5 találat a(z) üzlethelyiség bérlése cimkére
Üzlethelyiség bérlése Kérdés
Társasházi bérbeadás szja-bevallása Kérdés
Kedves Szakértő! Egyéni vállalkozóként pár hónapja egy társasháztól bérelek üzlethelyiséget. Az szja-t a szerződés szerint én vonom le, és fizetem be a NAV részére. Év végén kiadtam az igazolást a társasház részére az szja levonásáról. Kérdésem az lenne, hogy a 08-as bevallás melyik sorában kell ezt bevallani? Eddig a más kifizetőt terhelő adó sorba állítottam be, és a 103-as kódra fizettem. Most vettem észre, hogy a 290-es kódra kellett volna bevallani és fizetni. Ez jó-e így, vagy emiatt kell-e helyesbíteni a bevallást, és hogyan? Köszönettel várom a választ.
Bérelt ingatlan után fizetett szja-előleg elszámolása Kérdés
Magánszemélytől bérlünk üzlethelyiséget pár hónapja. Mi a helyes módja a vállalkozás által fizetett szja-előleg elszámolásának, és mennyi bérleti díj utalható a tulajdonosnak? Mi alapján tudom elszámolni a bérleti díjat, mint költséget, ha számlát nem kapunk róla? Elegendő a bérleti szerződésre hivatkozni? A magánszemély tulajdonos 10 százalék költséget számol el, nem rendelkezik adószámmal, áfát nem számol fel. Például, ha 80 000 forint a bérleti díj a megállapodás szerint, akkor a 10 százalékos költséghányad levonása után, a 72 000 forint szja-előlege 11 520 forint. Ez elszámolható költségként, vagy ezzel csökkenteni kell a tulajdonos felé fizetendő megállapodás szerinti bérleti díjat, ez esetben a 80 000 forintot?
Bérelt üzlet telephely? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha bérelünk egy üzlethelyiséget, azt be kell jelenteni telephelynek változásbejelentőn? Más: van egy ingatlanunk, mely nem a székhelyen van, be is van jelentve telephelynek. Vásároltunk két telket ugyanebben a faluban, ezeket is külön-külön be kell jelenteni telephelynek? Itt nem folyik egyelőre gazdasági tevékenység, ezek üres telkek.
"Bolhapiac" működtetésének feltételei Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy egyéni vállalkozó úgynevezett bolhapiacot szeretne nyitni: az általa bérelt üzlethelyiséget berendezi polcokkal, ahol saját áru értékesítése nem történne, csupán magánszemélyek által eladásra kínált használt termékek értékesítése. A magánszemélyek polcokat bérelnének az árujuk számára, a vállalkozónak csupán a polc bérleti díjból származna bevétele, az eladásra kínált termékek vételára 100 százalékban az eladó magánszemélyt illetné. Ezzel kapcsolatos kérdéseim: – Be kell-e jelentenie a vállalkozónak a helyi önkormányzatnál a tevékenység végzését, mint kereskedelmi tevékenységet? – Kell-e az egyéni vállalkozónak pénztárgépet üzemeltetnie ezzel a tevékenységével kapcsolatban? Köszönöm válaszukat!