7 találat a(z) ügyvezető jogviszonya cimkére
Ügyvezető jogviszonyának kezdete cégalapításkor Kérdés
Ügyvezető jogviszonya Kérdés
Ügyvezető jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi témában kérnénk segítségüket: Egy 2018-ban alakult, közúti árufuvarozással foglalkozó kft. 2 taggal rendelkezik Az egyik tag csak tagja a társaságnak, nem vesz részt, nem működik közre a cég tevékenységében, a másik tag az ügyvezetői teendőket (a társasági szerződés szerint is) 8 órás munkaviszonyban látta el ezidáig. Sajnos a kft. jelenleg nem tud a tervezettnek megfelelően működni, pillanatnyilag nem termel bevételt, ezért a munkaviszonyos ügyvezető feladatai is csökkentek, a 8 órás foglalkoztatás nem indokolt. Kérdésünk: ebben az esetben elláthatja-e a munkaviszonyos ügyvezető napi 2 órában az ügyvezetői feladatokat társas vállalkozás tagjaként úgy, hogy nem rendelkezik máshol semmilyen jogviszonnyal? Válaszukat előre is köszönjük!
Kft.-ügyvezető jogviszonyának kezdete Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy kft. létesítő okirata 2017. 07. 30-án kelt és az ügyvezető jogviszonya is ekkor kezdődik, az adószám 2017. 08. 14-étől érvényes és a bejegyzés 2017. 08. 21-án történt, a járulékbevallást milyen időszakra kell beadni? Júliusra is kell beadni? Rokkantnyugdíjasként 2 órás munkaviszonyban szeretné ellátni az ügyvezetést, személyes közreműködés nem lenne. Lehetséges ez? Válaszát előre is köszönöm.
Amikor a felmondást nem kell indokolni Kérdés
Tisztelt dr. Hajdu-Dudás Mária! Fenti című cikkét áttanulmányoztam. Kérdésem az lenne, hogy mi a helyzet az egyszemélyes kft.-nél? Állhat-e az egyszemélyes kft. egyetlen tagja (aki egyben az ügyvezető is) munkaviszonyban? Milyen speciális feltételek, előírások vonatkoznak ebben az esetben a munkaviszony létesítésére, tartalmára és megszüntetésére? Tisztelettel várom szíves válaszát.
Ügyvezető jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. költségcsökkentés miatt szeretné az ügyvezető jogviszonyát rendezni. Az ügyvezető tagja a kft.-nek, nem működik közre személyesen, csak az ügyvezetői feladatokat látja el. Ezen kívül áfás őstermelőként a bevételei után fizeti a járulékokat, melyek nem érik el a minimálbérnek megfelelő összegeket. Továbbá egy szövetkezetben ügyvezető és egy kft.-ben ügyvezető megbízási jogviszonyban (havi 30 ezer forint díjért), de nem tulajdonos. Ha az először említett kft.-ben, ahol tulajdonos-ügyvezető, részmunkaidőben, munkaviszonyban látná el az ügyvezetői teendőket, mentesülne-e a társas vállalkozó és vállalkozás minimum járulékfizetési kötelezettsége alól? Korábbi válaszokból kiindulva úgy értelmeztem, hogy, ha az ügyvezetést munkaviszonyban (rész- vagy teljes munkaidőben) látja el a tulajdonos-ügyvezető, és nem működik személyesen közre, akkor nem minősül társas vállalkozónak, társas vállalkozásnak sem, így nem kellene megfizetni a minimum járulékokat. Mivel a többi jogviszonyában sehol nem éri el a 36 órás munkaviszonynak megfelelő biztosítási jogviszonyt, ezért bizonytalan vagyok a megítélésben. Válaszát előre is köszönöm!
Ügyvezető jogviszonya, ha nem tulajdonos (tag) Kérdés
Kedves Szakértők! Megerősítést kérnék: 1/ Ha egy kft.-ben egy ügyvezető, aki nem tagja, illetve tulajdonosa a cégnek, megbízási jogviszonnyal látja el a feladatait, akkor őt a T1041-es bevalláson 1210-es (választott tisztségviselő) biztosítási kóddal (s nem a megbízási jogviszony kóddal) kell bejelenteni, mert biztosított lesz (eléri a minimálbér 30 százalékát), valamint a bérszámfejtésnél nem jár neki a szokásos 10 százalékos költséghányad, mert ennél a jogviszonynál nem lehet (mivel tiszteletdíjat kap), illetve nem vonunk tőle 1,5 százalékos munkaerő-piaci járulékot sem. 2/ Ha a fenti esetet eddig megbízási jogviszonnyal jelentették be a T1041-en (1202-es biztosítási kóddal), s alkalmazták a 10 százalékos költséghányadot (még annál is, aki nem biztosított), akkor ez nagyon helytelen? Várom megtisztelő válaszát! Böbe