56 találat a(z) üzlethelyiség cimkére
Bérelt ingatlanon végzett felújítás értékcsökkenése egyéni vállalkozónál Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az egyéni vállalkozó üzlethelyiséget bérel magánszemélytől. Az üzlet megfelelő kialakítása végett felújítási munkálatokat végeztet az egyéni vállalkozó a bérelt ingatlanon. A kérdésem az, hogy a felújítási munkák végzésének engedélyezése érdekében mire kell feltétlenül kitérni a szerződésben, és az értékcsökkenést hány év alatt, milyen leírási kulccsal alkalmazhatja az egyéni vállalkozó?
Ingatlanvásárlás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 1993-ban üzlethelyiséget vásárolt az önkormányzattól, amelynek forgalmi értéke 2 550 000 forint. Ebből levont az önkormányzat 1 050 000 forintot értéknövelő beruházásként, és így az elfogadott vételár 1 500 000 forint plusz áfa. A könyvelést 2012 áprilisában vettük át. A könyvekben csak az értéknövelő beruházás szerepel, maga az üzlethelyiség nem. Most eladná a kft. az üzlethelységet. Jelen jogszabályok alapján van-e lehetőség, hogy az üzlethelyiség a kft. könyveibe bekerüljön? Ha igen, akkor hogyan könyvelendő?
Ingatlan – áfa – 2. verzió Kérdés
Egy kft. két ingatlannal rendelkezik, melyeket értékesíteni fog. A kft.-re vonatkozó információk: kizárólag áfás bevétellel rendelkezik; 2010. 08. hóban bejelentette, hogy a lakóingatlannak és nem lakóingatlannak minősülő bérbeadása és értékesítése áfás (adómentesség helyett). Ingatlanokra vonatkozó információk: 1. ingatlan: lakásnak minősülő ingatlan + hozzá tartozó parkoló. A beszerzés időpontja: 2010. október 15.; a beszerzés értéke: 21 840 000 forint (lakás) + 1 760 000 forint (parkoló); a beszerzés áfa adóalany kft.-től történt (fordított áfa); a vásárló kft. a fordított áfa értelmében felszámolta az áfát, viszont levonásba is helyezte (mind a lakásra, mind a parkolóra vonatkozóan); ezt az ingatlant végül nem adta bérbe a cég (a kft. irodaként használja jelenleg is) 2. ingatlan: üzlethelyiség. A beszerzés időpontja: 1999. 04. 30.; a beszerzés értéke: 10 941 760 forint; ez az ingatlan a beszerzés óta bérbe van adva (áfásan). Kérdések: B verzió: következő évben történő értékesítés – 2017. 01. 01-től alkalmazva a kft. az idei év végével bejelentené mind a bérbeadásra, mind az értékesítésre vonatkozóan, hogy szeretné az általános szabályokat alkalmazni, tehát adómentesen számlázná a bérbeadást és az értékesítést is – Ebben az esetben mi történik áfa szempontjából, ha 2017. évben történik az értékesítés? Az üzlethelyiség értékesítése a 86. § j pontja alapján adómentes? Az üzlethelyiség ingatlannak minősül az áfatörvény szempontjából? A lakás értékesítése a 86. § j pontja alapján adómentes? Beszerzési áfakorrekció felmerül?
Ingatlan – áfa – 1. verzió Kérdés
Egy kft. két ingatlannal rendelkezik, melyeket értékesíteni fog. A kft.-re vonatkozó információk: kizárólag áfás bevétellel rendelkezik; 2010. 08. hóban bejelentette, hogy a lakóingatlannak és nem lakóingatlannak minősülő bérbeadása és értékesítése áfás (adómentesség helyett). Ingatlanokra vonatkozó információk: 1. ingatlan: lakásnak minősülő ingatlan + hozzá tartozó parkoló. A beszerzés időpontja: 2010. október 15.; a beszerzés értéke: 21 840 000 forint (lakás) + 1 760 000 forint (parkoló); a beszerzés áfa adóalany kft.-től történt (fordított áfa); a vásárló kft. a fordított áfa értelmében felszámolta az áfát, viszont levonásba is helyezte (mind a lakásra, mind a parkolóra vonatkozóan); ezt az ingatlant végül nem adta bérbe a cég (a kft. irodaként használja jelenleg is) 2. ingatlan: üzlethelyiség. A beszerzés időpontja: 1999. 04. 30.; a beszerzés értéke: 10 941 760 forint; ez az ingatlan a beszerzés óta bérbe van adva (áfásan). Kérdések: A. verzió: az idei évben történik a két ingatlan értékesítése – A NAV felé történt bejelentésnek megfelelően az értékesítés mindkét esetben áfásan történik? – Miután a lakás nem volt bérbe adva, és a továbbértékesítési szándék sem valósult meg, a 2010. évben levonásba helyezett áfával van valami teendő (áfatörvény 125. § 2) d)?
Motorkerékpár-kiskereskedelem Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgár Ausztriában dolgozik. Havonta, kéthavonta jár haza, szeretne motorkerékpárokat (rendszám nélküli, csak versenypályán használható crossmotorokat)behozni eladásra. A tevékenység, amit fel szeretne venni ezáltal, a 454005 Motorkerékpár kiskereskedelme (használt). A jegyzővel történt egyeztetés alapján a kereskedelmi tevékenység bejelentésekor jelölhetné az üzleten kívüli kereskedelmet (tekintve, hogy életszerű). Az okmányiroda ezzel szemben azt mondja, hogy mindenképpen fognak igazolást kérni az üzlethelyiségről, a nyitvatartásról és persze a végzettségről is. Kérdésem az lenne, hogy a fent említett tevékenység felvételekor valóban kötelező-e az üzlethelyiség, illetve milyen más lehetősége adódna (más TEÁOR?), amivel az értékesítés üzlethelyiség nélkül működhetne? Amennyiben mindenképpen kötelező az üzlethelyiség, mely szakhatóságok tartanak helyszíni ellenőrzést a jegyző értesítése alapján? Köszönöm.
Üzlethelyiség bérbeadása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magánszemély bérbe ad cégnek egy üzlethelyiséget. A rezsiköltség változatlan formában továbbszámlázható-e, vagy be kell építeni a bérleti díjba? Van-e olyan kitétel, hogy a rezsi összege nem lehet változó havonta? A mérőórák a bérbeadó nevén vannak. Köszönettel!
Egyéni vállalkozó lakóingatlan-vásárlás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egyéni vállalkozó vásárolt egy lakóingatlant magánszemélytől adásvételi szerződéssel azzal a szándékkal, hogy azt átalakítja üzletté. Az átalakítás során igénybe vett szolgáltatások, illetve vásárolt anyagok ellenértékében felszámított áfát levonásba helyezheti-e, tekintettel arra, hogy az ingatlan még lakóingatlanként szerepel a nyilvántartásban? Az átalakítás költségeit egyösszegben elszámolhatja-e felmerüléskor vagy azok a bekerülési érték része lesznek?
Telephely, nem telephely: ez a nagy kérdés Cikk
A mindennapi gazdasági életben az egyik legnagyobb fejtörést sokszor az okozza, hogy egy – jellemzően külföldi – társaság tevékenységével kapcsolatban keletkeztet-e egy adott tevékenység végzése telephelyet Magyarországon vagy nem. Alábbi cikkünkben bemutatjuk azokat a szempontokat, amelyek alapján egy tevékenység végzése magyarországi telephely létrejöttét eredményezi, azokat, amelyek alapján nem keletkezik magyarországi telephely, és vannak olyan esetek is, amikor ezt nem lehet egyértelműen eldönteni.
Áfás adószám kérése Kérdés
Egy romániai online üzlet, amely ruházati online kereskedelemmel foglalkozik, bővítené a hálózatát Magyarországon. Tudomásom szerint, ha üzlethelyiséget nyitna, akkor az fióktelepnek minősülne, és áfás adószámot kell kérnie az adóhivataltól. Gondolom, online értékesítés esetén is ez a teendő, a T201 nyomtatványon meg kell kérni a magyar adószámot, az áfás értékesítéseket és költségeket kell könyvelni, áfabevallást kell beadni. Magyarországon társasági adóbevallás és tb-járulék kötelezettsége nem lesz, ha nincs magyarországi dolgozója. Kötelező ebben az esetben is a pénzügyi képviselő, és lehet-e ez a könyvelő iroda? Kérem tájékoztatásukat ez ügyben, valamint az online értékesítéssel kapcsolatos egyéb előírásokat is. Köszönöm válaszukat.
Bérbeadott lakás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.bérbeadás céljából lakást vásárolt. A lakást fel kell újítani. Kérdésem: a felújítás költségeinek áfája levonható-e? Ugyanez a kft. vett még egy lakást, amelyből üzlethelyiséget alakított ki, Az önkormányzattól megkapta a működési engedélyt. Visszaigényelhető-e az üzlet felújítási költségének áfája? Az áfakörbe bejelentkezett a bérbeadásnál is és az ingatlan-értékesítésnél is.Segítségét köszönöm. András
Borértékesítés a legegyszerűbben Kérdés
Tisztelt Adózóna! Termelői folyóbor értékesítését szeretnénk elkezdeni. Nem saját, hanem vásárolt, kifejezetten jó minőségű magyar bor. Nem borozó, ahol inni lehet, hanem kimérés ahonnan kimérve el lehet vinni a bort. Éves szinten 6-10 millió forint árbevétel várható. 1) Lehet ilyen tevékenységet simán magánszemélyként folytatni? 2) Otthon is lehet, vagy kell hozzá üzlethelyiség? 3) Kell hozzá pénztárgép, vagy nyugta-, számla tömb is elég?