlapot kitöltöttem, az adószám helyére nullát írtam. Hogyan kellene a bevallást helyesen elkészíteni? Köszönöm! KM

Közösségi szolgáltatás igénybevételének áfája Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves tájékoztatását. Egy hazai székhelyű kft. olyan céget szeretne megbízni rendszergazda tevékenység ellátására, akinek a székhelye Angliában van. Az angol illetőségű cég nem rendelkezik közösségi adószámmal, mert – nyilatkozata szerint – Angliában alanyi adómentességet választott. Az áfatörvény 37. §-a alapján: 37. § (1) Adóalany részére nyújtott szolgáltatások esetében a teljesítés helye az a hely, ahol a szolgáltatás igénybevevője gazdasági céllal letelepedett, gazdasági célú letelepedés hiányában pedig az a hely, ahol lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van. Azaz a szolgáltatás teljesítési helye Magyarország, a magyar áfát kell megfizetni a szolgáltatást igénybe vevőnek a fordított adózás szabályai szerint. Ez esetben az áfabevallásban a fizetendő oldal beállításra kerül, és a levonási jog is érvényesül? Vagy esetleg ennek a cégnek kérnie kellene Magyarországon is adószámot, és a magyar szabályok szerint kell számláznia? Vagy úgy helyes, ahogy az angol székhelyű cég javasolja, miszerint a számlájukat tekintsük áfa területi hatályán kívüliként? Válaszát köszönöm.

Külföldre költözik a házaspár: így kell járulékot és adót fizetniük Cikk

A feleség az év első két hónapjában Magyarországon volt munkavállaló, március óta az Egyesült Királyságban dolgozik. A férj szeptemberig gyeden volt, ezt követően költözik a felesége után. Saját tulajdonú magyar cégének ügyvezetője, mely tevékenységet a gyed alatt nem látta el, ezt követően díjazás nélkül végzi az ügyvezetést. Az Egyesült Királyságban saját cég alapítását tervezi, amelyben dolgozna. Magyarországi ingatlanukat bérbe adnák. Felmerül a kérdés: hol, és hogyan kell adózniuk és járulékot fizetniük?

Kedvezménymegvonást terveznek a bevándorló munkavállalóknál Angliában Cikk

Villámkörutat tervez a jövő héten több EU-társállamban David Cameron brit miniszterelnök, hogy támogatókat toborozzon a London által igényelt uniós reformokhoz, és útja során ellátogathat Magyarországra is – írta meg nem nevezett magas rangú brit kormányilletékesekre hivatkozva a pénteki The Times.

Megvágná az EU-s bevándorlókat a brit kormány Cikk

A jelenlegi brit kormány reformtervei szerint az Európai Unió társállamaiból érkező munkavállalók több mint kétszer annyi hozzájárulást fizetnek majd be a brit szociális ellátórendszer kasszájába, mielőtt hozzáférhetnek a jóléti juttatásokhoz, mint amennyit a jelenlegi szabályok alapján már érkezésük pillanatában igényelhetnek – jelezte a brit miniszterelnök.

Angliában vállalkozó magánszemély magyarországi adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgár Angliában kiváltja a vállalkozói igazolványát. Az angol törvényi előírásoknak megfelelően adózik. Szeretne Magyarországon is vállalkozni, tevékenységet végezni. Külön vállalkozói igazolványt kell kiváltania Magyarországon is, vagy az angol adószámával tud dolgozni itthon. Milyen bejelentési kötelezettsége van, és hogyan adózik a Magyarországon megszerzett jövedelme után. Akár a kata hatálya alá is bejelentkezhet? Lehet-e külön-külön adószáma a magánszemélynek Angliában is és Magyarországon is? Jól tudom-e, hogy a kata hatálya alá az az egyéni vállalkozó jelentkezhet be, aki szerepel a vállalkozói nyilvántartásba Magyarországon? Így az angol adószámmal nem is jelentkezhet be a vállalkozó, csak, ha Magyarországon is külön kiváltja a vállalkozói igazolványát? Köszönöm a válaszát!

Angol cégalapítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem alkalmazottként 8 órás munkaviszonyban dolgozik Magyarországon. A munkaviszony mellett szeretne egy vállalkozást létrehozni webshop készítés/karbantartás, grafikai munkák készítése, szerver üzemeltetés tevékenységi körrel. Megtalálta a www.griffconsulting.co.uk oldalt, amelyből kiderült, hogy Ltd. alapításkor nem kell törzstőke, az ő várható forgalma után nem kell Angliában osztalékadót fizetnie. A tevékenységet interneten, telefonon keresztül is tudja intézni. Tehát az ügyintézés helye nem kötődik Magyarországhoz, szükséges-e, hogy a vállalkozás telephelye Magyarországon legyen? Valós lehetőség az is, ha az angol cég tulajdonosává teszi a magyar céget, akkor a nyereségadó megfizetése után osztalékadó-mentesen kerül a nyereség az angol cégbe, ahonnan pedig nagyon kedvező angol adózási feltételekkel tudja a pénzt magánszemélyként kivenni? Köszönöm a válaszát.

Belföldi kft. befektetése Angliában alapított cégben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Belföldi egyszemélyes kft. 40 százalék törzsbetéttel Angliában társaságot alapít két magyar magánszeméllyel (30-30 százalékban tulajdonosok), amely vendéglátó egységet fog működtetni. A törzsbetéten kívül tagi kölcsönt is rendelkezésre bocsát a belföldi cég az angliai vállalkozás részére. Kérdésem, hogy a magyar jogszabályok alapján elegendő-e a törzsbetét utalásához a kinti cég alapító okirata, a tagi kölcsönhöz a kft. alapítói határozata és az Angliában megírt (vagy Magyarországon kell megírni?) kölcsönszerződés 2 tanúval vagy ügyvédi ellenjegyzés szükséges? Köszönöm válaszát! Tisztelettel: R.Győzőné

Munkaviszony két uniós államban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi székhelyű kft. alkalmazottja érdekközpontja Angliába kerül át, ahol munkaviszonnyal rendelkezik, tehát biztosított. Ugyanakkor a magyarországi munkaviszonya is megmarad, mert interneten keresztül el tudja végezni a munkaszerződésében szereplő feladatokat. Kérdésem az, hogy a magyarországi munkabére után mentesül-e a társaság az adó- és járulékfizetési kötelezettség alól? Elegendő csak az szja levonása a kifizető által? Köszönöm válaszát!

Külföldi áfa visszaigénylése/különbözet Kérdés

Tisztelt Cim! Cégünk külföldről behozott termékekkel és szállításokkal foglalkozik. Negyedéves áfabevallók vagyunk, rendelkezünk közösségi adószámmal, ehhez kapcsolódna a kérdésünk: adott egy angliai cég, vásárolunk tőle terméket vagy szolgáltatást, aminek az áfatartalma 20 százalék (jelenlegi áfa Angliában). A cég elzárkózik a közösségen belül áfamentes számlától, így erre nincs lehetőség. Kérdésem, hogy melyik éri meg jobban, illetve melyik az egyszerűbb nekünk: negyedévente vagy évente visszaigényelni a külföldi áfát? Vagy:itthon csak az áfa különbözetet megfizetni, azt a 7 százalékot? Utóbbinál nem tudom, hogy működne a dolog, mert amit mi a kinti cégtől veszünk szolgáltatást, tegyük fel bruttó 12 fontért, ennek áfa tartalma 2 font, és mi ezt továbbszámlázzuk haszonnal az itthoni ügyfélnek, akkor itt miként van a különbözet kiszámítása? Köszönöm! Attila

Anglia korlátozná a szegényebb országokból bevándorlók számát Cikk

Vasárnapi brit sajtóértesülés szerint a kormányzó brit Konzervatív Párt a jelenlegi tagállamokra is kiterjedő számszerű bevándorlási korlátozást kíván bevezetni a szegényebb kelet-európai EU-társállamokkal szemben.

Kipaterolnák a munkára esélytelen külföldiekeket Angliából Cikk

A brit kormány több olyan törvényt fontolgat, amelyek szigorítanák az új EU-tagállamok polgárainak nagy-britanniai bevándorlási és munkavállalási feltételeit - írta a The Sunday Telegraph.

Magyarok rabszolgasorban Angliában Cikk

Jól fizető munka ígéretével Nagy-Britanniába csalt, ám ott szinte rabszolgasorban tartott magyarokról közöl riportot a The Sunday Times.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink